Obrázek
Mládež

Dorostenci vyzráli na Pardubice. Na kladenském stadionu vyhráli 3:1

5. 3. 2020 od Vodičková Daniela

Důležité tři body uhájili kladenští mladíci v domácím utkání proti Dynamu. Dvougólový náskok pardubičtí nedorovnali a výhru Kladnu pojistil střelec i prvního gólu Adam Bareš. V sobotu se jejich síly střetnou opět doma, ale tentokrát s HC Kometou Brno.

21. kolo ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off – 05. 03. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

3

Pardubice
1

Rytíři Kladno:  Jaňour (Gabriška) – Danda, Hvězda, Burger, Havel, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Sojka (A), Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.
HC Dynamo Pardubice:   Borovička (Marossy) – Hebek, Vašíček, Kubíček P., Joudal, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Kubíček J., Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka. Trenéři: Hemský, Landsman.

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Bareš (Hrabík, Kohlíček), 20. Kouba (Ullrych, Kouba), 57. Bareš (Havel) – 39. Štetka (Burda, Chabada) Třetiny:  2:0, 0:1, 1:0. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:25. Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Kubíček. Diváci: 70.

Od prvních minut ukání měli Rytíři navrh, když pardubický útočník Filip Joudal podrážel domácího hráče a odešel na dvě minuty na trestnou lavici. Oslabený tým Pardubic však nezahálel a nakonec tuto šanci Kladnu nepřenechal. Až ve dvanácté minutě otevřela skóre kombinace Davida Kohlíčka a Ondřeje Hrabíka, kteří připravili kotouč na přesnou střelu Adamu Barešovi - 1:0. Sekáním ohrozil kladenské vedení Petr Ullrych, ale obránci spolu s Vojtěchem Jaňourem nátlak ustáli. Jakmile byli domácí v plném počtu, ujal se kotouče Ondřej Kouba, který svou nahrávku směřoval na Ullrycha, který se právě vrátil z trestné lavice. Ten ovšem poslal puk až k Ondřeji Hrabíkovi, který překonal Michala Borovičku a vyvořil Kladnu náskok - 2:0.

Ve druhé třetině se v útočném pásmu strhl souboj mezi Barešem a Kubíčkem. Kubíček šel do souboje po hlavě, doslova, při atakování Tomáše Holečka svým spoluhráčem. Bareš nezahálel a přidal se do potyčky ránou. Petr Kubíček si tak vysloužil 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku + dalších 10 za hrubost. Kladenský Adam Bareš vyvázl jen s 2 + 2 za hrubost. Aby toho nebylo málo, tak pokračovali v hrubosti Štěpán Vimmer a František Formánek. Načež snížily Pardubice náskok o jednu branku. Daniel Burda projel s kotoučem před Jaňoura a minutu a půl před přestávkou mezi třetinami snížil na 2:1.

Ani třetí třetina se bez vylučování neobešla. Spoluečně odešli na trestné lavice Jiří Burger za hrubost a Dominik Pavlata za sekání. Čtyři minuty před koncem potvrdil výhru opět Adam Bareš, který vstřelil již druhý gól v utkání, asistoval mu k němu Jan Havel - 3:1.