Obrázek
Mládež

Sev.en Hockey Cup vyvrcholil na Kladně. Rytíři skončili třetí!

2. 3. 2020 od Jůdl Lukáš

Historicky první ročník mládežnického turnaje Sev.en Hockey Cup už zná jméno svého vítěze. Putovní pohár zvedli v neděli 1. března nad hlavu hokejisté HC Litvínov. Ti v bitvě za celkovým prvenstvím za sebou nechali tým PSG Berani Zlín. Třetí skončilo Kladno a čtvrtou příčku berou Pardubice.

V rámci Sev.en Hockey Cup se konaly čtyři turnaje, které zpestřily běžný ligový ročník hráčů 9. tříd z Litvínova, Zlína, Pardubic a Kladna. Tedy z měst, ve kterých působí skupina Sev.en Energy. Celý projekt odstartoval turnajem 27. října v Litvínově. Poté se hrálo 17. listopadu v Pardubicích, 15. prosince ve Zlíně a 1. března na Kladně.

„Díky turnaji se nám podařilo dodat osvěžující energii mládežnickému hokeji. Kromě toho jsme zjistili, že energetika se hokeji v mnoha ohledech podobá. Tu nejcennější podobnost vidím v tom, že investice do budoucna se vždy vyplatí. Při této příležitosti zopakuji přání, které jsme měli už před začátkem turnaje – aby nezůstalo jen u prvního ročníku a u čtyř účastníků,“ říká mluvčí společnosti Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Právě až v posledním zmíněném turnaji se rozhodovalo o konečném pořadí týmů, které průběžně na všech čtyřech akcích sbíraly body do výsledné tabulky. Tu ovládl Litvínov s 25 body. Jen o bod méně měl druhý Zlín. Kladenský výběr získal bodů 14 a skončil tak třetí. Poslední Pardubice dosáhly na 9 bodů. Vedle vyhlašování cen za celkové umístění se předávaly také ceny za samotný kladenský turnaj. Ten ovládl Zlín, druzí byli domácí Rytíři, třetí Litvínov a čtvrté pardubické Dynamo.

Opomenuty nebyly ani individuální ocenění. Nejlepším gólmanem letošního ročníku Sev.en Hockey Cupu byl vyhlášen zlínský Tomáš Málek. Cena pro nejproduktivnějšího útočníka i obránce putovala do Litvínova – získal ji zadák Tomáš Zetek a forvard Dominik Čech. Nejlepším střelcem pak byl zlínský snajpr Adam Jecho.

Celá akce měla jen pozitivní ohlasy. „Moc se mi to líbilo. I na ten hokej se už dá na této úrovni koukat, ale já hlavně věřím, že i díky takovýmto projektům to bude hráče bavit, a že u hokeje zůstanou co nejdéle,“ řekl po vyhlášení vítězů Zbyněk Olmer, mediální zástupce Sev.en Energy. „Jsem moc rád, že se to takto povedlo zorganizovat. Turnaj hrají tradiční týmy, které vidíme i v mužské extralize, čímž je to zase o něco zajímavější. Líbilo se mi to,“ zhodnotil závěrečný hrací den Milan Nový, legenda českého hokeje, která předávala hráčům a týmům trofeje.

Sev.en Hockey Cup

První ročník Sev.en Hockey Cupu se konal v sezoně 2019/20 a do budoucna by měl v podobném duchu i pokračovat. Turnaj byl určený pro ročníky 2005 a mladší (9. třídy) a jednotlivé týmy mohou během turnaje využít i hráče z jiných klubů. Turnaj se hraje podle platných pravidel a směrnic ČSLH s tím, že herní čas je 3x15 minut. Týmy získávají body na jednotlivých turnajích, které se sčítají do celkové tabulky, ze které vzejde celkový vítěz.