Obrázek
Klub

Druhý gól nás shodil dolů, litoval další prohry Tomáš Redlich

21. 2. 2020 od Dvořák Miloš

Rytíři se aktuální herní nepohody nezbavili ani v důležitém zápase proti Pardubicím a ještě více si zkomplikovali boj o záchranu. Tomáš Redlich byl sice na ledě tradičně opět hodně vidět, ale ani on nepřekonal aktuální střeleckou mizérii Kladna - v první třetině mířil za nerozhodného stavu pouze do tyče.

Dnešní zápas měl šance na záchranu opět převážit na naší stranu, jenže deka se nás asi stále nechce pustit?
Kdyby nám před sezónou někdo řekl, že takovýto zápas budeme hrát a navíc doma, tak bychom byli rádi. Ale bohužel jsme první gól nedali a pak jsme dostali druhého při naší přesilovce a to nás už dost zlomilo.

O to víc asi mrzí ta trefená tyč v první třetině?
Jasně že jo. Tam mi to Strny hezky dával. Ale já čekal, že mi to hodí už Machy a možná jsem si až moc poodjel a trefil jsem to někam do spojnice.

I když jsme v Liberci prohráli, tak to vypadalo, že bychom se od toho zápasu už mohli trochu odpíchnout?
V Liberci jsme si hlavně řekli, že zlepšíme oslabení. To se nám sice povedlo, ale zase jsme dostali pět gólů v pět na pět. A to je strašně moc. Měly by spíše rozhodovat přesilovky a oslabení.

První polovina zápasu z naší strany špatná nebyla, ale opět se nám hra trochu rozsypala po prvním gólu?
Byly tam do té doby šance na obou stranách, ale dolů nás shodil až ten druhý gól. Do třetí třetiny jsme si řekli, že další už nedostaneme a budeme se snažit dát na 2:1. A dostali jsme ho vlastně hned. To je bohužel důsledek toho, jak to s námi teď je - desátá prohra.

Vidíme do zbývajících zápasů nějaké světlo na konci tunelu?
Stále nějaká šance je, ale máme těžké soupeře. Pojedeme do Plzně, kde to rozhodně jednoduché nebude.

Mohlo by nám pomoci, že se to po dnešku v hlavách tak nějak přelomí a té deky se zbavíme?
To je snad jediná možnost. Ještě je ve hře docela dost bodů, ale to si můžeme říkat furt. Jen se musíme od něčeho odrazit a to tam zatím není.