2. kolo,  neděle 12.9.2021
Budějovice
Kladno
7:5
3. kolo,  úterý 14.9.2021
Kladno
Mountfield HK
0:3
4. kolo,  pátek 17.9.2021
Liberec
Kladno
3:2
5. kolo,  neděle 19.9.2021
Kladno
Litvínov
3:2
6. kolo,  úterý 21.9.2021
Karlovy Vary
Kladno
7:4
7. kolo,  pátek 24.9.2021
Kladno
Třinec
18:00
8. kolo,  neděle 26.9.2021
Kladno
Zlín
16:00
10. kolo,  čtvrtek 30.9.2021
Kladno
Olomouc
18:00
11. kolo,  neděle 3.10.2021
Pardubice
Kladno
17:00
12. kolo,  pátek 8.10.2021
Kladno
Plzeň
18:00
Obrázek
A tým

Trénoval jsem Domiho, Zadorova i Bradyho Austina, vzpomíná kanadský kouč Jeff Paul!

28. 7. 2021 od Lukáš Jůdl
Za téměř sto let existence kladenského hokejového klubu by málokdo čekal, že nějaký nový člen může svým příchodem přepsat klubovou historii. Jeffu Paulovi se to ale povedlo, stal se totiž historicky prvním kanadským (i zahraničním) trenérem Kladna. Ve svém prvním rozhovoru pro klubový web mimo jiné vzpomínal na to, jak v kanadské OHL trénoval hvězdy kalibru Domiho, Zadorova či exkladenského beka rekordmana Bradyho Austina.

Jeffe, vítej na Kladně. V Evropě už jsi působil jako hráč, ale jako trenér jsi tu poprvé. Co tě sem přilákalo v této nové roli?

Přiznám se, že to jednání bylo docela rychlé. Nabídka se zprostředkovala přes mé přátele, kteří měli vazby na Kladno. O té nabídce jsem pak neváhal ani vteřinu. Beru to jako sakra velkou příležitost a je moc fajn, že tu mohu být. 

Jaká bude přesně tvá role v týmu?

Z převážné části budu mít na starost obranu. Také se budu podílet na tvorbě tréninkových jednotek a budu tady hodně pro zahraniční hráče, aby správně chápali, co mají dělat. Ještě před mým příchodem do klubu jsem se na všechny hráče díval na videích a jsem si jistý, že pokud bude každý pracovat na maximum, budeme v sezoně úspěšní.

Co jsi o klubu věděl před svým příchodem?

Abych byl upřímný, moc jsem toho nevěděl a informace jsem si postupně zjišťoval. Pochopitelně mi neuniklo, že v Kladně má hokej velkou tradici. Zjistil jsem si, kdo v klubu také pracuje. Teď to tady poznávám, je to tu velice rodinné. Zvykám si na nový jazyk a odlišnou kulturu a je to zatím moc fajn.

O Česku jsi toho věděl více?

To určitě ano. Česká republika má bohatou hokejovou tradici. Hráči jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš nebo Dominik Hašek patřili v zámoří k těm největším hvězdám. O Česku mám obecné povědomí takové, že je to nádherná země,  o které jsem neslyšel nic jiného, než jen chválu. 

Co bys v České republice rád poznal nebo navštívil?

Předně si myslím, že sezona bude z časového hlediska hodně náročná, takže si nechci dělat žádné velké plány. Každopádně bych rád navštívil Prahu během Vánoc, zajímají mě vánoční trhy a atmosféra města během tohoto krásného období. Jako hokejový profesionál si však musíte uvědomovat, že jste tady hlavně kvůli práci a to je mou prioritou. Budu se tedy soustředit hlavně na kvalitní práci, aby se to postupně projevilo i na našich hráčích a výkonech. 

Jako hráč jsi působil v NHL, ale také, jak už jsem zmínil, v Evropě. Jak vzpomínáš zejména na tu evropskou štaci?

Bylo to úchvatné. Drtivou většinu své kariéry jsem odehrál v Americe a měl jsem i to štěstí, že jsem si zahrál dva zápasy za Colorado v NHL. Nicméně ta štace v Evropě byla vynikající, ale bylo to až na konci mé hráčské kariéry. Abych k tobě byl upřímný, tehdy jsem se už začínal připravovat na to, že s hokejem skončím, protože to nebylo ono. O pár let později jsem se ale našel v koučování, chytlo mě to a už se tomu několik let věnuji.

Viděl jsem pár videí, ve kterých ses prezentoval jako slušný rváč. Byla to tvá hlavní úloha v roli hráče?

Ano, určitě to tak můžeme pojmenovat. Já měl za úkol tvrdit hru a být nepříjemný pro soupeře. Tehdy to byla jedna ze součástí hokeje, ale doba se hodně změnila, teď už to není takové. Hrál jsem tvrdě, ale byl jsem i hodně týmový a chtěl pro tým udělat vše pro to, abychom vyhrávali. Jsem však rád, že se hokej posunul a už není plný těch nesmyslných a často zbytečných agresivit. Nenech se však mýlit tím, že bych dodnes neměl rád fyzickou hru a to si piš, že ji budeme chtít hrát i s Kladnem. 

Jaké jsou tvé dojmy z prvních dní na Kladně?

Vše je pozitivní, mám to tu rád. Nepříjemné bylo akorát podstupovat všechny ty covid testy, ale taková je bohužel doba. V klubu jsou však všichni velice fajn a moc mi se vším, co potřebuji, pomáhají. Dostal jsem krásný byt, pohodlné auto od KIA, mám tu vše, co potřebuji. Už poznávám kluky podle obličeje a zdá se mi, že jsou všichni na sezonu velice dobře připraveni. Už se k nám připojují i kluci ze zámoří, což nám dává prostor vymýšlet sestavu a vidět ideální varianty útoků a obran. 

Teď bych rád odbočil od hokeje a zajímalo by mě, co rád děláš ve volném čase a jaké jsou tvé koníčky?

Uplynulý rok moc nepřál volnočasovým aktivitám. Za normální situace si ale rád zajdu na nějaký ten koncert, když je hezké počasí. Také mám rád golf, ale na prvním místě je jednoznačně volný čas strávený s mým synem. 

A syna vedeš k hokeji?

Samozřejmě (usmívá se), samozřejmě. Je velký hokejový fanoušek a u hokeje po mém boku vyrůstal. Na druhou stranu kvůli mému pracovnímu vytížení asi o nějaké ty společné zážitky přišel. Dnes je mu ale jedenáct let a chápe to stejně jako jeho máma, která je skvělá dáma. Věřím, že až bude vhodná chvíle, dorazí syn za mnou a moc rád bych tu s ním byl o Vánoce.

Na závěr mě zajímá ještě jedna hokejová otázka. Ty za sebou máš angažmá v roli kouče v týmu London Knight (OHL) a také jsi dělal skauta pro tým Florida Panthers v NHL. Kde je nejpatrnější tvůj rukopis po těchto dvou angažmá?

Moje práce se odrazila třeba na letošním draftu do NHL, na kterém jsem se jako skaut Floridy podílel. Každý dobrý skauting je ten, po kterém se z mladých hráčů stanou profesionálové. Je to extrémně náročná práce, která se odehrává hlavně v zákulisí a pro fanoušky asi není na první pohled patrná, ale je to velice obohacující povolání. Rukama mi prošla i řada hráčů, která to dotáhla opravdu daleko. Třeba v týmu London Knights jsme měli opravdu hodně kvalitních hráčů. Trénoval jsem tam třeba Maxe Domiho, Christiana Dvoraka, Bo Horvata, Nikitu Zadorova, Mitchella Marnera či Bradyho Austina, který hrával i za Kladno.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU