Vsetín
18:00
Obrázek
Klub

Kletba prolomena! Rytíři udolali Spartu a po jedenácti porážkách okusili vítězství

27. 2. 2020 od Ardon Filip

Naděje žije! Rytíři porazili pražskou Spartu 4:2 a po jedenácti zápasech poznali chuť vítězství! Bodově se tak dotáhli na Pardubice, které budou dohrávat 49. kolo v pátek. Kladeňáci neměli špatný vstup do utkání a po brance Tomáše Redlicha šli do vedení. Po obratu sparťanů vyrovnával Ladislav Zikmund, ve třetí části definitivně rozhodl o vítězi legendární Jaromír Jágr a odkrytou klec v závěru trefil André Lakos. Kladno tak opět zvýšilo svoji naději na záchranu v nejvyšší soutěži.

49. kolo Tipsport extraligy – 27. 02. 2020 ČEZ stadion, Kladno

4

Sparta
2

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Vampola, Strnad – Redlich, Machač, O’Donnell – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Jurčina, Košťálek, Poizl, Kalina, Blain – Rousek, Sukel, Řepík – Buchtele, Pech, Forman – Říčka, Růžička, Kudrna – Dvořáček, Smejkal, Vitouch – Pšenička. Trenéři: Hořava, Jandač.

Branky a nahrávky: 17. Redlich (O’Donnell, Machač), 37. Zikmund (Austin, Vampola), 52. Jágr (Machač, Redlich), 60. Lakos – 18. Buchtele (Forman, Pech), 29. Buchtele (Forman, Dvořák). Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:22. Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Brejcha, Jelínek. Diváci: 5 042. Nejlepší hráči utkání: Jaromír Jágr – Jan Buchtele.

Úvodní část nabídla vyrovnanou hru a do vedení se mohl urvat kterýkoliv z týmů. Skóre se ale nakonec měnilo až tři a půl minuty před koncem. Patrik Machač dobře zavezl puk až za branku, Brendan O’Donnell našel zpětnou přihrávkou rozjetého Tomáše Redlicha a ten zacílil naprosto přesně – 1:0. Hned se však bohužel projevilo kladenské prokletí posledních zápasů. Neuběhla ještě ani minuta a bylo srovnáno. André Lakos propadl u mantinelu a po krásné souhře hostí zakončoval Jan Buchtele do prázdné branky – 1:1.

Vstup do druhého dějství Rytířům nevyšel. Kladno začalo hodně vlažně a Sparta měla tlak, domácí však krizovou chvíli přestáli. Skóre se tak opět měnilo až po hodně nenápadné akci. Jan Buchtele posunul puk z pravé strany před brankoviště a Denis Godla si kotouč nešťastně srazil do sítě – 1:2. Rytíři posléze naložili špatně s početní výhodou, z neúspěchu se ale poučili a při druhé přesilovce už udeřili! Brady Austin vypálil tvrdě od modré a před brankou tečoval puk do sítě nadskakující Ladislav Zikmund – 2:2.

Třetí část ale bohužel pro domácí začala opět aktivní hrou Sparty. Před brankou z toho vznikl pořádný zmatek, ze kterého puk doklouzal až do kladenské branky. Rozhodčí se ovšem došli poradit s kolegou u videa a po krátkém rozhovoru ukázali jasný verdikt – branka neplatí, kotouč byl kopnutý. Kladno se opět odrazilo k lepším výkonům, což nakonec proměnil ve vedoucí branku ten nejpovolanější ze všech! Jaromír Jágr vyjel zpoza klece a zametl puk za Machovského záda – 3:2. Hosté v závěru zkusili risk bez gólmana, prosadit už se ovšem nedokázali. V obranném pásmu naopak nabral kotouč André Lakos a trefil odkrytou klec – 4:2.

Trenéři po zápase ??

David Čermák (Rytíři Kladno): Opět jsme se dostali do vedení a jako už tradičně jsme ho rychle ztratili. Potom rozhodlo,že ve třetí třetině neplatil gól Sparty. Několikrát jsme ještě měli štěstí, když tam byla prázdná brána, ale soupeři to netrefili. Po smolných zápasech jsme rádi, že se štěstí přiklonilo k nám a získali jsme tři body.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Viděli jsme Kladno, které bojuje o bytí a které si od začátku šlo za vítězstvím. My jsme celý zápas tahali za kratší konec a byli jsme horší. Kladno zaslouženě vyhrálo. Od nás jen brankář Machovský podal nadstandardní výkon, kterým nás držel v zápase. Kladno si to zasloužilo. Nevím, jestli se na tom promítla pauza, ale neměli jsme pohyb, prohrávali jsme souboje a ve všech činnostech jsme byli horší. Proto Kladno drží šanci na záchranu.