23. kolo,  neděle 7.11.2021
Zlín
Kladno
1:5
21. kolo,  středa 17.11.2021
Kladno
Karlovy Vary
3:2
25. kolo,  neděle 21.11.2021
Olomouc
Kladno
4:3
27. kolo,  neděle 28.11.2021
Plzeň
Kladno
4:1
28. kolo,  úterý 30.11.2021
Kladno
Mladá Boleslav
2:1
29. kolo,  pátek 3.12.2021
Kometa Brno
Kladno
18:00
30. kolo,  neděle 5.12.2021
Kladno
Sparta
16:00
26. kolo,  pátek 10.12.2021
Kladno
Pardubice
18:00
32. kolo,  neděle 12.12.2021
Budějovice
Kladno
17:00
33. kolo,  úterý 21.12.2021
Kladno
Mountfield HK
18:00
Obrázek
Ohlasy

Jake Dotchin přidal druhou trefu za Kladno: Jen se to snažím napálit, jak nejtvrději umím

25. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Na ledě Vítkovic tvrďák Jake Dotchin nedohrál po konfliktu s domácím Janem Hruškou, doma proti Českým Budějovicím už byl ale zase důležitou součástí kladenské defenzivy. Ze všech Rytířů strávil na ledě nejvíce času a svojí druhou brankou v sezoně pomohl týmu k tříbodovému vítězství. Po utkání si tak mohl užít další děkovačku s naplněným kotlem. „Nemůžeme fanouškům za jejich podporu dostatečně poděkovat, ale snad je potěšíme aspoň dalšími výhrami,“ usmíval se po zápase Dotchin.

Ze zápasu s Motorem si odnášíme všechny tři body. V závěru to bylo ale pořádné drama, že?

Bylo to dramatické, ale jsme rádi, že jsme konečně vyhráli v základní hrací době. Snad se nám podaří si z toho vzít nějaké sebevědomí a příště už to bude méně dramatické.

V předešlých zápasech jsme měli problémy s druhými třetinami. Právě v ní jsme ale dnes rozhodli. Je to něco, na co jste se zaměřovali?

Bylo to dobré. Není to ale nic, o čem bychom nějak speciálně mluvili nebo se na to zaměřovali. Snažíme se hrát co nejjednodušeji, využívat naší rychlosti a těžit z toho. Dnes jsme z toho vyprodukovali nějaké střely, které naštěstí skončily v bráně.

V posledních vteřinách jsme ale o vítězství klidně mohli přijít. Landon Bow nás zase hodně podržel…

Ten zákrok to bylo něco! Nevím, co bychom bez Bowsieho dělali. Je důležitou součástí našeho týmu a drží nás zákroky, které by jiný gólman ani nezvládl. Tohle byl další z nich. Vybojoval nám vítězství, což je důležité, protože tři body jsme opravdu potřebovali. Snad se od toho dokážeme odpíchnout dál.

Vstřelil jsi svůj druhý gól za Kladno, který byl opět velmi důležitý. Chtěl jsi to brankáři poslat mezi betony?

Většinou nepřemýšlím, kam to brankáři pošlu. Většinou se jen snažím to napálit, jak nejtvrději umím, a někdy mám prostě štěstí.

 

„Všichni musí makat naplno, ale našemu týmu věřím.“

 

Celou sezonu nastupuješ v obranné dvojici s Martinem Keharem, který je teď bohužel zraněný. Jak se ti hrálo s Jakubem Suchánkem?

Segge je veterán, který už hokej nějakou dobu hraje. Řekl bych, že jsme si rozuměli, protože oba hrajeme podobně, snažíme se hrát jednoduše. Tentokrát to fungovalo dobře a snad to tak půjde i dál. Doufám ale, že se Kehy brzo vrátí.

V 17. kole bodoval za tři body i poslední Zlín. Je naše výhra o to důležitější?

Rozhodně. Sezona je ale pořád více méně na začátku. Když Zlín vyhrál, tak je tohle vítězství hodně důležité. Důležité je ale hlavně proto, že ukazuje, že se postupně zlepšujeme jako tým. Už jsme hráli se všemi týmy v lize a věřím, že můžeme vyhrávat nad úplně každým. Všichni musí makat naplno, ale našemu týmu věřím.

Opět do Chomutova přijelo hodně fanoušků, kteří byli pořádně slyšet. Co na ně říkáš?

Jsou skvělí! Jsou hlasití a výborně nás podporují. Užívám si pozápasové oslavy s nimi. Je to zase něco jiného, než na co jsme zvyklí z Kanady. Je to zábava, akorát mě mrzí, že tu se mnou dnes nemohla být dcera, kterou s sebou obvykle beru na led. Jsme moc rádi, že tu máme domácí atmosféru. Pro fanoušky to není snadné jezdit sem hodinu z Kladna. Nemůžeme jim za jejich podporu dostatečně poděkovat, ale snad je potěšíme aspoň dalšími výhrami.

Předchozí zápas ve Vítkovicích jsi nedohrál po konfliktu s Janem Hruškou. Co se tam stalo?

Byl jsem frustrovaný, protože mě píchl hokejkou do mužských partií. Rozhodčí byl hned u toho a koukal přímo na nás. Byl jsem frustrovaný, že nám chtěl dát oběma jen dvě minuty. Příště musím lépe kontrolovat svoje emoce, abych mohl týmu pomoct na ledě. Není to ale příjemné dostat hokejkou do těchto míst. Během zápasu pracují emoce a nedovedu si představit, co by udělal někdo jiný, kdyby dostal do těchto partií. Jak by reagoval? Řekl by „v pohodě, jedeme dál“?

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU