1:4
A tým - zápasy

3. utkání baráže o TELH: Rytíři zvítězili na ledě Zlína 7:1

20. 4. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo i třetí utkání baráže a je krok od záchrany! Na ledě Zlína zvítězilo vysoko 7:1. Rytíři se dostali do vedení po gólu kapitána Tomáše Plekance v oslabení. Ještě během prvního dějství pak přidali další tři přesné zásahy a ve druhé části navýšili počet branek na sedm. V závěrečné třetině už hosté další branky nepřidali, jen Berani zaznamenali v početní výhodě alespoň čestný zásah. Čtvrté utkání se bude hrát ve Zlíně už v pátek od 17:30.
Baráž 2023, 3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023, Zimní stadion Luďka Čajky (Zlín)
1:7
0:4, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Kratochvíl (Mrázek, Kindl) – 4. Plekanec (Kubík), 7. Filip (Slováček, Veber), 18. Pytlík (Klepiš, Zikmund), 19. Indrák (Kubík, Plekanec), 22. Ticháček (Filip, Procházka), 32. Zikmund (Ticháček, Klepiš), 40. Plekanec. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Nejlepší hráči utkání: Petr Kratochvíl – Tomáš Plekanec.

diváci7000
Zlín: Huf (22. Kořének) – Husa, Gazda, Novotný, Zbořil, Riedl, Suhrada, Burian – Kubiš, Sadovikov, Köhler – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Sedláček, Mrázek – Heš, Hejcman, Pospíšil.
Kladno: Brízgala – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Sotnieks, Ticháček – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Procházka – Zikmund, Filip, Michnáč – Bláha, Pytlík, Beran – Brodecki.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři vletěli i do třetího barážového utkání s velkou vervou, jejich nápor ale zastavilo Beranovo vyloučení. Jenže domácí si v přesilovce nevytvořili vůbec nic, naopak jim pláchl Tomáš Plekanec a přesnou ranou do horního růžku otevřel v oslabení skóre – 0:1. V přesilovce mohl vzápětí navýšit Kubík, jenže bránící hráč jeho ránu srazil jen do tyče zlínské branky. Za nejlepšího kladenského střelce to tedy musel vzít Matyáš Filip. Ten nic nevymýšlel, nabruslil si mezi kruhy a přesně zakončil – 0:2. Šance se pak přelévaly ze strany na stranu, jenže Rytíři byli v koncovce nepřesní a Berani se do zakončení vůbec nedostávali. Až v 18. minutě tedy navýšil skóre ranou o soupeře Jaromír Pytlík – 0:3 Jen o necelou minutu později pak po velkém závaru poslal Kubík zpoza brány kotouč před brankoviště a od hole Miroslava Indráka se puk odrazil do brány – 0:4.

Skóre se měnilo i ve druhé části. Už po minutě hry se trefil od modré Jiří Ticháček a vyhnal Daniela Hufa z branky – 0:5. Mezi tři tyče zamířil Michal Kořének, i ten ale brzy inkasoval. Ladislav Zikmund byl v přesilovce dobře postavený před brankovištěm a pohotově dorazil do sítě Ticháčkovu střelu – 0:6. Dvaadvacet sekund před druhou sirénou pak Tomáš Plekanec využil špatné rozehrávky soupeře a z pravého kruhu vypálil přesně na protější tyč – 0:7.

Ve třetí části už se utkání spíše dohrávalo. Kladno mělo hodně možností i tři přesilové hry, ale další branku nepřidalo. To Berani se radovali alespoň po své početní výhodě. Při ní se Mrázkovi podařilo vytáhnout Adama Brízgalu z branky a Petr Kratochvíl z úhlu upravil skóre – 1:7.