Obrázek
Mládež

Junioři postupují do play-off! Chybějící bod získali díky samostatným nájezdům se Spartou

7. 3. 2020 od Vodičková Daniela

V posledním kole DHL Superpoháru stačil Rytířům pouze jeden bod, aby se umístili na druhém místě v tabulce soutěže. Ten po napínavém, dlouho bezgólovém utkání získali. Z druhého místa postupují do play off! Čtvrtfinále začne ve čtvrtek 12. března 2020, kdy se Rytíři utkají s Olomoucí na jejich stadionu.

8. kolo DHL Superpohár – 07. 03. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

2

Sparta
1

Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Staněk, Šmatlák, Zíka (A), Funk, Ticháček, Volráb, Zich – Šimek, Hašek (C), Sachr, Filip, Bláha Martin, Nagy, Urban, Rendla, Čermák, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
HC Sparta Praha:   Cichoň (60. Mičán) – Poizl, Bláha Marek, Havlín (A), Klodner, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček (A), Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (C), Čech, Vitouch.  Trenéři: Žemlička, Slavíček.

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 49. Šapovaliv (Urban, Zich), rozh. náj. Zich – 47. Konečný (Vitouch). Třetiny:  0:0, 0:0, 1:1 - 0:0. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:38. Rozhodčí: Horák – Hynek, Ganger. Diváci: 150.

Velmi vyrovnaný souboj sledovali diváci celé první dvě třetiny, které se obešly bez branek. Až po začátku třetí třetiny otevřel skóre pražský Jakub Konečný, kterému asistovall David Vitouch - 0:1. Po necelých dvou minutách mu odpověděl Matyáš Šapovaliv, který vyrovnal ve spolupráci s Tomášem Urbanem a Adamem Zichem - 1:1. Minutu do konce utkání byl vyloučen sparťanský brankář Oldřich Cichoň do konce utkání za nesportovní chování a do prodloužení šel s týmem Jan Mičán. .

V prodloužení žádný gól nepadl a následovaly samostatné nájezdy. V nich o výhru bojovalo deset mladíků. Za Kladno proměnil ve druhé sérii Petr Hašek a ve třetí sérii Adam Zich - 2:1, za Spartu pouze Marek Bláha. Kladno tak vyhrálo po samostatných nájezdech a postupuje do boje o pohár DHL. Ve čtvrtfinále vyzve HC Olomouc.