Obrázek
Preview

Kladeňáci míří na další venkovní bitvu. Potrápí nevyzpytatelný Motor?

2. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladenská série proher je u konce a Rytíři posilněni třemi body ze zápasu s Litvínovem odcestují v neděli 2. prosince 2023 do Českých Budějovic. Podaří se jim nepříjemného soka podruhé v sezóně porazit?

Nevydařenou sérii utnula výhra s Vervou

Naposledy se v extralize kladenští hokejisté představili 1. prosince 2023 a soupeřem byl silný Litvínov. První perioda utkání byla ve znamení častých vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z týmů se prosadit nedokázal. Kladno postupem času stupňovalo tlak, který vyvrcholil sérií několika přesilových her v řadě, ale kýženého výsledku se kladenské publikum nedočkalo. Ve druhé třetině Verva Rytíře nejprve zamkla před Brízgalovou brankou, ale tlak hostí skončil po první brance Kladna. V přesilovce našel Smoleňák Pytlíka a ten procedil puk za Tomkova záda. Kladno ještě do přestávky zvýšilo na 2:0 a do prázdné branky se na konci bojovného třetího dějství trefil Kusý. Kladenští si tak připsali výhru v poměru 3:0.

Poslední vzájemnou bitvu rozhodl nájezd v prodloužení

Naposledy se Kladno utkalo s Motorem 20. října 2023 a od počátku se hrál atraktivní hokej. První velkou šanci Martenet nevyužil, ale následně se po dorážce prosadil kapitán Smoleňák. Ve druhé periodě hosté převzali iniciativu, ale Rytíři vytěžili z minima maximum a zásluhou zakončení Bláhy vedli 2:0. Motor ale snížil v následném oslabení a ve třetí třetině stav srovnal. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém se do nadějné příležitosti dostal Sideroff, ale z důvodu nedovoleného zákroku soupeře nezakončil ideálně. Rozhodčí po faulu nařídil trestné střílení, které právě faulovaný Sideroff proměnil. Kladno porazilo Motor v prodloužení 3:2.

Soupeř se pohybuje v klidném středu tabulky

České Budějovice patřily v minulém ročníku k týmům, které se pohybovaly na spodku pořadí. Jihočeši ale letos předvádí zlepšené výkony, které se samozřejmě promítají i do tabulky. V té patří Motoru osmá příčka a vypadá to, že letošní sezóna bude lepší než ta předchozí.

Forma Českých Budějovic je jako na houpačce. V poslední bitvě nestačily na Třinec a prohrály těsně 3:2. Naposledy na domácím ledě byl jihočeský celek odměněn třemi body za hubenou výhru 1:0 s Litvínovem. Motor z posledních deseti klání pětkrát zapsal kompletní bodový zisk a ve stejném počtu střetnutí vyšel zcela na prázdno. Jak se s tímto nevyzpytatelným sokem vypořádá kladenská družina?

Kladno od posledního návratu do extraligy v Budějovicích ještě nevyhrálo, a tak poslední výhra nosí datum 19. dubna 2019. V tento den Kladeňáci vyhráli 4:2 a postoupili po pěti letech v první lize z čtyřčlenné baráže do extraligy. Všechny branky hostů vstřelil majitel Rytířů Jaromír Jágr.

Exkladenský kanonýr Kubík pokračuje ve skvělé formě

O pozici nejlepšího střelce jihočeského celku se dělí Adam Kubík s Janem Ordošem. Obě letní posily mají na svém kontě už devět branek. Nejvíce kanadských bodů nasbíral zkušený Milan Gulaš (16 bodů), ale obě výše zmíněné letní akvizice obsadily příčky hned za ním.

V brankovišti zatím do osmnácti bitev nastoupil Dominik Hrachovina. Brankář, který je s Motorem spjatý již několik po sobě jdoucích ročníků, inkasuje v průměru 2,57 branky na zápas. To jeho spoluhráč Jan Strmeň sice odchytal pouze sedm utkání, ale jeho úspěšnost se zastavila na úctyhodném čísle 92,09 %.

Podaří se Rytířům bodovat na jihočeském ledě? Utkání s celkem Banes Motor České Budějovice se odehraje v neděli 3. prosince 2023 v českobudějovické Budvar aréně a začne v 17:00. Přímý přenos na O2 TV Sport.