Obrázek
Mládež

Dorost podlehl na domácím ledě Bílým Tygrům

22. 2. 2020 od Vodičková Daniela

Sobotní odpoledne bylo pro kladenské dorostence nešťastné. Jedinou branku trefil Štěpán Vimmer, dalších osm obdrželi od Liberce. Reputaci si budou moci napravit ve čtvrtek proti Havlíčkovu Brodu.

18. kolo ELIOD Extraliga dorostu - o pořadí v play-off – 22. 02. 2020 ČEZ Stadion, Kladno

1

Liberec
8

Rytíři Kladno:  Jaňour (Gabriška) – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.
Bílí Tygři Liberec:   Král (Krátký) – Damašek, Hladík, Dvořák, Culek, Meisel, Patzelz, Tůma, Putz – Voldan, Jenčovskký, Kříž, Leden, Měchura, Plos, Masař, Jobek, Vyhlídko. Trenéři: Lobo, Kočí.

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Vimmer (Ullrych, Sojka) – 1. Meisel (Plos), 5. Meisel (Měchura), 24. Měchura (Plos), 25. Kříž (Leden), 37. Vodlan (Putz), 47. Dvořák (Masař), 53. Leden (Dvořák, Plos), 59. Masař (Kříž, Leden) Třetiny:  1:2, 0:3, 0:3. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:38. Rozhodčí: Plachý – Sýkora, Žižka. Diváci: 90.

Už první minuta zaznamenala první gól ze strany Liberce. Tato akce byla dvou Lukášů, asistujícího Plose a rozhodující střela patřila Meiselovi - 0:1. Zanedlouho se Lukáš Meisel trefil znovu, tentokrát po přihrávce Adama Měchury - 0:2. Domácí Adam Sojka se ujal puku a spolu s Petrem Ullrychem asistovali na jediný gól kladenského kádru, který střelil Štěpán Vimmer - 1:2. Týmy šly na přestávku mezi třetinami s rozdílem jedné branky.

Druhou třetinu načali opět hosté. Asistent poslední liberecké branky Adam Měchura prostřelil Vojtěcha Jaňoura a připsal si další bod v utkání - 1:3. Minutu poté využil svou šanci přesnou střelou Filip Kříž, asistoval mu Matěj Leden - 1:4. Vyloučení 2+2 pro domácího Matyáše Malýho a Adama Měchuru nezměnilo stav. I tak se po šesti minutách mohli hosté opět radovat z gólu. Tentokrát na něj nahrál Dominik Putz a vsítil ho Luka Vodlan - 1:5. Po této brance se strhl boj a rozhodčí museli vyloučit rovnou čtyři hráče. Petr Ullrych si odpykal nejvyšší trest 5 minut + do konce utkání za hrubost. Na 2 minuty posadili Rytíře Davida Kohlíčka a dva Bílé Tygry Lukáše Plose a Jakuba Hladíka, kvůli kterému svůj tým ohrozil trestným střílením. Na to se dostavil Štěpán Vimmer, ale střela mu nevyšla.

Třetí třetina znamenala další tři branky na stranu hostů. Jakub Dvořák střelil první z nich - 1:6. Následovala branka Matěje Ledna - 1:7. Poslední kapkou tohoto utkání byl osmý gól Liberce jehož autorem se stal Jakub Masař. Kladno tak podlehlo vysoké prohře 1:8.