38. kolo,  úterý 4.1.2022
Kladno
Zlín
1:3
40. kolo,  neděle 9.1.2022
Kladno
Olomouc
2:0
41. kolo,  pátek 14.1.2022
Pardubice
Kladno
4:3p
42. kolo,  neděle 16.1.2022
Kladno
Plzeň
3:4p
47. kolo,  pátek 21.1.2022
Kladno
Budějovice
5:3
45. kolo,  neděle 23.1.2022
Sparta
Kladno
17:00
52. kolo,  středa 26.1.2022
Kladno
Třinec
18:00
46. kolo,  pátek 28.1.2022
Vítkovice
Kladno
17:30
50. kolo,  neděle 30.1.2022
Litvínov
Kladno
15:30
48. kolo,  úterý 1.2.2022
Mountfield HK
Kladno
18:00
Obrázek
Ohlasy

Góly jsou vykoupení za nešťastné zákroky, říká Adam Kubík. Proč by chtěl být jako Matyáš Filip?

18. 10. 2021 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Silný pocit déjà vu museli mít v neděli fanoušci, kteří sledovali čtvrteční zápas s Kometou. V O2 aréně totiž nachlup stejnou přesilovkovou kombinaci s Tomášem Plekancem zakončil ranou do horních pater branky Adam Kubík. Dlouho to vypadalo, že bude jediným kladenským střelcem, pak se ale Rytíři nadechli k silnému finiši, který mohl Kubík vyšperkovat v prodloužení vítěznou trefou. Zacinkal ale na tyčku, a tak se o bonusový bod postaral až v nájezdech jeho parťák Matyáš Filip.

Adame, dneska to dlouho vypadalo, že odjedeme bez bodu, i když šance jsme si vytvořit dokázali…

Myslím si, že se dneska ukázala síla týmu. Každý zápas budeme bojovat až do konce, i když to tak možná někdy nevypadá. Někdy asi fanoušky nepotěšíme, ale jsme tady od jednoho cíle – a to je udržet extraligu a myslím, že dneska jsme ukázali, že máme na to vyhrávat i s takovými týmy, jako je Sparta. Snad na to v dalších zápasech navážeme.

Zápasy se Spartou bývají specifické. Je jedno, jestli my jsme poslední, oni první, na ledě jako by ten rozdíl nikdy nebyl poznat.

Na Spartě se chce vždycky každý vytáhnout, navíc dneska i kvůli Džegrovi přišlo hodně lidí a taky hodně našich fanoušků, a to nás hnalo dopředu.

Tvá dnešní branka byla jako přes kopírák s tou, co jsi dával proti Kometě. Je to nějaký dlouhodobě propracovaný přesilovkový signál?

Při přesilovce máme více variant, tohle je jedna z nich a zrovna se tam otevřel prostor. Pleky mě skvěle našel, já to trefil a jsem rád, že mi to tam takhle padá a že můžu pomoct týmu gólama. Beru to trochu i jako vykoupení za ta zbytečná vyloučení, která se na mě v poslední době lepí. Tým to oslabuje, takže jsem rád, že mu pak můžu pomoct gólově.

To je vlastně další paralela se zápasem s Kometou. Tam tvé vyloučení přišlo hodně nevhod, i když chápu, že to nebylo úplně zaviněné…

No a dneska zase. Vysoká hůl. Musím si na to dát bacha. Já nevím, asi tou hokejkou moc šermuju. Vždycky to je v zápalu boje. Štve mě to, nechci tým oslabovat, ale občas se to stane. Nevím, jestli to třeba pramení z únavy, že nestihnu včas vystřídat a pak to tam honím hokejkou…

Jak bys popsal atmosféru závěrečných tří minut základní hrací doby – ať už na ledě, nebo na střídačce? Na týmu bylo na první pohled poznat, že se nakopl a jde si za vyrovnáním.

Jak jsem říkal, my nevzdáváme žádný zápas, to už jsme ukázali i jindy. Hrajeme až do konce, ale ne vždycky nám to tam spadne, pak je to křeč. Dneska nám to tam spadlo a musím znova zmínit skvělou kulisu, kterou vytvořili naši fanoušci. To nám hrozně dolilo síly. Tady je vidět, jak nám letos chybí to domácí prostředí.

V prodloužení už jsi mohl rozhodnout, ale trefil jsi tyčku.

Tam jsme jeli s Matym Filipem dva na jednoho, já jsem celou dobu přemýšlel o nahrávce, ale jejich obránce Matyho dobře zavřel, takže tam prostor pro nahrávku nezbyl a já jsem to zkusil na zadní tyčku. Bohužel jsem mířil až moc přesně.

Všiml jsem si, že na Instagramu často píšeš, že bys chtěl být jako Matyáš Filip. Můžeš fanoušky trochu zasvětit, o co jde?

(smích) No, Maty je šikovný hokejista, takže bych chtěl mít jeho ruce a myšlení, to určitě. Ale vzniklo to tak, že vždycky když se mi na tréninku něco povede, tak za mnou Mates přijede a říká: „Tyjo, to bylo dobrý, já bych chtěl být jako ty!“ A když se pak něco povede jemu, tak je to zase obráceně. Takže takhle se navzájem hecujeme, máme dobrý vztah.

Dneska Maty proměnil rozhodující nájezd. Chtěl bys být jako on? (smích)

Asi jo. Určitě! On má ty nájezdy neskutečný, a to je to, co mně asi chybí. Já ty nájezdy prostě nemůžu dát. Tohle je Matesova parketa a nechávám mu jí. (smích)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview
Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš | 16. 10. 2021

Rytíři táhnou na Spartu! Dají v O2 aréně vzpomenout na předloňský triumf?

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU
 
×
Odehrané 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Motor České Budějovice