Obrázek
Mládež

Junioři přivezli tři body z Písku, naopak dorostenci stále bez výhry

před 3 dny od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Nová sezona 2024/2025 se pro A-tým Rytířů nezvratně blíží, nicméně na nový ročník se pečlivě chystají i kladenské mládežnické kategorie. Ty nejstarší z nich už dokonce v první polovině září některé zápasy mají odehrané. Juniorům se vstup do sezony povedl za čtyři body, i s pomocí Sebastiána Redlicha. Dorostenci, kteří válčí v nejvyšší soutěži - Extralize dorostu, sehráli již čtyři utkání. Nicméně ani jednou neuspěli. Deváťáci předvedli doma s Plzní parádní obrat a nedělní utkání v Budějovicích bylo nakonec odloženo.

JUNIOŘI, Písek vs. RYTÍŘI 1:4 ; RYTÍŘI vs. Havlíčkův Brod 2:3 sn.

Pátek 13.9. vs. Písek: Novou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži pro juniory, tedy Lize juniorů, odstartovali Kladeňáci v pátek na půdě Písku. Úvod zápasu se lépe povedl domácím Jihočechům, jelikož už ve čtvrté minutě vedli 1:0. Dalo by se říct, že klíčovým momentem v utkání bylo vyrovnání Rytířů přesně 14 vteřin před první sirénou, postaral se o to Kulich. Jak první třetina skončila, tak ve stejném duchu započala ta druhá. Po minutě a půl dokázali totiž hosté z Kladna otočit stav ve svůj prospěch díky Rybárovi. Po přečkaném kladenském oslabení přišel vhod třetí přesný zásah do písecké branky. Tentokrát se nemýlil Jan Kut. Definitivní pojistku přidal v poslední minutě zápasu Višnieuski a Kladno tak zdolalo Písek 4:1.

Branky: 4. Muška (Prušák, Denk) – 20. Kulich (Kut, Višnieuski), 22. Rybár (Málek, Šíma), 32. Kut (Vishneuski, Kulich), 60. Višnieuski

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, T. Lorenz, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — T. Sém, M. Pěch, P. Šíma, T. Friš Lorber, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Višnieuski, D. Petřík, T. Typolt

Neděle 15.9. vs. Havlíčkův Brod: Navázat na venkovní vítězství chtěli junioři Rytířů hned v neděli na domácí půdě proti Havlíčkovu Brodu. Bohužel se jim povedlo získat pouhý bod za prohru po nájezdech. Utkání, jenž bylo od začátku velmi vyrovnané, nemohly rozhodnout ofenzivy obou mužstev ani v početních výhodách, kterých měl Havlíčkův Brod přeci jen více. Hosté z Vysočiny nicméně dokázali skórovat jako první, a to až v polovině druhé třetiny. V polsední periodě se však povedlo hráčům Kladna stav otočit, když se krátce po příchodu z šaten prosadila letní posila ze Švédska Redlich a o pár minut později dokonal obrat Šíma. Vedení však trvalo přesně jednu minutu a Havlíčkův Brod opět srovnal skóre. O vítězi zápasu prodloužení nerozhodlo, a proto se jely samostatné nájezdy, kde bohužel byli úspěšnější hosté, kteří si tak odváží bonusový bod.

Branky: 45. Redlich (Sém, Šíma), 52. Šíma (Redlich) – 33. Krejčí (Kytka), 53. Nový, rozh. náj. Kuchta (TS)

Sestava Rytířů: J. Hájek (J. Weber) — T. Vandas, T. Lorenz, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — T. Sém, S. Redlich, P. Šíma, T. Friš Lorber, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Vishneuski, D. Petřík, T. Typolt

DOROST, Plzeň vs. RYTÍŘI 4:1 ; RYTÍŘI vs. Karlovy Vary 0:7 ; Slavia vs. RYTÍŘI 4:1 ; RYTÍŘI vs. Č.Budějovice 1:4

Čtvrtek 5.9. vs. Plzeň - Branky: 13. Stupka (Pitter, Matoušek), 28. Boskovic (Pitter, Mertl), 29. Matoušek (Bělík, Boskovic), 34. Matoušek (Stupka, Kamas) – 1. Hotařík (Kozák, Trojna)

Sestava Rytířů: D. Šrámek (Barchánek) – Borkovec (A), J. Matějka, Hausner, Špacír, Zeus, Buďa, Mahovský – Trojna (A), Kozák (C), Irlbek – Bobek, Pojkar, Hotařík – Sivek, Honisch, Maulis – Hlavsa.

Sobota 7.9. vs. Karlovy Vary - Branky: 16. Tomek (P. Kůrka), 21. P. Kůrka (Tomek), 22. D. Sedláček (Tomek, Michalov), 34. L. Slavík (Jäger), 38. P. Kůrka (Psohlavec), 55. Jäger (D. Sedláček), 60. Bauer (Jäger, Kubík)

Sestava Rytířů: D. Šrámek (Barchánek) – Špacír, Hausner, Borkovec (A), Zeus, Buďa, Š. Kučera, J. Matějka, Mahovský – Honisch, Trojna (A), Kozák (C) – Irlbek, Bobek, Pojkar – Hotařík, Sivek.

Pátek 13.9. vs. Slavia: Po prvotních dvou nezdarech se dorostenci Rytířů představili v pátek na pražské Slavii, kde chtěli zabojovat o první body do tabulky. Úvodní branku však vstřelili domácí, kteří využili chyby v rozehrávce Kladna. Druhý gól přidali Pražané ještě do přestávky, kdy kladenský brankář Šrámek nepokryl nenápadnou ránu z mezikruží. V prostředním dějství nicméně Kladeňáci oplývali aktivitou a byli za to patřičně odměněni. Antonínu Honischovi se totiž povedlo ze záporného úhlu dokonale zaskočit brankáře Slavie a stav byl rázem 2:1. Když už se však chtěli Rytíři vložit do závěrečného tlaku, udeřil pražský soupeř potřetí, když při přečíslení dva na jednoho dorazil puk do odkryté klece dvougólový Egart. Poslední gól utkání přišel zhruba dvě minuty před koncem a bohužel to byla branka domácích. Rytíři tak podlehli Slavii 4:1.

Branky: 13. Egart (Holejšovský, Švancar), 18. P. Malacha (Mach), 51. Egart (Švancar), 58. Švancar (Egart, Skyba) – 27. Honisch (Hlavsa, Borkovec)

Sestava Rytířů: D. Šrámek (Barchánek) – Borkovec (C), J. Matějka, Špacír, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Honisch (A), Gelhof, Irlbek – Bobek, Pojkar, Hotařík – Sivek, Maulis, Hlavsa – Boháček.

Sobota 14.9. vs. Motor: Druhá zářijová sobota nabídla druhý duel Rytířů na domácí půdě v nové sezóně. Soupeřem byl českobudějovický Motor. Už po sedmi minutách se právě hosté mohli radovat z vedení po přečíslení tři na dva. Když se zdálo, že tento stav vydrží do prvního odchodu do šaten, vybojoval hostující útočník Koníř puk na své modré čáře, ujel celé kladenské obraně a navýšil vedení Motoru. Během druhé části přečkalo Kladno několik oslabení a skóre se tak nezměnilo. Vylučování probíhalo i v poslední dvacetiminutovce, kdy nastala po vyloučení kladenského kapitána Borkovce přesilová hra Motoru čtyři na tři. Během té dokázali hosté vsítit třetí gól. O pár minut později byl však nedisciplinovaný také Motor a Kladeňáci hráli početní výhodu pěti proti třem, kdy dokázal přesně tečovat puk Maulis a snížil na 1:3. Dvě vteřiny před koncem přidali hráči Motoru ještě gól do prázdné branky a upravili konečný výsledek na 1:4.

Branky: 53. Maulis (Hausner, Hotařík) – 8. M. Švec (Voráček, Benda), 20. Koníř (M. Švec), 50. Schmied (Hečko, Pekař), 60. Koníř (Bartuška)

Sestava Rytířů: Barchánek (D. Šrámek) – Borkovec (C), J. Matějka, Špacír, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Gelhof, Irlbek, Bobek – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Sivek, Honisch (A), Maulis – Boháček.

9. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. RYTÍŘI 2:1 ; RYTÍŘI vs. Plzeň 3:2 pp ; Č. Budějovice vs. RYTÍŘI - Odloženo

Neděle 8.9. vs. Pilsen Wolves: První střetnutí pro ročník 9. tříd bylo určené na neděli 8. září ve městě piva se soupeřem Pilsen Wolves. Ve vyrovnaném utkání padl první gól až pár minut před první sirénou, když si puk za brankou našel domácí útočník, jenž šikovně objel branku a vstřelil první gól utkání. Na vyrovnání si museli Kladeňáci počkat až do poloviny duelu, díky útočné formaci v čele s Vyskočilem a jejich povedenému napadání v útočném pásmu a právě Vyskočil akci zakončil objetím branky a srovnáním na 1:1. Bohužel ještě do konce této periody si vybral brankář Kladna slabší moment, jelikož si nepokryl přední tyč při střele z úhlu a inkasoval podruhé. Rytíři pak v poslední třetině nedokázali srovnat ani z přesilových her a proto podlehli Wolves 2:1.

Branky: 17. Fadrný (Milanič), 39. Shkrabak (Brezovský) – 32. Vyskočil

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — Š. Vrbovec, V. Krejča, M. Procházka, P. Martínek, A. Petrs, V. Vokáč — J. Tatíček, D. Valta, J. Kováč, V. Vyskočil, J. Spěváček, J. Chaloupka, J. Vosmík, A. Dragoun, M. Hliněný

Sobota 14.9. vs. Plzeň: Po vyrovnaném, ale bodově neúspěšném souboji v Plzni, čekal na kladenské deváťáky souboj s druhým plzeňským soupeřem, a sice se Škodou Plzeň. Tentokráte už na domácím ledě. První třetina se však mladým Rytířům opět výsledkově nevydařila, jelikož si z ní hosté odnesli jednobrankový náskok. Takřka v polovině střetnutí měli hráči Plzně možnost početní výhody, kterou se jim bohužel podařilo využít. Do závěrečné periody tak měli Kladeňáci co dohánět. Ještě sedm minut před koncem svítil na tabuli stále stav 0:2. Když se však chvíli poté objevila nepřesnost v rozehrávce Plzně, neváhal ji pohotově využít přesnou ranou Spěváček a snížil. Kýžené vyrovnání obstaral Adam Dragoun, který při úniku z levé strany trefil přesně prostor mezi betony. Za srovnaného stavu se šlo tedy do prodloužení, kde bylo hned po 52 sekundách k vidění euforické otočení výsledku ve prospěch Rytířů, o které se zasloužil pohotovou dorážkou Jakub Kováč.

Branky: 54. Spěváček, 57. Dragoun (Valta), 61. Kováč (Petrs) – 13. Bubenščikov (Zbořil, Jágr), 30. Kořínek (Bubenščikov, Zbořil)

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — P. Martínek, Š. Vrbovec, A. Petrs, V. Vokáč, M. Procházka, V. Krejča — J. Chaloupka, J. Tatíček, J. Kováč, A. Dragoun, M. Hliněný, V. Vyskočil, D. Valta, J. Spěváček, J. Vosmík

Neděle 15.9. vs. Motor: Utkání bylo odloženo.