středa 7.4.2021
Poruba
Kladno
3:4p
 sobota 17.4.2021
Kladno
Jihlava
3:4p
 neděle 18.4.2021
Kladno
Jihlava
1:4
 středa 21.4.2021
Jihlava
Kladno
2:5
 čtvrtek 22.4.2021
Jihlava
Kladno
1:2p
 neděle 25.4.2021
Kladno
Jihlava
17:00
 úterý 27.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 čtvrtek 29.4.2021
Kladno
Jihlava
17:00
Obrázek
A tým

Výborná iniciativa od fanoušků a klubu, chválil Ondřej Machala nahrané chorály

4. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo další zkoušku a výhrou 5:2 nad Sokolovem zapsalo už páté vítězství v řadě. Rytířům k tomu dvěma góly ve vypjaté atmosféře pomohl Ondřej Machala, který výborně zapadl do první formace k legendám Jágrovi s Plekancem. „Měl jsem pět šest jasných tutovek, dal jsem z toho dva góly. Jel jsem možná čtyřikrát sám na bránu, jednou jsem zakopl,“ hodnotil po utkání rychlonohý útočník, který bodoval v pátém utkání v řadě.

Sokolov jsme porazili 5:2 po vcelku zajímavém průběhu a bereme další tři body…

Měli jsme dobrý vstup do utkání, což si neustále říkáme, že musíme mít. Chtěli jsme tři body, podařilo se a jdeme na další tři body.

Po první třetině jsme vedli 2:0, ale soupeř dokázal vyrovnat, i když i my jsme měli dost šancí. Co se tam stalo?

Nechci nic říkat na rozhodčí, ale nastavili dnes poněkud zvláštní metr. Abych byl upřímný, tak i já jsem z toho potom měl hlavu trochu v háji. Naštěstí jsme se do toho ale vrátili a pohlídali jsme si to.

Vyloučení jsou u nás ale neustálým tématem a opět jich bylo hodně.

Všichni občas uděláme nějaký stupidní faul, ale tentokrát to nebyla až tolik naše chyba jako v předešlých zápasech.

Asi právě ta vyloučení vrátila soupeře do zápasu, ne?

Je pravda, že pak jsme všichni měli hlavu hodně rozhozenou, což nás dostalo dolů. Nicolas Hlava pak ale výborně dal na 3:2, to nás nakoplo zpátky a už jsme to udrželi.

„Hrát s Plekym a Jardou je sen.“

Hodně jsme oproti předchozím zápasům přitvrdili v soubojích. Je tohle ta cesta, kterou chcete jít v play off?

Jo, to je samozřejmé. Máme tu spoustu hráčů, kteří umí dát tvrdé hity. Máme hodně kvalitní tým, abychom mohli postoupit do extraligy.

Do rozmíšek se soupeři se pouštěli hlavně Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. Co říkáš na to, že se za nás takhle perou zrovna tyhle dvě legendy?

Já jsem se jednou taky chtěl připojit do takové bitky, ale já moc nejsem hráč, který by se pral a vyhrával by bitky. Nechci v tom ale kluky nechat, takže jsem do toho taky šel. Nechci vůbec shazovat druhý tým, hrál dobře. Myslím ale, že občas padali jak hrušky úplně z ničeho.

Ty jsi vstřelil dva góly po krásných Jaromírových asistencích. To byly hodně jeho góly, že?

Zhodnotil bych to takhle: měl jsem pět šest jasných tutovek, dal jsem z toho dva góly. Pak mi ještě Pleky a Jarda nahráli a to jsem nedal. Jel jsem možná čtyřikrát sám na bránu, jednou jsem zakopl. Samozřejmě hrát s Plekym a Jardou je sen. Jsem rád, že my tři si rozumíme. Oni po mně chtějí, abych si najížděl do volných prostorů a já už vím, že mě tam vidí. Je super s nimi hrát. Gólů po jejich nahrávkách jsem ale mohl dát víc. Pořád na tom pracuju.

„Je důležité, abychom se dobře naladili na play off.“

Byla to poněkud komická situace, když jsi jel na bránu, upadl jsi a jen stěží ses dostával na střídačku. Co se stalo? Vypadl ti nůž z brusle?

Já absolutně nevím, co se tam stalo. Jel jsem na bránu a naráz jsem ležel. Nevím, jestli jsem na něco šlápl nebo co se stalo. Pak jsem chtěl ještě udělat oblouk a zase jsem spadl. Náš kustod mi ale řekl, že tam nic nebylo, takže vůbec nevím, co se stalo.

Novinkou na stadionu bylo, že se pouštěly nahrané chorály fanoušků. Jak se ti líbilo hrát opět v nějaké atmosféře?

V první chvíli jsem si říkal, co to je, ale potom mi to došlo. Určitě je to výborná iniciativa ze strany fanoušků a klubu. Užil jsem si to.

Ty jsi na Kladno přišel teprve nedávno, už jsi ale oporou týmu. Aktuálně jsi bodoval v pěti zápasech v řadě. Jak jsi spokojen s tím, jak se ti daří?

Samozřejmě to vždycky může být lepší. Jak jsem říkal, s Jardou a Plekym se mi hraje výborně. Jsem rád, že to tam konečně padá. Není to ale jenom o mně, je to z velké části právě o spoluhráčích. Je důležité, abychom se dobře naladili na play off.

Máme před sebou poslední dva zápasy základní části a cíl je asi jasný, že?

Samozřejmě. Řekli jsme si, že každý zápas musíme vyhrát, a do dalšího zápasu půjdeme s tím, že chceme tři body. Nesmíme usnout na vavřínech, musíme pořád dál makat a hrát dál dobře.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU