Obrázek
Mládež

Junioři těsně porazili pražskou Slavii!

27. 2. 2020 od Vodičková Daniela

Sedmé kolo DHL Superpoháru patřilo po vyrovnané bitvě kladenským juniorům. Se Slavií se setkali na začátku února a tehdy vyhráli 5:3 v pražském Edenu, i dnes potvrdili, že jsou silnější. O výsledku rozhodl Tomáš Urban gólem v poslední minutě utkání.

6. kolo DHL Superpohár – 27. 02. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

3

Slavia
2

Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb, Zich – Šimek, Hašek, Sachr, Filip, Bláha M., Nagy, Urban, Rendla, Čermák, Bláha O., Šapovaliv. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.
HC Slavia Praha:   Málek (Pánek) – Hovorka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Slavíček, Křenek, Turek, Janča, Petrák, Puczek.  Trenéři: Veber, Doležal, Kolařík.

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Šapovaliv (Staněk, Urban), 29. Hašek, 60. Urban (Šapovaliv) – 16. Hasil (Petrák), 56. Janča. Třetiny:  1:1, 1:0, 1:1. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 40:20. Rozhodčí: Šindel – Ondráček, Malý. Diváci: 90.

Úvodní část otevřela akce Tomáše Urbana a Filipa Staňka, kteří se podíleli asistencemi na brance Matyáše Šapovaliva - 1:0. Slavia však ve vlastním oslabení po nedovoleném bránění Jana Bureše odpověděla na předešlou událost střelou Matěje Hasila, který překonal obranu i bránícího Luboše Novotného - 1:1.

Druhá třetina byla v režii kladenského mužstva. Jediný gól padl právě z jejich řad. Petr Hašek bez jakékoliv pomoci spoluhráčů probruslil s kotoučem až za Málkovy záda - 2:1. Jediné zaváhání na straně Rytířů bylo podrážení způsobené Matějem Zíkou, to ale nijak neohrozilo stav utkání.

Závěrečná třetina byla až do poslední minuty velmi vypjatá. Slávisté si vysloužili trestné střílení, to ale Tomáš Urban neproměnil. Již po druhé v utkání se ve vlastním oslabení prosadili Pražané. Vyrovnávající střelu poslal Jakub Janča bez asistence - 2:2. Nerozhodný stav ale přehoupli kladenští na svou stranu spoluprácí asistujícího Matyáše Šapovaliva a střílejícího Tomáše Urbana, kteří tak tým dovedli po vyrovnané bitvě k vítězství 12 vteřin před zaznění závěrečné sirény - 3:2.