Obrázek
Klub

Ladislav Zikmund před zápasem sezóny: Bude to ruská ruleta, hraje se o všechno

3. 3. 2020 od Dvořák Miloš

Rytíři zvládli předposlední kolo za tři body a karta se před samotným závěrem sezóny obrací - Kladno má svoji extraligovou budoucnost opět ve vlastních rukou. S Mladou Boleslaví jsme museli v průběhu zápasu otáčet nepříznivý vývoj, u důležitého vyrovnávacího gólu na 2:2 byl v závěru druhé třetiny Ladislav Zikmund. Ten po Machačem vyhraném buly v útočném pásmu našel před poloodkrytou bránou najetého Bradyho Austina a ten už uklidil puk do sítě. Čtyřiadvacetiletý útočník si tak připsal už třicátý bod v sezóně a po utkání děkoval celému týmu hlavně za takticky výborně zvládnutou třetí třetinu.

Ještě žijeme, jak je po takovém zápase?
Určitě lépe než před ním! Jsme hodně spokojeni, že jsme to zvládli.

Před utkáním jsme ale neměli ještě osud ve vlastních rukou?
Trochu se nám dařilo sledovat výsledky na kostce, takže můžeme být jen rádi, že se o to můžeme v posledním kole v Litvínově ještě poprat. Asi jsou v tom ještě trochu zatažené i Pardubice, ale my tam jedeme vyhrát.

Řešili jste během zápasu, jestli je nutné vyhrát, nebo nám pomůže například i bod?
Ne, to asi v hlavě nikdo neměl. Všichni jsme věděli, že se po zápase podíváme na další výsledky a prostě uvidíme.

Měli jsme drtivý vstup do utkání, patnáct minut to bylo prakticky jen na jednu bránu. Jenže jsme z toho vytěžili jen jeden gól a soupeř nás pak vyrovnáním asi docela zaskočil?
Až do naší přesilovky jsme hráli dobře. Pak jsme měli oslabení a od té doby od nás první třetina nebyla dobrá. Pustili jsme soupeře do hry, ale naštěstí jsme se z toho stihli oklepat.

Jak hodně těžké bylo se z toho dostat?
Čeká nás v Litvínově poslední zápas a jak jsme prohrávali, tak v tu chvíli jsme věděli, že by byl konec. Že už není na co se šetřit. Mohlo to být i tím.

A hodně důležitý gól byl i Austinův gól...?
Asi jo, určitě nás to nakoplo. Když se prohrává, tak se nikdy nehraje dobře. Můžeme být jen rádi, že jsme to nakonec dali.

"Z nejhoršího jsme se dostali tím, že jsme to přestali mít ve vlastních rukách."

Jedním z hrdinů posledních dvou zápasů je asi i Adam Brízgala, který musel nečekaně zaskočit za zraněné Godlu i Cikánka?
Chytá dobře, zvlášť na to, že letos chytal v první lize. Sám říkal v kabině, že je to trochu něco jiného, ale zvládá to.

Třetí třetinu jsme odehráli tím stylem, který nás zdobil první polovinu soutěže. Asi byl nejvyšší čas?
Ve třetí části bych chtěl celý tým pochválit za to, jak jsme to zvládli takticky zahrát. Neztráceli jsme puky, všechno jsme si nahodili, udrželi se u nich v pásmu...

Dá se následující zápas v Litvínově něčemu přirovnat?
Napadá mě taková ruská ruleta, hraje se o všechno. Jedeme tam s tím, že musíme vyhrát a odevzdat tam vše, co máme za celý rok natrénováno.

Může být teď po těch třech vydřených výhrách psychika přeci jen trochu na naší straně?
Myslím si, že po té současné sérii jsme docela dobře nakoplí. Měli jsme samé prohry a teď je to třetí vítězství v řadě a poslední zápas před námi. Takže teď do toho dát všechno.

Přibližně měsíc hrajeme pod velkým psychickým tlakem, dají se ještě najít síly?
Já si myslím, že z toho nejhoršího jsme se dostali tím, že už to nebylo v našich rukách. Nějakým zázrakem se nám to povedlo vrátit do stavu, že když vyhrajeme, tak se udržíme.