Obrázek
Mládež

Junioři díky další výhře udrželi ligu. Týden se nevydařil dorostencům, deváťáci ale zářili

6. 3. 2023 od Redakce / Foto: Daniela Vodičková
Kladenští junioři se díky výhře v Havířově vyhnuli baráži a Ligu juniorů tak udrželi i pro další sezonu. Nevydařený týden za sebou ovšem mají dorostenci, kteří prohráli všechny tři své zápasy. Opačnou bilanci naopak oslavili deváťáci, úspěšná byla i osmička se sedmičkou.

JUNIOŘI, Havířov vs. Rytíři 4:5

V neděli čekala Rytíře dlouhá cesta do Havířova, kde se hrálo již od 12:00. Odjezd v brzkých ranních hodinách však juniory z formy nedostal. V první části se podařilo Rytířům odskočit o dvě branky zásluhou Hanouska. V druhé části pokračoval tuhý boj a branka Nováka znamenala po druhé třetině stav 3:1. Havířov v poslední části zabral, ale rozhodující gól Nedvěda z 60. minuty znamenal pro Rytíře tři body a hlavně záchranu ligy, ve které bude hrát baráž nakonec Písek.

Branky: 14. Hanousek, 16. Hanousek (Ticháček), 22. Novák (Hvězda, Ullrych), 58. Kouba (Kulich, Hanousek), 60. Nedvěd (Hvězda, Kulich)

Sestava: Hykel (Gabriška) – Čarda, Jakubec, Sýkora, Šeba, Šátek, Marcinek – Kulich, Hurta, Kofroň, Hanousek, Vološín, Kouba, Typolt, Hvězda, Nedvěd, Kut, Halfar

Dorost, Přerov vs. Rytíři 1:0, Havlíčkův Brod vs. Rytíři 5:2, Jihlava vs. Rytíři 7:2

Úterní prohra z Přerova znamenala pro Rytíře konec nadějí na play-off. Dorostenci v tuhém boji nedokázali najít recept na vstřelení branky, a tak nejtěsnějším možným výsledkem podlehli domácím 0:1 po brance, kterou ve 12. minutě vsítil Dobša.

Trip na Vysočinu znamenal jedno vítězství a jednu prohru. Nejprve Rytíři na ledě Havlíčkova Brodu zvládli těžké utkání, ve kterém nejprve museli dotahovat domácí. Ve třetí třetině dorostenci po brankách Šímy, Kupča a Séma rozhodli. Druhý den na ledě Jihlavy bylo jasno během prvních dvou třetin, kdy domácí zvládli nasázet hned šest branek. Poslední zápas sezóny Rytířům nevyšel, do listiny střelců se zapsali Hlaváček a Kupčo.

Přerov vs. Rytíři 1:0

Sestava: Jordan (Šefčík) – Svoboda, Krása, Šátek, Dörfl, Pražák – Netrh, Beran, Petřík, Daníček, Kupčo, Blažek, Pytlík, Přibyl, Hlaváček, Sém, Šíma, Vančura

Havlíčkův Brod vs. Rytíři 5:2

Branky: 10. Šíma (Sém, Kupčo), 20. Hlaváček (Netrh, Petřík), 33. Beran (Petřík, Valuš), 47. Šíma (Kupčo), 50. Kupčo, 60. Sém (Kupčo)

Sestava: Jordan (Šefčík) – Pražák (C), Trojna (A), Šátek, Krása, Svoboda – Šíma (A), Sém, Hlaváček, Přibyl, Pytlík, Kupčo, Petřík, Beran, Netrh, Vančura, Valuš, Daníček

Jihlava vs. Rytíři 7:2

Branky: 29. Hlaváček (Beran), 48. Kupčo (Sém)

Sestava: M. Šefčík (M. Jordan) — J. Svoboda, K. Krása, O. Šátek, D. Dörfl, L. Pražák — D. Beran, D. Petřík, M. Daníček, J. Kupčo, V. Blažek, D. Pytlík, A. Přibyl, O. Hlaváček, T. Sém, P. Šíma, J. Vančura, J. Valuš

9.Třída, Hradec Králové vs. Rytíři 1:6, Chomutov vs. Rytíři 4:7, Rytíři Kladno vs. Karlovy Vary 0:4, Pardubice vs. Rytíři 3:5

Deváťáci začali těžký týden výhrou na ledě Hradce Králové, kdy si v každé třetině udrželi tempo dvou branek a mrzet je mohla pouze jediná obdržená z konce druhé třetiny. V zápase byl vidět dvougólový Kalla a čtyři přihrávky zaznamenal Novák.

V pátek na ledě Chomutova uspěli Rytíři v divoké přestřelce, ve které sice vedli již 6:2, nakonec se ale Piráti dostali na rozdíl dvou branek, který zvládli Rytíři opět oddálit brankou Mahovského. Dvě branky zaznamenal Honisch.

V sobotu na domácím ledě vyzvali deváťáci Karlovy Vary, 40 minut tuhého boje bez gólu, ve kterém Rytíři tahali za kratší konec rozsekla třetí část, kdy Vary dokázaly vsítit 4 branky a utkání definitivně zlomit ve svůj prospěch.

Třetí zápas ve třech dnech na ledě Pardubic vyzněl pro Rytíře vítězně. Rytíři dvěma góly Hlavsy ve druhé části odskočili a ve třetí části vždy zvládli zareagovat Honisch a Rambousek na trefy Pardubic. Pro Rytíře to znamenalo za jeden týden 9 bodů z 12 , velká paráda!

Hradec Králové vs. Rytíři 1:6

Branky: 3. Kalla (Polášek, Novák), 15. Kozák (Novák), 37. Kalla (Novák, Klempíř), 39. Honisch (Špacír, Hausner), 48. Klempíř (Novák), 59. Rambousek (Klempíř, Honisch)

Sestava: A. Voráček (D. Šrámek) — K. Müller, A. Smatana, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír, A. Tureček — M. Rambousek, A. Honisch, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, T. Kozák, J. Kalla, T. Pokorný

Chomutov vs. Rytíři 4:7

Branky: 9. Novák (Klempíř, Rambousek), 17. Rambousek (Novák, Klempíř), 30. Tureček (Smatana, Honisch), 30. Borkovec (Novák), 35. Honisch (Smatana, Hlavsa), 40. Honisch (Šíma), 47. Mahovský (Hlavsa, Kalla)

Sestava: A. Voráček (M. Damašek) — K. Müller, D. Mahovský, A. Smatana, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír, A. Tureček — M. Rambousek, A. Honisch, T. Pokorný, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, F. Hlavsa, J. Kalla

Rytíři Kladno vs. Karlovy Vary 0:4

Branky:

Sestava: A. Voráček (M. Damašek) — K. Müller, D. Mahovský, A. Smatana, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír, A. Tureček — M. Rambousek, A. Honisch, T. Pokorný, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, T. Kozák, F. Hlavsa, J. Kalla

Pardubice vs. Rytíři 3:5

Branky: 9. Holoubek (Hlavsa, Polášek), 28. Hlavsa (Rambousek), 40. Hlavsa (Klempíř, Honisch), 44. Honisch (Rambousek, Klempíř), 51. Rambousek (Špacír, Klempíř)

Sestava: A. Voráček (M. Damašek) — K. Müller, A. Smatana, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír — M. Rambousek, A. Honisch, T. Pokorný, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, T. Kozák, F. Hlavsa, Š. Holoubek, A. Tureček, J. Kalla

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Hvězda Praha 13:4

Osmáci si poradili i s dalším soupeřem a na domácím ledě zvládli nastřílet Hvězdě 13 branek. Pražanům vydržela tempo s Rytíři pouze v první třetině a v druhé a třetí „vyfasovali“ 9 branek. Hattrick zaznamenali Holoubek a Koudelka.

Branky: 12. Koudelka (Matějka), 14. Kučera (Šubin), 15. Tvrdík (Petera), 16. Holoubek (Šubin), 25. Holoubek (Malík), 30. Křivánek (Suchan, Šubin), 39. Jirátko (Malík), 40. Petera (Matějka), 44. Koudelka (Tvrdík, Matějka), 45. Holoubek (Malík), 46. Koudelka (Kučera, Šubin), 58. Šubin (Matějka), 59. Šubin (Holoubek)

Sestava: P. Zralý — M. Havelka, J. Matějka, Š. Kučera, Š. Linhart, E. Křivánek, D. Malík, M. Suchan — J. Šubin, P. Koudelka, J. Petera, R. Jirátko, T. Tvrdík, J. Kováč, Š. Holoubek

7. TŘÍDA, Vlašim vs. Rytíři 1:5

Sedmáci dokázali zvítězit ve Vlašimi. Rytíři vs. Rytíři, neboli souboj dvou klubů se stejným názvem, zvládli lépe ti z Kladna. Dvě branky Poláka z první části rozhodly. Dále se trefil Procházka, krásný a Kos.

Branky: 17. Polák (Klempíř), 18. Polák (Procházka, Mariaš), 29. Procházka, 30. Krásný (Kos), 53. Kos (Klempíř)

Sestava: T. Chudoba (M. Pospíšil) — A. Petrs, Š. Mariaš, T. Procházka, Š. Vrbovec, M. Procházka — D. Lunga, J. Klempíř, F. Polák, A. Krásný, D. Kos, F. Csabo, V. Vycpálek