Obrázek
Klub

Černá barva znamená naději! Rytíři porazili Mladou Boleslav a o udržení budou bojovat do úplného konce

3. 3. 2020 od Ardon Filip

Černé nadační dresy přinesly Rytířům štěstí! Kladno na domácím ledě porazilo Mladou Boleslav 3:2 a díky zaváhání Litvínova si to v posledním kole rozdá se Severočechy na férovku o udržení. Kladeňáci šli do vedení zásluhou Tomáše Redlicha a posléze díky Bradymu Austinovi srovnali. Sám kanadský bek pak ve třetí části rozhodl o kladenském vítězství! Kladno tak dál žije a bude bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži až do konce. Sestupem jsou dál ohroženy i Pardubice, které uhrály proti Spartě bod.

51. kolo Tipsport extraligy – 03. 03. 2020 ČEZ stadion, Kladno

3

Mladá Boleslav
2

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Machač, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Stach, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Cienciala – Lunter, Bicevskis, Kašpar – Flynn, Najman, Stránský. Trenéři: Rulík, Patera.

Branky a nahrávky: 5. Redlich (O’Donnell, Nash), 35. Austin (Zikmund, Machač), 51. Austin (Machač) – 15. Kašpar (Pláněk, Klepiš), 26. Kašpar (Lunter). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:22. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Pešek, Malý. Diváci: 4 960. Nejlepší hráči utkání: Brady Austin – Lukáš Kašpar.

V úterý to na Kladně nebylo jen o hokeji! Rytíři ve speciálním předzápasovém ceremoniálu představili svoji nadaci i její spolupráci s vězeňskou službou, IKEMem a fakultní nemocnicí Motol. Posléze už Kladeňáci vyjeli v černošedém na led a spolu se zaplněnými tribunami si vyslechli hymnu v podání zpěvačky Olgy Lounové.

Pak už začal boj o extrémně důležité body! Dobrý úvod Rytířů nastartovala čtvrtá lajna, za níž si hned během prvního střídání vytvořil dvě veliké šance Jakub Hajný. Po rychlém přechodu do pásma pak chytrou přihrávkou našel Brendan O’Donnell Tomáše Redlicha a ten už dokázal usměrnit puk do bližšího rohu branky – 1:0. Domácí však naložili špatně s vlastní početní výhodou a soupeř při své přesilovce srovnal. Lukáš Kašpar dostal puk před odkrytou klec a nezaváhal – 1:1. Hra se posléze vyrovnala, změna stavu už ale do sirény nepřišla.

Start druhé části mělo Kladno opět lepší, střelecky se ovšem prosadit nedokázalo. Ve vlastním pásmu navíc zaváhal Michal Barinka a byly z toho problémy pro Rytíře. Lukáš Kašpar bleskově obkroužil klec a Adam Brízgala se jen marně natahoval betonem k tyči – 1:2. Kladno bylo jako polité ledovou sprchou a jen těžko se opět dostávalo k vlastní hře. Dobrou možnost ke srovnání měl Brendan O’Donnell, kterého vyslal do úniku Brendon Nash, kanadský forvard ale na Peterse zblízka nevyzrál. Rytíři se ale smazání rozdílu přece jen dočkali! Ladislav Zikmund se po buly v útočném pásmu skvěle zorientoval a přihrál Bradymu Austinovi před odkrytou branku – 2:2.

Ve třetí části tak mohla rozhodovat jakákoliv branka. Rytíři začali opět aktivně a při přesilové hře sahali po vedení, obrana bruslařů ovšem s vypětím všech sil soupeřův tlak přestála. Po kratším náporu hostí pokračovali Kladeňáci v náporu a nakonec byli odměněni! Brady Austin vypálil od modré čáry a Justin Peters měl zakrytý výhled – 3:2. Bruslaři domácí zatlačili při přesilové hře, Kladno ale srdnatě svůj náskok uhájilo a pojistit vedení mohl Jakub Strnad. V úniku však bekhendem přestřelil. Soupeř posléze odvolal brankáře, do větší možnosti už se ale nedostal. Kladno příkladně bránilo a udrželo naději do posledního kola!

Trenéři po zápase

David Čermák (Rytíři Kladno): Začátek jsme měli lepší, potom když Boleslav srovnala, tak byla zase lepší ona. Ve druhé třetině jsme měli trochu štěstí a bylo pro nás strašně důležité srovnání na 2:2. Do třetí třetiny jsme pak šli s tím, že to chceme urvat. Měli jsme víc ze hry a zaslouženě jsme vyhráli.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Kladno nás přehrávalo a zaslouženě šlo do vedení. Od desáté minuty už se hra vyrovnala a dobře jsme sehráli přesilovou hru. První pasáž byla asi zasloužená plichta. Ve druhé třetině jsme byli lepší, dali jsme na 2:1 a mohli jsme zápas rozhodnout. Bohužel jsme nedali a pak jsme si nechali dát na 2:2. Ve třetí třetině bylo Kladno lepší a o gól zaslouženě vyhrálo.