Obrázek
Preview

Kdo vstoupí vítězně do nového roku? Rytíři míří do Hradce Králové

2. 1. 2024 od Martin Kolačkovský/ Foto: Mountfield HK
V úvodním týdnu nového kalendářního roku 2024 Rytíři narazí na dva soupeře, ale zároveň je čekají hned tři zápasy. Kladeňáci totiž hned dvakrát změří síly s Hradcem Králové, se kterým letos vybojovali jediný bod. Vylepší tuto bilanci v bitvě na hradeckém ledě?

Ani dvě Jágrovy asistence ke třem bodům nevedly

Poslední soutěžní duel sehrálo Kladno na domácím ledě 30. prosince 2023 a před nejvyšší návštěvou sezóny po 24 vteřinách prohrávalo. Při zákroku se navíc zranil brankář Adam Brízgala a tak musel neplánovaně do brankoviště nastoupit Landon Bow. Po první třetině hosté vedli 1:0, ale do druhého dějství Kladeňáci vstoupili nejlepším možným způsobem a třemi brankami otočili stav ve svůj prospěch. Nejprve se z přesilovky prosadil Deven Sideroff a následně si dva první góly v ročníku připsal Jake Dotchin. Pak ale přišlo nepovedených čtrnáct sekund, během kterých Brňané srovnali. Pět minut před koncem základní hrací doby našel Jaromír Jágr ideálně postaveného Richarda Jarůška, který zapsal svoji první extraligovou branku v rytířské zbroji. Vedení ale Kladnu sebral o chvíli později Moses a obrat v prodloužení dokonal Ďaloga. Rytíři tak před solidně zaplněným stadionem padli výsledkem 4:5.

Na branky chudé utkání rozhodl exkladenský Eberle

Kladno změřilo síly s Hradcem naposledy 24. listopadu v rámci 21. kola Tipsport extraligy a vstup do utkání se vydařil lépe hráčům v modrobílých dresech. Jaromír Pytlík se pěknou individuální akcí prosmýkl obranou soupeře, a i s trochou štěstí uspěl v souboji s hradeckým brankářem. Hosté se krátce radovali i z dvoubrankového vedení, ale rozhodčí po kontrole videa rozpažil. Srovnání zajistil z přesilovky Perret a ve druhé třetině otočil stav ve prospěch domácích kladenský odchovanec Eberle. Kladeňáci se pak snažili překonat dobře bránícího soka, ale přes obranný val se neprosadili. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Kladno tak v Hradci Králové prohrálo 1:2.

Rytíři v poslední době s Hradcem nebodují

Kladno v posledních pěti zápasech na hradecké hokejisty ani jednou nestačilo. V tomto ročníku extraligy vybojovalo ze dvou klání jeden bod, který získalo 6. října 2023 za prohru 3:4 v prodloužení.

Poslední výhra Rytířů na ledě ČPP arény nosí datum 1. února 2022. Hosté tehdy vedli po skvělé první třetině 4:1 a pozdější vítěz základní části extraligy z let 2021-2022 i přes ohromný tlak srovnat nedokázal a padl 3:4. Výborně rozehrané utkání měli Kladenští i v loňském ročníku, kdy v první listopadový den roku 2022 vedli v průběhu třetí třetiny 7:4, nakonec z toho ale byla porážka 8:7 v prodloužení.

Hradeckým se ale v poslední době moc nedaří. Z posledních pěti bitev se z výhry radovali pouze jednou, když doma porazili Kometu Brno 5:2. Poslední čtyři duely ale Martincův výběr nezvládl a prohrál čtyřikrát v řadě. Navíc se mu ani v jednom z těchto duelů nepodařilo skórovat více než dvakrát. Šance pro Rytíře?

Nejlepším střelcem Mountfieldu HK je Oliver Okuliar s šestnácti brankami. Mladý slovenský útočník v letošní sezóně zatím vyslal hned 108 střeleckých pokusů na branku soupeře a patří mu v této bilanci druhé místo (za obráncem Zámorským z Plzně). Zároveň opanuje i tabulce produktivity hradeckého celku, kdy už se mu podařilo nasbírat šestadvacet bodů.

V brankovišti se týmu z východních Čech vystřídala již čtveřice hráčů. Po odchodu Patrika Bartošáka a Henriho Kiviaha se jedničkou stal Jan Lukáš s úspěšností zákroků 90,12 %. Před nedávnem potvrzená akvizice Eetu Laurikainen zasáhla do tří duelů, ve kterých ani jednou neslavila vítězství.

Jak dopadne premiérový lednový zápas Tipsport extraligy? Utkání 47. kola naší nejvyšší soutěže, ve kterém se představíme proti týmu Mountfield HK se odehraje 3. ledna 2024 na ledě ČPP arény a klání hrané pod Bílou věží startuje v 18:00. Přenos nabídne v přímém přenosu O2 TV Sport.