Obrázek
Preview

Bitva s velkým rivalem je tady! Na Kladno v pátek zavítá Sparta Praha

1. 11. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Poslední bitva s Pardubicemi ukončila kladenským hokejistům nejdelší sérii bodovaných zápasů v extralize od roku 2008. V pátek 3. listopadu ale mohou Rytíři začít sérii novou. Soupeřem bude pražská Sparta, která poslední vzájemné střetnutí s přehledem ovládla. Zaskočí Kladeňáci favorizovaného soka a vyválčí proti Pražanům první body od 23. ledna 2022?

Dynamo rozhodlo ve třetí třetině

Ve skvělé formě hrající kladenské mužstvo v neděli 29. října 2023 narazilo na největšího předsezónního aspiranta na celkový triumf v extralize. Pardubické Dynamo s několika reprezentanty v sestavě se dostalo na konci prvního dějství do vedení, když se z poměrně netypické přesilovkové akce prosadil skvělou tečí Hyka. Ve druhé periodě hosté opět využili další početní výhodu a odskočili do dvoubrankového vedení. Pardubičtí však následně dvakrát faulovali a Rytířům se podařilo obě nabídnuté příležitosti patřičně využít! Nejprve se po Ticháčkově přihrávce po osmé v letošním ročníku prosadil Eduards Tralmaks, následně pak z opačné strany ledové plochy propálil Willa Jakub Klepiš (rozhovor ZDE).O osudu utkání nakonec rozhodl nepovedený začátek posledního dějství, hosté během necelých šesti minut skórovali hned třikrát a překlopili vyrovnaný průběh definitivně na svou stranu. Na konečných 2:6 upravil svým třetím gólem Tomáš Hyka.

V první bitvě sezóny uspěl rival

Děj letošního premiérového střetnutí se Spartou byl pro všechny kladenské příznivce jako vystřižený z pohádek bratří Grimmů. Už v úvodní minutě zápasu se přesnou střelou prosadil Michal Kempný. Rytířům se sice podařilo v prvním dějství soupeře přestřílet, ale branky zapisoval pouze hostující celek, který vedl po dvaceti minutách 2:0. Krátce poté, co začala časomíra odpočítávat druhou polovinu prostřední třetiny, přidali sparťané další tři branky a šli do trháku. I do třetí periody lépe vstoupila hostující družina, šestý gól zapsal z přesilovky Irving. Rytíři sice našli na tuto branku odpověď, v přesilové hře se prosadil Jiří Ticháček, ale víc gólové radosti z kladenské strany nepřišlo. Poslední minuty základní hrací doby připomínaly spíše bitvu než hokej. Sparta nakonec přidala ještě jednu branku a odvezla si domů všechny tři body za výhru 7:1.

Kladno v domácích extraligových bitvách porazilo Spartu naposledy 27. února 2020, tehdy Rytíři zvítězili 4:2 a získali naději na udržení extraligové příslušnosti až do posledního kola. Od té doby Kladenští zvítězili nad sparťany třikrát, z toho dvakrát v pražské O2 aréně. Podaří se domácí prokletí z posledních klání konečně prolomit?

Třetí Sparta nahání vedoucí dvojici

Pražané vyhlásili před sezónou útok na nejvyšší příčky a zatím to vypadá, že se vytyčeným cílům tým přinejmenším přibližuje. Nejlepším střelcem výběru Pavla Grosse je Michal Řepík se sedmi zásahy, o jednu branku méně zaznamenala dvojice Buchtele – Horák. Právě Horák si s Řepíkem prohodil pozici v pořadí produktivity hráčů, první jmenovaný je šestým nejproduktivnějším útočníkem se sedmnácti body. Sparťanský kapitán je v těsném závěsu, když se do tabulky produktivity zapsal už čtrnáctkrát.

Sparta v brankovišti sází především na zkušeného Jakuba Kováře. Ten zasáhl do třinácti bitev, ve kterých zaznamenal úspěšnost 90,68 %. Jeho mladší kolega Josef Kořenář sice nastoupil pouze do čtyř střetnutí, ale jeho úspěšnost (93,55 %) ho řadí mezi nejlepší brankáře celé soutěže.

Vyzrají Kladeňáci na tradičního rivala? Zápas 17. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a Spartou je na programu 3. listopadu 2023, úvodní vhazování je v plánu v tradiční čas 18:00. Vstupenky k dostání ZDE. Utkání k dispozici i na O2 TV Sport.