Obrázek
Preview

Barážové drama pokračuje! Na brněnském ledě čekají Rytíře dvě další bitvy

20. 4. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Po dvoudenní herní přestávce se barážová série přesouvá na Moravu. Kladeňáky, kteří jsou posilněni vítězstvími před vyprodaným domácím hledištěm, čeká cesta do Brna, kde našel náš protivník dočasné působiště. Kladeňáci se budou snažit navázat na střeleckou formu a věří, že na ledě Winning Group Areny uspějí.

Kladenští první dva souboje zvládli

I přes dlouhou přestávku Kladno vstoupilo do barážových vod tou správnou bruslí a oba dva úvodní duely opanovalo. Klíčem k úspěchu byl mimo jiné úspěšný návrat Adama Brízgaly do brankoviště. Kladenský gólman totiž za svá záda pustil pouze tři pokusy protivníka a zejména v první bitvě několikrát zabránil téměř jistému inkasování. Navrátilec do sestavy si vstup do klíčové fáze ročníku nemohl vynachválit: „Jsem rád, že zápas vyšel nám všem. Skvělý výsledek. Pro všechny to byl náročný zápas a v první třetině bylo vidět, že nám chybělo zápasové tempo. Pak jsme se ale zvedli, nasázeli jsme góly a dominovali jsme,“ hodnotil Brízgala průběh prvního zápasu série. Za dvě střetnutí vychytal 95,89 % pokusů Valachů mířících na jeho svatyni. Chcete vedět, co dalšího prozradil kladenský maskovaný muž? Celý rozhovor k přečtení ZDE!

V druhém klání se Rytíři ještě více rozstříleli a nasázeli svému sokovi sedm branek. Hned při té první byl na ledě přítomen pozdější dvougólový střelec Antonín Melka. Úvodní gól bývá často klíčovým momentem, jinak tomu samozřejmě nebylo ani v tomto případě, i přesto má tato trefa daleko větší přesah. Jejím autorem je totiž sám Jaromír Jágr, který se stal statisticky nejstarším hokejistou, který skóroval v profesionálních soutěžích. „Hrál dneska výborně, udržel se na puku a bruslil. Fakt dobrý,“ chválil dvaapadesátiletou legendu českého hokeje Melka v pozápasovém rozhovoru (celý rozhovor ZDE).

Zajímavostí je, že se na straně Rytířů zatím podařilo prosadit pouze útočníkům. Na druhou stranu jen tři inkasované branky znamenají, že spolupráce mezi obranou a brankářem funguje. Objev letošní základní části Tipsport extraligy Jiří Ticháček vévodí ve statistice pozitivních účastí na ledě. Zároveň je také nejvyužívanějším Kladeňákem, když na ledě za dva zápasy strávil téměř jednačtyřicet minut.

Rytíři míří do relativně známého prostředí

Cesta k záchraně ještě ale zdaleka nekončí! Produktivita modrobílého výběru ale věstí, že tvrdé tréninky během nucené přestávky měly význam. Hráči byli v pátek odměněni jednodenním volnem, ale dnes se již poctivě připravují na duely na horké brněnské půdě!

Následující dvě další bitvy prolínací soutěže se odehrají v neděli 21., respektive v pondělí 22. dubna 2024. Téměř až pod střechu zaplněné ochozy budou přihlížet napínavým momentům, stejně tomu však bylo i 16. února 2024. To se totiž kladenská družina naposledy představila pod ikonickým Špilberkem. V tento den skončila černá série proher, Rytíři zde totiž v prodloužení udolali místního tradičního vyzyvatele 3:2 v prodloužení. Na halu Komety Brno tedy mají poměrně pozitivní vzpomínky!

Třetí utkání baráže o Tipsport extraligu mezi VHK ROBE Vsetín a Rytíři Kladno se odehraje ve Winning Group Areně v neděli 21.dubna od 17:00. Přímý přenos z Brna můžete sledovat živě na kanále ČT Sport

Čtvrté střetnutí baráže o Tipsport extraligu mezi VHK ROBE Vsetín a Rytíři Kladno se odehraje taktéž ve Winning Group Areně v pondělí 22.dubna od 18:00. Přímý přenos z Brna můžete sledovat živě na platformě O2 TV na kanále O2 TV Sport.