Obrázek
Mládež

Dorostenci přestříleli šesti góly Vítkovice!

1. 3. 2020 od Vodičková Daniela

Výborný výsledek si odvážejí kladenští dorostenci z Ostravy. Nad tamním klubem Vítkovic vyhráli 6:1. Velkou oporou byl pro celý tým brankář Ondřej Gabriška, který pustil ze 40 střel pouze jednu.

24. kolo ELIOD Extraliga Dorostu - o pořadí v play-off – 01. 03. 2020 Ostravar Aréna, Ostrava

Vítkovice
1

6

HC Vítkovice Ridera: Irgl (od 34. Münch) – Bystroň, Smolka, Machů, Spurný, Kosina, Vřeský, Prčík – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Rajčan, Schauer, Melovský, Skřipčák. Trenéři: Trnka, Ryšánek.
Rytíři Kladno: Gabriška (Jaňour) – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Sýkora, Ticháček– Vimmer, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ullrych, Adam, Šapovaliv, Chrenka.  Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 38. Krejsa (Prčík) – 7. Hvězda, 9. Hurta (Sojka, Vimmer), 16. Ullrych (Hrabík, Ticháček), 32. Havel (Šapovaliv), 36. Sojka (Hrabík), 39. Sojka (Hurta, Gabriška). Třetiny:  0:3, 1:3, 0:0. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:40. Rozhodčí: D. Čahoj – P. Rychlý, V. Hladík. Diváci: 156.

Utkání začalo pro kladenské dorostence přesilovou hrou, tu ale nevyužili. Pár minut poté hráli i oni ve čtyřech. Nehledě na oslabení se dostali do střel. Adam Hvězda se svým nahozením na branku končícím v bráně ujímá vedení - 0:1. Netrvalo dlouho a byl tu další gól. Sojkova střela se odrazila od domácího gólmana, puk se ale za brankou dostal k Vojtěchu Hurtovi, který už cestu do branky našel - 0:2. Další šance Ondřejů Kouby a Hrabíka se do brány nedostaly. Jiří Ticháček a Ondřej Hrabík se podíleli na třetím gólu asistencemi. Jejich společná akce doputovala k Petru Ullrychovi, který vsítil třetí gól utkání - 0:3. Za celou třetinu Vítkovice nenašli způsob, jak nad Gabriškou vyzrát.

Druhá třetina začala osmivteřinovým oslabením Rytířů. Kladenští se kombinací dostali do pásma, Ticháčkovu střelu z kruhu zastavuje břevno.  Hurta chtěl zpoza branky zavěsit puk k tyči, poslal ho ale jen do Irglových betonů a nikdo spoluhráčů nebyl nablízku na dorážku.  Samuel Rajčan si vyměňoval puk s Krejsou tak dlouho, až se jim otevřela část Gabriškovy klece, ale puk skončil na tyči. Pěkný únik předvedli Hurta s Chrenkou, ale vítkovičtí zakročili. Rytíři přidali další branku, s asistencí Šapovaliva a také přispěním tyče se trefuje Jan Havel - 0:4. Hosté využívají přesilovku, po nahrávce Hrabíka prostřeluje Irgla Adam Sojka – 0:5. Vítkovičtí brankáři se vystřídali po páté brance. Za Denise Irgla šel bránit svatyni Marián Münch. Po půlce utkání se přecejen prosadili i ostravští. Matěj Přčík asistoval Josefu Krejsovi k prvnímu gólu utkání na straně domácích - 1:5. Necelou minutu poté odpověděli hosté. Gabriška rychle rozehrál na Hurtu, ten viděl najetého Adama Sojku, kterému poslal puk do sóla a ten prostřelil Müncha – 1:6

Závěrečná třetina už gólová nebyla. Schauer s Melovským to zkusili na Gabrišku, ten si vyjel z branky aby byl u puku jako první, srazil se ale s hráčem a jeho klec zela prázdnotou, obránci ale dostali kotouč včas pod kontrolu. A jejich snaha byla marná.  Hosté si svůj náskok udrželi a přivezli tak do Kladna cenné tři body.