Obrázek
Ohlasy

Musíme se poučit z individuálních chyb a udělat příští víkend body, velí po porážce Frolík

30. 10. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s Pardubicemi dvě vyrovnané třetiny, hostující Dynamo ve třetí třetině ale prokázalo větší klid v proměňování šancí a zvítězilo 6:2. Kladenská bodová série tak skončila po sedmi duelech. ,,Myslím, že třetí gól to trochu nakousl, tam jsme nechali zcela volného hráče,” hledal příčiny porážky útočník Michael Frolík.

Ačkoli výsledek 2:6 vypadá trochu krutě, odpovídá to tomu jak zápas vypadal na ledě?

Je to trochu kruté pro nás. Myslím si, že zápas byl docela vyrovnaný. Po druhé třetině byl stav 2:2, když jsme se perfektně vrátili přesilovkami do zápasu, a celkově jsme neodehráli špatné utkání. Bohužel ve třetí třetině nám to tam napadalo a oni už nám odskočili. I přes to, že to byla vyšší prohra, tak se nemáme za co stydět. Je vidět, že se dá hrát s každým, a musíme zkrátka makat dál.

Převládá spíše zklamání z chyb, nebo svým způsobem pozitivní přístup, že dovedeme hrát i se silným soupeřem z Pardubic?

Udělali jsme tam dost chyb. Například první gól nám tam ujeli v našem oslabení. Dá se říct, že jeli dva sami na bránu a takové věci se třicet vteřin před koncem nesmí stávat. Pak to ale bylo ještě otevřené, protože jsme dokázali vyrovnat na 2:2. Myslím, že třetí gól to trochu nakousl. Zjevil se tam úplně volný hráč mezi kruhy. To se nám moc nestávalo v sezoně, abychom tam nechali volného hráče takhle před brankou. Ve finále mu to ještě i nějak sjelo, Bowsie šel právě i na druhou stranu a z takové smolné střely dostaneme gól. Potom už se to trochu začalo nabalovat, musíme se podívat na individuální chyby, poučit se z nich a jít dál.

Právě v první třetině jsme obdrželi branku zhruba třicet vteřin před koncem, co probíhalo poté v kabině?

Tam to byla od nás velká chyba, neměli by nám takto projet skrz pásmo. My jsme věděli, že tam mají dobrou rychlost, bohužel jsme to nezachytili. Takhle to vždy hodně mrzí, když dostanete gól do šatny. Nicméně jsme věděli, že nás čekají ještě dvě třetiny a řekli jsme si, aby se tyto chyby prostě neopakovaly. Na začátku jsme pak dostali hned další branku v našem oslabení. Skvěle jsme se pak aspoň do zápasu vrátili. Dobře jsme dnes makali a bojovali, bohužel jsme však bez bodů.

Dokázali jsme skórovat ve dvou přesilovkách. Projevuje se už nějak faktor Voráček?

Ano, určitě. Voras s tím má už nějaké zkušenosti, přece jen přesilovku hrával celý život, takže nám tu dost pomáhá. Teď jsme nějaké góly z přesilovek dali. Na druhou stranu se nyní budou soupeři na to také chystat víc, tudíž musíme vymyslet nějaké nové varianty. Máme tam ale stejně Eddieho, který má dobrou střelu a máme to tam dobře poskládané. Dnes se prosadila i druhá přesilovková formace, díky tomu nás přesilovky vrátily zpět do zápasu, v čemž by právě pomáhat měly.

Na přesilovku chodíš i s Jirkou Ticháčkem, jak ho aktuálně vnímáš jako hráče?

Má výborný vstup do sezony a hodně boduje. Je to mladý a talentovaný kluk. Na to jak je drobnější, tak je dost šikovný na puku a má dobrý pohyb. Doufáme, že to dotáhne někam daleko, budeme ho tu chtít samozřejmě dál vychovávat. Měl by nejspíše dostat pozvánku do národního týmu, když vede bodování obránců a zaslouží si to. Pro něj to budou jen další zkušenosti.

Během zápasu proběhlo i na kostce rozlučkové video s Plekym. Jaká je to pro tebe konkrétně ztráta?

Takový hráč bude určitě chybět, protože je to centr, který je výborný na vhazování, což nám nyní trochu chybí. Na tomto postu je to velká ztráta, i díky právě jeho zkušenostem například v oslabeních. Všechny nás to mrzí, že už nemůže pokračovat, takový je bohužel někdy hokej a klobouk dolů před tím, co dokázal. Tady na Kladně to táhnul taky dlouho a někdy si zkrátka zdraví řekne dost. Bude nám chybět, ale my si s tím musíme umět poradit.

Co si vzít na závěr ze zápasu, protože snad kromě prvních 10 minut ve třetí třetině to nebyl špatný výkon?

V kabině jsme aktuálně skleslí, protože jsme viděli, že jsme byli v zápase a bylo to hratelné. Řekli jsme si, že se nemáme za co stydět. Máme teď pár dní volno, hrajeme až v pátek. Zítra si potřebujeme odpočinout, pak se podíváme na chyby z dneška a připravíme se na další víkend před reprezentační přestávkou. Pokusíme se proto pak udělat nějaké body do začátku přestávky.