1:4
A tým - zápasy

Rytíři ztratili zápas s Libercem ve třetí části a na body dál čekají

17. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Jiří Princ
Rytíři sehráli ve čtvrtém kole s Libercem vyrovnanou partii, nakonec ale prohráli 2:3 a na první body dál čekají. V první části odpověděl na gól soupeře Jaromír Jágr a ve druhém dějství pak vyrovnával Danny Kristo. Na branku ze třetí části už ale Kladno odpovědět nedokázalo a zapsalo další porážku.
2021/2022, Tipsport extraliga, 4. kolo,  pátek 17.9.2021, Liberec, Home Credit Arena
Liberec
Kladno
3:2
2:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Klepiš, 20. Birner (Derner, Filippi), 50. Filippi (Vitásek) – 12. Jágr (Beran), 34. Kristo (Plekanec, Hlava). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Michal Birner – Jaromír Jágr.

Rozhodčí: Hodek, Šindel – Lederer, Rožánek
vyloučení4:2
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku43:34
diváci5048
Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandič, Derner, Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek, Šír – Klapka.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Wood, Suchánek, Nilsen – Hlava, Plekanec, Dvořáček – Kristo, Kubík, Strnad – Račuk, Pitule, Machala – Jágr, Filip, Beran.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Podle očekávání začal domácí celek velmi aktivně a po třech minutách hry mohl jít poprvé do vedení. Při hře čtyř proti čtyřem Liberečtí přečíslili Rytíře, Vitáska ale skvěle vychytal gólman Bow. Hned vzápětí už ale kanadský brankář lovil puk ze sítě. Jakub Klepiš schoval svoji střelu za bránícího hráče a vystřelil naprosto přesně – 1:0. Podobně nechytatelnou střelu si však na druhé straně dokázal připravit i Jaromír Jágr. Ten dostal od Berana puk na levý kruh a srovnal – 1:1. Nerozhodný stav ovšem do přestávky nevydržel. V poslední minutě vypálil od modré Derner a Michal Birner jeho pokus tečoval rovnou do rohu kladenské branky – 2:1.

Druhá část zápasu začala velikým tlakem domácích, kteří Rytíře silně sevřeli v přesilové hře. Svoje vedení ani tak ale nenavýšili a postupně přebralo iniciativu Kladno. Jágr, Kubík ani Pitule se z bezprostřední blízkosti neprosadili, v přesilové hře už ale bylo vyrovnáno! Plekanec našel křížem Dannyho Krista, který vypálil přesně – 2:2. Ještě před sirénou pak mohly odskočit oba týmy, do kabin se ale nakonec odcházelo za nerozhodného stavu.

Výborně uvést v kladenském dresu se mohl v úvodních minutách třetího dějství hostující Dvořáček. Ten projel mezi libereckými obránci, tváří v tvář brankáři Kváčovi však neuspěl. A v polovině třetiny šli do vedení naopak Bílí Tygři. Po vyhraném buly dostal na modré čáře nabito Tomáš Filippi, jehož prudká pumelice skončila až v síti – 3:2. Jenže Kladno z přesilové hry neodpovědělo a domácí měli na své hokejce dvě tutovky. Poprvé měl ale Bow štěstí a podruhé skvěle zasáhl. V závěru zkusili Rytíři zahrozit při hře bez brankáře, nevyrovnali však ani s šesti bruslaři v poli.