Obrázek
Ohlasy

Inkasování na konci třetin vždy nahlodá psychiku, uvědomuje si Jakub Strnad

20. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V utkání s Pardubicemi přidal první zápis do kolonky střelců hostujícího celku, když po Jágrově střele usměrnil odražený puk do sokovi svatyně. „Vzpomněl jsem si hned na svůj první zápas, kdy jsem s ním poprvé nastoupil,“ zavzpomínal kladenský odchovanec. Na body to ale nestačilo. „Vrátili jsme se do zápasu, srovnali z 3:0 na 3:3, ale pak nás shodila vlastní přesilovka“, lituje inkasované branky v oslabení. Jak se mu proti lídrovi tabulky hrálo?

Prohráli jsme první zápas po reprezentační přestávce, ale nedali jsme lídrovi soutěže kůži lacino, je škoda, že to dnes nebylo bodově ohodnoceno?

Myslím, že jsme byli důstojným soupeřem. Vrátili jsme se do zápasu, srovnali z 3:0 na 3:3, ale pak nás shodila vlastní přesilovka, ve které jsme udělali chybu a Dynamo to potrestalo. Je to škoda.

V první třetině přišla série tří vyloučení během několika málo chvil a Dynamo z nich dvakrát skórovalo. Srazilo nás to v tu chvíli na kolena?

Nejhorší na tom bylo to, že se to stalo necelé dvě minuty před první přestávkou. Vždycky to trochu nahlodá psychiku, ale je pozitivní, že jsme se do toho dokázali vrátit. Nakonec asi bylo spravedlivé, že Pardubice daly ten jeden rozhodující gól, ale aspoň ten bod se odtud dal odvést.

Ty jsi dnes nastoupil v jedné formaci s Jaromírem Jágrem, připomenulo ti to chvíle, kdy jste spolu v minulosti nastupovali?

Vzpomněl jsem si hned na svůj první zápas, kdy jsem s ním poprvé nastoupil snad v devatenácti letech a dal jsem gól. Dnes se to povedlo také a jsem za to rád.

Ve druhé třetině jsme během deseti sekund vstřelili dvě branky a ty jsi byl autorem té první. Byl jsi ve správnou dobu na správném místě?

Jarda tam vystřelil nebezpečně na beton, od kterého se mi to odrazilo do poloprázdné brány, takže to byla snadná práce.

Extraliga se znovu rozjela po deseti dnech, bylo to zvláštní se po trénincích vrátit do zápasového vytížení?

V přestávce jsme potrénovali na fyzičce, takže jsme si dost mákli. Někdy je příjemné pořád hrát, jindy je zas člověk unavený z toho, jak pořád trénuje. Je to jak kdy. Všechno má své plusy a mínusy.

Pardubice jsou nejlepší celek soutěže, jak se tobě osobně hraje proti předním celkům extraligy?

V zápasech s týmy kolem nás často rozhoduje psychika. Obvykle také není hra tak útočně laděná, což je asi největší rozdíl. Naopak týmy nahoře hrají víc ofenzivně, ale jak se říká, každý soupeř je jiný.

V pátek nás čeká zápas se sousedem v tabulce, na Kladno přijedou Vítkovice. Jak bys na poslední duel před Vánoci pozval fanoušky?

Doufám, že to, že jsme se dnes dokázali vrátit do zápasu se fanouškům líbilo a věřím, že když na to navážeme hned od první minuty, tak to zvládneme. Snad jich přijde co nejvíc.