Obrázek
Preview

Na Kladno zavítá loňský finalista z Hradce Králové! Nastoupí i Radek Smoleňák?

5. 10. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Nezvykle teplý začátek října patrně přinesl Rytířům štěstí na hokejky a po pěti zásazích v minulém kole získali Kladeňáci dva cenné body do tabulky. Extraliga ale pokračuje dál a Kladno čeká další domácí výzva. V pátek 6. října 2023 se na kladenském ledě představí další sok, kterým bude Mountfield Hradec Králové. Jak se bude dařit nové posile Radku Smoleňákovi proti svému bývalému zaměstnavateli?

Druhá výhra sezóny přišla v Plzni

Kladenští po nevydařeném domácím klání s Brnem odcestovali v neděli 1. října na led plzeňské Škodovky. Západočeši se na začátku prostředního dějství dostali do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že mají utkání pod kontrolou. Ale pak se začaly dít věci! Kladno dvěma přesnými zásahy během sedmadvaceti sekund vyrovnalo a brankou Ondřeje Bláhy o tři minuty později dokonce skóre otočilo na svou stranu. Následný čtvrtý gól Kladenských z hole Jaromíra Pytlíka donutil domácí realizační tým střídat brankáře. Domácí ovšem v závěrečné třetině přidali a jednašedesát vteřin před třetí sirénou srovnali stav. V prodloužení se ale prosadil svou třetí brankou Jaromír Pytlík a kromě svého premiérového extraligového hattricku mohl slavit zisk dvou důležitých bodů do extraligové tabulky za výhru 5:4!

Kladno na Hradec Králové naráží pravidelně v extraligových bitvách. Poslední vzájemné měření sil proběhlo ve východočeském královském městě 29. ledna 2023 a Rytíři v něm podlehli soupeři 2:4. Podzimní vzájemné klání v Hradci Králové mělo bláznivý průběh a Kladno prohrálo v prodloužení 7:8.

Naopak bilance zápasů hraných pod novou střechou kladenského ČEZ stadionu je vyrovnaná. Nejprve Kladno slavilo hubené vítězství 2:1 po dvou zásazích Matěje Berana. Druhá bitva ale vyzněla lépe pro hosty, kteří si připsali výhru 6:3.

Mountfield táhne Slovák Okuliar

Východočeši v posledním kole nestačili v domácím utkání na Karlovy Vary a vůbec poprvé v letošním extraligovém ročníku nebodovali. Z dalších bitev svěřenci trenéra Martince vždy vybojovali přinejmenším bod. Hradci se daří i ve venkovních zápasech, ze tří odehraných dva vyhrál a naposledy dokonce deklasoval mistrovský Třinec 5:0.

Prozatím šestý celek tabulky disponuje kvalitní brankářskou dvojicí. Více střetnutí stihl odchytat Patrik Bartošák, který se může chlubit úspěšností 93,81 %. Menší porci minut strávil v brankovišti jeho zahraniční kolega Henri Kiviaho. Finský gólman se může pyšnit skvělou formou, chytí totiž 95,08 % kotoučů mířících na jeho osobu.

Královehradeckým lídrem v produktivitě je slovenský forvard Oliver Okuliar s bilancí 6+3. Těsně za jeho zády jsou obránci Jeremie Blain (2+6) a Tomáš Pavelka (2+3).

Pikantní bude páteční klání pro kladenského navrátilce Radka Smoleňáka. Exhradecký kapitán se ve své obnovené premiéře symbolicky poprvé představí proti svému bývalému zaměstnavateli.

Podaří se Rytířům zvítězit na domácím ledě? Utkání 8. kola Tipsport extraligy je na programu v pátek 6. října 2023, úvodní vhazování proběhne tradičně v 18:00. Vstupenky můžete zakoupit ZDEZápas též můžete živě sledovat na O2 TV Sport.