Obrázek
Mládež

Dorostencům těsně uniklo play off a končí tak sezonu. Junioři bodovali dvakrát v řadě

14. 3. 2022 od Pavel Husarik / Foto: Daniela Vodičková
Kladenští dorostenci sahali po účasti v play off extraligy. Podmínkou bylo porazit v posledním utkání sezony Litvínov, ale tomu nakonec podlehli těsně 3:4 a vyřazovacích bojů se nezúčastní. Junioři, kteří bohužel z nejvyšší soutěže sestoupí, ve svých dvou posledních zápasech brali vždy po bodu.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Slavia 2:3 pp., Chomutov vs. Rytíři 5:4 pp.

Junioři ve čtvrtek nastoupili k utkání s pražskou Slavií, vstup se více povedl hostům, kteří šli ve 2. minutě do vedení po brance Matuška. Rytíři však utkání po brankách Vimmera a dorostence Mejtského otočili. Vyrovnání přišlo až v 54. minutě z hole Šímy. V prodloužení rozhodnula Slavie. Konečný výsledek 2:3 po prodloužení.

Branky: 20. Vimmer (TS), 38. Mejtský (Holub)

V sobotu na ledě Chomutova se odehrávala stejná „písnička“, lepší vstup Chomutova do utkání, který vedl již v 5. minutě 1:0, Rytíři dokázali průběh otočit, navíc se trefili dorostenci Váňa a Holeček. Bohužel, domácí dokázali vyrovnat a rozhodnout ve hře tři na tři. Konečný výsledek 4:5 po prodlužení.

Branky: 9. Kočka (Staněk), 17. Hurta (Strnad, Staněk), 22. Váňa (Šíma, Hurta), 26. Holeček

Další utkání čeká na juniorku ve čtvrtek na ledě Litvínova. Ve zbytku sezóny přivítají v domácím prostředí Olomouc a Havířov. Poté pro ně nevydařená sezóna skončí.

Dorost, Rytíři vs. Litvínov 3:4

Dorostenci si v posledním utkání ročníku zahráli s týmem Litvínova o postup do play off. Výhoda domácího ledu nebyla znát, jelikož ve 22. minutě zvyšoval litvínovský Síč na 3:0. Rytíři však boj nevzdali. Po brankách Mejtského, Rájka a Aschenbrennera se zvládli dostat zpět do hry a po 40. minutách se odcházelo do kabin na stavu 3:4. Ve třetí třetině se bohužel nestalo nic podstatného, bez vyloučení a gólu to v součtu znamenalo postup Litvínova. Pro dorostence tak sezóna skončila. Konečný výsledek 3:4.

Branky: 28. Mejtský (Holub), 37. Rájek (Holub), 38. V. Aschenbrenner (Daníček)

Hlavní trenér Jiří Kopecký k sezóně dodal: „Sezónu z velké části poznamenal problém s epidemií covidu, navíc jsme řešili častá zranění, někdy jsme byli rádi, že jsme na utkání dokázali postavit dvanáct zdravých hráčů. Jinak se klukům nedá upřít snaha, bojovali jsme až dokonce o play off, bohužel v posledním utkání byl šťastnější Litvínov.“

Shrnutí sezóny: Nejlepším hráčem v bodování se stal Tomáš Holeček s 56 kanadskými body. Mezi obránci dominoval Jakub Aschenbrenner, kterých v pouhých 27 utkání nasbíral 23 bodů. Statistika bod/utkání opanoval Marek Daníček, který byl těsně pod hranicí 2 kanadských bodů za utkání. Ve statistice +/- byl nejlepší Tomáš Holeček s 41 plusovými body.

Kanadské bodování

Tomáš Holeček (útočník) – 32 utkání, 56 kanadských bodů (26 + 30)

Pavel Holub (útočník) – 38 utkání, 53 kanadských bodů (22 + 31)

Marek Daníček (útočník) – 27 utkání, 52 kanadských bodů (16 + 36)

Vojtěch Aschenbrenner (útočník) – 31 utkání, 44 kanadských bodů (20 + 24)

Matyáš Mejtský (útočník) – 38 utkání, 41 bodů (19 + 22)

Jakub Aschenbrenner (obránce) – 27 utkání, 23 kanadských bodů (6 + 17)

8.Třída, Kutná Hora vs. Rytíři 2:10, Kladno vs. Slávie 3:2. Sparta vs. Kladno 3:2

Osmáci si snadno poradili s Kutnou Horou a dokázali zvítězit vysokým rozdílem 10:2.

Branky: 2x Borkovec, 4x Klempíř, Tureček, 2x Hlavsa, Honisch

Výrazně těžší utkání podstoupili se Slávií, která v ročníku 2008 patří k nejlepším v republice, i proto je výhra s takovým soupeřem jedním z velkých skalpů této sezóny. Konečný výsledek 3:2.

Branky: 3x Kozák

Se Spartou probíhalo utkání podobně jako s druhým z pražských „S“. Bohužel o branku více svítilo na ciferníku hráčů z Holešovic. Konečný výsledek 3:2.

Branky: Polášek, Borkovec

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Smíchov 5:3

Sedmáci na domácím ledě zvládnuli porazit pražský Smíchov. Hattrick zaznamenal Jan Šubin. Konečný výsledek 5:3.

Branky: 3x Šubin, Kováč, Ilrbek