Obrázek
Klub

Rytíři nezvládli důležitý zápas s Pardubicemi a jsou poslední

21. 2. 2020 od Ardon Filip

Hokejisté Kladna nezvládli utkání s pardubickým Dynamem a zapsali porážku 2:5. Vyrovnaný zápas se odehrával až do 32. minuty za bezbrankového stavu, pak ale hosté odskočili o tři góly. Rytíři až v závěrečném dějství dvakrát snížili zásluhou Ladislava Zikmunda a Jaromíra Jágra, na dostřel už se ovšem nedostali. Kladeňáci tak prohráli podesáté v řadě a jsou poslední.

47. kolo Tipsport extraligy – 21. 02. 2020 ČEZ stadion, Kladno

2

Pardubice
5

Rytíři Kladno: Godla (57. Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr – Jágr, Vampola, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Melka, Stach, O’Donnell – Hajný, Kaut, Hovorka – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Oliva – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.

Branky a nahrávky: 49. Zikmund (Austin, O‘Donnell), 55. Jágr (Zikmund) – 32. Látal (Paulovič), 34. Harju (Poulíček), 42. Mikuš (Látal, Kusý), 53. Svačina (Látal), 57. Tybor (Kousal, Vondrka). Třetiny: 0:0, 0:2 2:3. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:26. Rozhodčí: Lacina, Hodek – Lhotský, Svoboda. Diváci: 5 200. Nejlepší hráči utkání: Ladislav Zikmund – Martin Látal.

Od startu utkání bylo patrné, o jak důležitý zápas se jedná! Na stadionu vládla napjatá atmosféra a možná i proto neměli střelci dostatek klidu na zakončení. V první větší možnosti trefil Stepan Zacharčuk tyč Godlovy branky a po chvíli neuspěl odvážným průnikem ani Michal Vondrka. Za Kladno odpověděl ze zajímavé střelecké pozice David Stach a čtyři minuty před sirénou už měli Rytíři šanci, která volala po gólu! Jakub Strnad našel křižnou přihrávkou Tomáše Redlicha, ten ale ranou z první zasáhl jen bližší tyč!

Ve druhé části se pokračovalo v bojovné hře. Postupně ale získávaly větší a větší aktivitu Pardubice. To vyvrcholilo až v jejich první početní výhodu. Během ní si Dynamo vytvořilo veliký tlak a nakonec se šest sekund po vypršení trestu radovalo. Martin Látal dostal přihrávku na pravý kruh a s přehledem uklidil kotouč do odkryté klece – 0:1. Pro Rytíře navíc mělo být ještě hůř. Sami se v přesilovce dlouho v pásmu neudrželi a hosté udeřili ve čtyřech. Johan Harju vyjel zpoza klece a uklidil kotouč k protější tyči – 0:2.

Na začátku třetí části schytalo Kladno tvrdou ránu. Nadechlo se k zlepšenému výkonu Jágrovou zajímavou šancí, vzápětí ale schytalo úder pěstí rovnou do plic. Juraj Mikuš nahodil od modré čáry a kotouč proplul vzduchem až za Godlova záda – 0:3. Domácí se ovšem nevzdali a nakonec svoje střelecké trápení prolomili. Dynamo bylo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě a přesilovka měla kýžený efekt. Brady Austin vypálil od modré a Ladislav Zikmund byl dostatečně pohotový, aby doklepl puk, který už vypadl za Pavla Kantora, do sítě – 1:3. Pardubice se ve vlastní přesilovce do mnoha šancí nedostaly, již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se ale dožadovaly gólu. Prudká rána od modré se rychle odrazila zpět do hry, jak ukázal opakovaný záběr, kotouč se ale odrazil pouze od horní tyče. O chvíli později už ale byli hosté úspěšnější. Vladimír Svačina vystřelil z pravého kruhu přesně na bližší tyčku – 1:4. Rytíři ještě našli odpověď necelých šest minut před koncem. Ladislav Zikmund se krásně uvolnil, nahrál do brankoviště Jaromíru Jágrovi a legenda dobrým důrazem dostala puk do brány – 2:4. Domácí tedy vrhli všechny síly vpřed, z čehož pramenili brejky soupeře. Při jednom z nich se Denis Godla skácel do brankoviště a Radoslav Tybor navýšil – 2:5. V 57. minutě tak musel opět do branky Lukáš Cikánek, zatímco jeho slovenský kolega ve zjevných bolestech zamířil do kabiny. Zranění brankáře jako by jen podtrhlo celkové trápení kladenského týmu.

Trenéři po zápase ??

David Čermák (Rytíři Kladno): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme tenhle důležitý zápas nezvládli. Měli jsme prvních pět šest minut dobrý vstup do utkání, ale Pardubice potom začaly být aktivnější. My jsme se nedostali do tlaku a neměli jsme šance. I když Pardubice daly šťastné góly, tak byly lepší. My zápas jednoduše nezvládli.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): Potěšil nás výsledek, pro který jsme si jeli. Dostali jsme se k němu skvělou hrou, kterou jsme předváděli od první do šedesáté minuty s výjimkou třetí třetiny, kdy jsme domácí dostali do hry technickým přestupkem. Jinak jsme dělali přesně, co jsme měli. Kluci podali naprosto fantastický výkon ve všech pásmech a šli jsme si za tím, co jsme chtěli uhrát.