Kladno
18:00
Obrázek
A tým

Musíme se dostat na první místo, hlásí před koncem základní části kapitán Tomáš Plekanec

18. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři vletěli na Prostějov ve velkém stylu a už po osmi minutách vedli o tři branky, na čemž měla veliký podíl Plekancova formace s Jágrem a Kubíkem na křídlech „Dneska nám to docela lepilo. Bylo vidět, že Jarda se cítil dobře a Áda odehrál taky dobrý zápas. Věřím, že takhle budeme hrát před play off každý zápas a pak na to navážeme,“ vyprávěl po utkání kladenský kapitán, kterého mrzel herní výpadek po dobrém úvodu. Rytíři ale i tak zapsali tři body a na druhém místě tabulky jsou bodově vyrovnaní s prvním Vrchlabím.

Na začátku to vypadalo, že to bude jasná záležitost, nakonec to ale bylo otevřené až do konce...

Měli jsme dobrý nástup, potom jsme měli zase nějaká oslabení a soupeř začal dotahovat. Udělali jsme z toho zbytečné drama.

Vstup do zápasu jsme měli parádní a dali jsme rychlé tři góly. Neuškodilo nám to možná trochu do zbytku zápasu?

Nikdy neškodí, když dáš rychlé góly. Musíš s tím ale umět hrát a nepolevit.

Čím to bylo, že jsme dali rychle tři góly, ale další pak ne a ne přidat?

To je asi normální, když takhle vedeš. Pak přijde špatná koncentrace, myslíme si, že je hotovo, ale ve skutečnosti zbývá pořád spousta času. Navíc jsme zase hráli hodně oslabení, takže soupeř měl šanci, aby se dotáhl zpátky do zápasu.

Je právě tahle nevyrovnanost výkonů, kdy nikdy nehrajeme celých šedesát minut, třeba tím, o čem se v kabině bavíte?

Jo, určitě. Potýkáme se s tím celou sezonu, že nejsme schopní podávat stejný výkon šedesát minut. Zápasy, které jsme odehráli naplno po celých šedesát minut, se dají spočítat na prstech jedné ruky.

V zápase bylo opět hodně trestů na naší straně, co se s tím dá dělat? 7:1 na vyloučení na domácím ledě je opravdu hodně.

Těžko říct, musíme se na to soustředit. Říkáme si to často, ale nejsme schopní to plnit, stejně jako pár dalších věcí, co se týče herního systému. To jsou věci, které musíme do play off změnit.

„Jarda se připravuje spíš na play off než na tyhle zápasy.“

Čím to, že to nezvládáte plnit?

Těžko říct. Když to řešíme v kabině, tak většinou všichni systému rozumí, nikdo nepřišel s tím, že by něčemu nerozuměl. Potom v zápase jsou ale věci, které tam nepatří. Je potřeba koncentrace od všech hráčů, aby to fungovalo. Tohle se totiž nabaluje. Přijde jedna chyba, druhá chyba a tým už se veze. To jsou detaily zápasů, které musíme plnit.

Po vyloučení Jaromíra Jágra ve třetí třetině jsi se hodně vztekal směrem k rozhodčímu, což bylo na prázdném stadionu dobře slyšet. O co šlo?

Tam nešlo o Jardův zákrok, jemu soupeř jasně šlápl na hokejku, takže správné vyloučení. Předtím tam ale byla sekera, za celý zápas jsem dostal asi tři sekery do prstu. To nikdo neviděl. Jinak vyloučení, která byla na naší straně, asi opravdu byla. Není to o tom, že bychom nefaulovali. Zase je mi ale divné, že by soupeř proti nám udělal za celý zápas jediný faul. To se ale stává.

Ty jsi proti Prostějovu nastupoval v lajně s Jaromírem Jágrem a Adamem Kubíkem, byli jste u obou prvních gólů a vypadalo to, že vám to sedělo…

Dneska nám to docela lepilo. Bylo vidět, že Jarda se cítil dobře a Áda odehrál taky dobrý zápas. Věřím, že takhle budeme hrát před play off každý zápas a pak na to navážeme.

Jaromír oslavil v pondělí 49. narozeniny. Můžeme se teda těšit, že ve 49 bude hrát pořád takhle výborně?

Jarda ví, co potřebuje, a i když mu je, kolik mu je, tak pořád svým stylem hry dokáže být platným hráčem. Dneska to bylo vidět. Uvidíme potom v play off, Jarda se připravuje spíš na něj než na tyhle zápasy.

„V play off musí být vidět rozdíl týmu, který chce postoupit.“

Před play off nám zbývá odehrát šest zápasů, nastoupili jste s Jaromírem i proto spolu? Abyste se sehráli na vyřazovací boje?

Jo, určitě. K tomu celou sezonu směřujeme. Nevěděli jsme, jak sezona dopadne, a nevíme to pořád. Bůhví, co se u nás v České republice bude kvůli koronaviru dít. Musíme se dostat na první místo a pokud si ho udržíme, bude to fajn. Sezona je samozřejmě o play off, tam musí být vidět rozdíl týmu, který chce postoupit.

Všiml jsem si, že ty jsi před několika zápasy, když ti to tam moc nepadalo, vyměnil rukavice za nové se zlatým lemováním. Nebyla tahle změna trochu z pověrčivosti?

To jsou rukavice ještě z doby, když jsme tu měli dresy se zlatými prvky, takže ty byly dělané kvůli těmto dresům. Jinak mám rukavice pořád stejné, je to jenom barva. Výměna jinak neměla vůbec nic společného s tím, že mi to tam nepadalo. Já už nejsem pověrčivý, to už je za mnou.

V sobotu nás čekají Benátky nad Jizerou. Máte si k tomu asi hodně co říct, zvlášť když nám poslední venkovní zápas nevyšel, že?

Po každém zápase je toho hodně co si říct. Musíme se držet, vyhrávat zápasy a zlepšovat se, což se nám zatím nedaří tolik, jak bychom chtěli. Pro nás je důležité, abychom skončili první a hru v play off měli takovou, abychom postoupili.

Máte za sebou desetidenní přestávku, kdy se nehrály zápasy. Jak jste ji strávili? Na co jste se zaměřovali v tréninku a co osobně jsi dělal ty, aby sis trochu odpočinul?

Tyhle přestávky jsou dobré na dobrý trénink. Měli jsme tedy docela náročné tréninky na fyzičku. Sezona je taková, jaká je, chybí nám zápasy. Hrát bez lidí a hrát takhle málo zápasů je obrovská nevýhoda pro všechny, ale každý se s tím musíme poprat. Já trávil čas pořád stejně, jen bez zápasů. Hlavně jsem se snažil využít tenhle čas na trénink, protože v play off už se toho moc natrénovat nedá.