45. kolo,  neděle 25.1.2026
Kladno
Liberec
0:2
46. kolo,  úterý 27.1.2026
Pardubice
Kladno
2:1p
47. kolo,  čtvrtek 29.1.2026
Kladno
Plzeň
4:1
 čtvrtek 19.2.2026
Kladno
Karlovy Vary
4:1
48. kolo,  středa 25.2.2026
Kladno
Třinec
1:3
49. kolo,  pátek 27.2.2026
Karlovy Vary
Kladno
18:00
50. kolo,  neděle 1.3.2026
Kladno
Kometa Brno
15:00
51. kolo,  středa 4.3.2026
Sparta
Kladno
18:00
52. kolo,  pátek 6.3.2026
Kladno
Litvínov
17:30
Obrázek
Rozhovor

Hlavou jsem nastavený na Rytíře a chci vyhrávat, říká Oskar Lisler

dnes od Jáchym Faber/ Foto: Roman Mareš
Pravidelný extraligový program se vrací a kladenští Rytíři závěrečnou fázi sezony rozjeli domácím střetnutím s Třincem, který bojuje o přímý postup do čtvrtfinále. Na začátku byla znát určitá nerozehranost obou týmů, ale podívanou vynahradilo rychlé tempo týmů, kterým jde o hodně. Nakonec Kladno bohužel doma body nezískalo a utkání po zápase hodnotil mladý útočník Oskar Lisler, který si pauzu krátil zápasy za Litoměřice. V rozhovoru říká, že už se jedná o play-off zápasy, popisuje, jak moc se na extraligu těšil a mrzí ho nezískané body.

Domácí utkání s Třincem skončilo porážkou 3:1. Jaký to byl zápas?

Byl to těžký zápas. Říkali jsme si, že už teď máme před sebou play-off zápasy, potřebujeme každý bod a chceme vyhrávat. O to víc je to škoda.

Ke konci druhé třetiny jste bohužel inkasovali. Mrzí ten obdržený gól o to víc, že na časomíře zbývala už jen minuta a půl? Ten zápas pak možná mohl vypadat jinak.

Určitě. Gól do kabiny nás trošku zasáhl. Nemůžeme si dovolit dostávat takové góly před koncem třetiny. Pro ně to byl impulz, trochu jim narostla křídla. Říkali jsme si ale, že musíme pokračovat stejně, zabrat, bohužel se to nepodařilo.

Některé týmy z vašeho patra tabulky už odehrály utkání po olympijské přestávce. Sledovali jste to? Ovlivnilo to vaši motivaci?

Nemyslím si, že by to motivaci ovlivnilo. Někdo se možná podíval na výsledky, že hrála třeba Boleslav, ale pro nás to nic neznamená. Soustředíme se na sebe, chceme vyhrávat a nekoukáme na ostatní týmy. Chceme hrát naši hru a dávat góly.

Zápas se hrál po delší pauze. Jaké bylo pro tým vrátit se do zápasového tempa?

Někteří kluci nehráli, my mladší jsme šli do Maxa ligy, takže to bylo trochu rozlítanější. Všichni jsme do toho ale dali hodně sil, zápas měl větší náboj. Čekají nás ještě čtyři utkání, musíme jít zápas od zápasu a jít do toho naplno.

 

„Byl jsem v Litoměřicích, měl jsem zápasové vytížení."

 

Jaká byla natěšenost do utkání po pauze?

Těšili jsme se všichni, hlavně jsme ale chtěli urvat body. Mrzí nás, že se to nepodařilo.

Po bodech jste sahali i v závěru, kdy jste hráli dvě přesilovky a ztráta byla jen o jednu branku. Mrzí o to víc, že jste z domácího utkání nevytěžili ani bod?

Je to škoda, že se nám nepodařilo alespoň vyrovnat, ten bod by se hodil. Musíme to ale hodit za hlavu a připravit se na další zápas.

Olympiáda nabídla strhující hokejový turnaj i další napínavé sportovní momenty. Sledoval jsi ji?

Ano, koukal jsem hlavně na hokej. Ostatní sporty jsem nějak extra nesledoval.

Jaký byl tvůj program během olympijské přestávky?

Byl jsem v Litoměřicích, měl jsem zápasové vytížení, takže to pro mě nebyla žádná adaptační první třetina. Byl jsem rád, že jsem si zahrál. Teď jsem zpátky tady, hlavou jsem nastavený na Rytíře a chci vyhrávat.

Co si z tohoto zápasu berete směrem do posledních čtyř duelů? Dá se říct, že už není co ztratit?

Ano, teď už jsou to play-off zápasy. Teď to začíná a potřebujeme každý bod.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview
Martin Kolačkovský/ Foto: Roman Mareš | před 2 dny

Extraliga se vrací! Ve středu odehrají Rytíři domácí zápas proti Třinci

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU