2. kolo,  úterý 11.8.2020
Kladno
Sparta
3:2
4. kolo,  čtvrtek 13.8.2020
Kladno
Budějovice
18:00
1. kolo,  pátek 14.8.2020
Plzeň
Kladno
 
3. kolo,  pondělí 17.8.2020
Budějovice
Kladno
 
5. kolo,  úterý 18.8.2020
Kladno
Plzeň
18:00
6. kolo,  pátek 21.8.2020
Sparta
Kladno
18:00
Obrázek
A tým

Gólmanská dvojice je kompletní. Brízgalu doplňuje Slovák Andrej Košarišťan!

26. 6. 2020 od Tisková zpráva
Zcela novou tváří v kladenském klubu je slovenský brankář Andrej Košarišťan. Čerstvá posila přichází ze slovenské extraligy. Šestadvacetiletý gólman utvoří v sezoně 2020/21 duo s Adamem Brízgalou a na novou štaci se podle svých slov už moc těší.

V extraligové sezoně byl jedničkou Rytířů Slovák Denis Godla a velmi se osvědčil. Jeho přáním však bylo setrvat i nadále v české nejvyšší soutěži, kde bude hájit barvy Litvínova. Vedení klubu ovšem angažovalo jeho parťáka z reprezentace Andreje Košarišťana. „Na českém trhu nebyly na postu brankáře příliš zajímavé možnosti. O Andreje jsme ale měli zájem u dříve. To bylo dva roky zpět, když chytal za Nové Zámky. Vloni strávil sezonu v Košicích a měl skvělá čísla a chytal i za reprezentaci,“ chválí si nově příchozího gólmana sportovní manažer klubu David Čermák.

Slovenský mistr extraligy z roku 2017 chtěl okusit zahraniční angažmá a Kladno pro něj bylo dobrou příležitostí. „Beru to jako novou výzvu a jsem rád, že si vyzkouším hokej v jiné zemi, těším se na to. Do nové sezony půjdu s mnoha očekáváními a věřím, že se nám bude co nejlépe dařit, a že se nám podaří i postoupit do nejvyšší soutěže,“ říká šestadvacetiletý Andrej Košarišťan.

S Rytíři se Andrej dohodl velmi rychle. „Ano, opravdu to byl rychlý proces. Já ke všemu v těchto dnech nemám moc času, protože prodávám byt a s tím je spojeno mnoho starostí. I proto jsem o Kladnu zatím nestačil ani mluvit třeba s již zmíněným Denisem Godlou, se kterým se znám z reprezentace. Určitě se s ním ale spojím,“ ujišťuje Košarišťan.

V kabině se potká mimo jiných i se světovou legendou Jaromírem Jágrem. „Jsem za to rád. Kdo by si s ním nechtěl zahrát, že? To je však jen bonus na novém angažmá. Líbilo se mi jednání s klubem i nabídka byla velmi seriózní,“ chválí si na závěr brankář, pro kterého to bude první zahraniční angažmá v kariéře. Doposud totiž působil jen ve slovenských soutěžích.

Kariéra hráče:

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU