Obrázek
Mládež

Nezdar deváťáků vylepšili nadále dominující sedmáci

12. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
První kompletně únorový týden je již minulostí a pro většinu mládežnických kategorií byl opět na programu mistrovský zápas. Pouze junioři a dorostenci žádné střetnutí neměli. Tradičně se zadařilo sedmákům, kteří se ale tentokrát na body opravdu nadřeli. Tabulkově lepší tým páťáků se opět vzdálil od svých kolegů díky vysoké výhře nad Černošicemi a šesťáci napravili nezdar na Spartě výhrou v Neratovicích.

JUNIOŘI - NEHRÁLO SE

DOROST - NEHRÁLO SE

9. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. Rytíři 8:1

Nejvyšší mládežnická kategorie, která v uplynulém týdnu odehrála utkání, byla kladenská 9. třída. V pátek zavítali na led Pilsen Wolves. Střetnutí nezačalo pro Rytíře nejlépe, kdy se už po dvou minutách z přesilové hry poprvé prosadili domácí. Nakonec se střelecké konto po první třetině zastavilo na 4:0 pro Wolves. Ve druhé části se i přes vyloučení na obou stranách radovali opět pouze hráči z Plzně. Postupně navyšovali rozdíl až na 8:0. Závěrečnou periodu se však podařilo Kladeňákům vyhrát, když na konečných 8:1 upravil po chybě v rozehrávce Jakub Kováč.

Branky: 3. Blotskyi (Jagatić), 6. Klapáč (Iuzeev), 15. Piven (Plašil), 18. Iuzeev (Uhel), 28. Vaneev (Piven), 35. Blotskyi (Smazal), 35. Pšenička (Klapáč, Jäger), 39. Iuzeev – 48. Kováč

Sestava Rytířů: P. Zralý (M. Damašek) — M. Suchan, A. Gottwald, D. Malík, P. Šelicha, M. Soriano, J. Matějka, Š. Kučera — A. Jalovecký, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, J. Štajer

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Hvězda Praha 6:6

Po delší době se představili v mistrovském utkání také kladenští osmáci. Čekal je soupeř Hvězda Praha, kterého přivítali na domácí půdě. Na první branku zápasu se čekalo do dvanácté minuty, kdy se trefili hosté. S odpovědí však rychle přispěchal Jakub Klempíř a ještě dvě minuty před první sirénou otočil stav Jakub Kováč. Druhé dějství nabídlo hned pět branek, bohužel hned tři z nich skončili v kladenské svatyni. Na průběžných 3:2 zvyšoval druhým gólem v zápase Klempíř. Pražané nicméně během šesti minut výsledek obrátili a na 4:4 nakonec srovnával domácí František Polák. Poslední třetina se nesla v duchu mnoha vyloučení na obou stranách a o výsledek se oba týmy stále přetahovaly. I přes kladenské vedení devět minut před koncem 6:5, nakonec utkání skončilo remízou 6:6.

Branky: 13. Klempíř (Tatíček, Kováč), 18. Kováč, 25. Klempíř (Kováč, Procházka), 39. Polák (Chaloupka, Vycpálek), 47. Bernhard (Kováč), 52. Pollák (Kováč) – 12. Mikeš, 24. Vopravil (Záhorec), 28. Záhorec, 34. Vopravil (Chelko), 45. Vopravil, 53. Vymazal

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, J. Pospíšil, M. Bernhard — V. Vycpálek, F. Reichl, A. Krásný, F. Polák, J. Klempíř, J. Kováč, J. Chaloupka, J. Vosmík, D. Pollák, J. Darsa, J. Tatíček

7. TŘÍDA, Benátky n/J vs. Rytíři 2:4

K dalšímu vítěznému klání nastoupili žáci sedmých tříd Rytířů na ledě Benátek nad Jizerou. Vývoj utkání však nebyl z počátku rozhodně jednoznačný. První třetina mnoho šancí nenabídla a skončila bez branek. Druhou dvacetiminutovku načali Rytíři gólem Denise Maříka. Domácím se však i díky brance v přesilové hře podařilo výsledek otočit ve svůj prospěch. Zhruba 80 vteřin před odchodem do šaten stihl vyrovnat Tomáš Bejček. V závěrečné části skórovali už jen Kladeňáci, konkrétně v posledních deseti minutách. Nejprve si připsal vítěznou branku na 2:3 opět Mařík a pojišťující gól Viktor Vycpálek.

Branky: 28. Štajner (Dvorský), 28. Štajner – 24. Mařík (Bernhard), 39. Bejček (Klement), 52. Mařík (Bernhard), 58. Vycpálek

Sestava Rytířů: D. Andrejsek (O. Hanzlík) — J. Tureček, Š. Ričl, M. Bernhard, J. Bottger, F. Dvořák, R. Petříček — A. Krásný, D. Mařík, V. Vycpálek, J. Darsa, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, M. Halamka, F. Reichl

6. TŘÍDA, Sparta Praha vs. Rytíři 7:4; Neratovice vs. Rytíři 3:4

Šesťáci hající barvy kladenských Rytířů měli minulý víkend na programu dvojici zápasů. V prvním z nich jeli na led úhlavního rivala, tedy pražské Sparty. Bohužel pro mladé Kladeňáky se první třetina odehrávala převážně v režii domácích, kteří ji ovládli v poměru 3:0. Ve druhé periodě ještě dokázali hráči Sparty navýšit vedení na průběžných 6:0, kdy i mimo jiné dokázali potrestat nedisciplinovanost Rytířů. V téže části stačil snížit na 6:1 Michal Švub, ovšem za tři minuty byl rozdíl opět šestibrankový. Závěrečné dějství se naopak Kladeňákům vydařilo, když ho vyhráli 0:3 i díky dvěma brankám Erika Grassera.

Branky: 3. Kočí (Zikmund), 8. Vítů (Puzyrnikov), 14. Kočí, 27. Pavlů (Zikmund), 31. Voják (TS), 32. Kočí (Rejmon), 40. Senčák (Rejmon, Voják) – 37. Švub (Grasser, Kestner), 56. Grasser (Švub, Kestner), 57. Bešťák (Dočekal, Sirotěnko), 59. Grasser (Kohout)

Sestava Rytířů: Š. Fiman (Š. Šopík) — R. Schulz, J. Libecajt, M. Anděl — M. Švub, Š. Kohout, D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, J. Kestner, J. Vlček, J. Kosaka, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

Hned druhý den, tedy v neděli 11. února, jeli Rytíři na další venkovní výjezd, tentokrát k Buldokům z Neratovic. Po nevydařeném utkání na Spartě bylo pro naše šesťáky důležité se opět bodově chytit. Po první třetině šlo vše podle představ, jelikož vedení 0:1 zařídil Michal Švub. Už za 9 vteřin ve druhé části skóroval za hosty Dominik Dočekal. Nicméně hráči Neratovic dokázali srovnat výsledek na 2:2 a následně i na 3:3, když se za Kladno trefil Matěj Bešťák. Lehce nervózní třetí periodu rozsekl vítězným gólem necelých osm minut před koncem Mark Sirotěnko a rozhodl tak o výhře Kladeňáků.

Branky: 23. Král (Blažek), 31. Blažek (Král), 39. Král – 13. Švub (Kohout), 21. Dočekal (Schulz), 34. Bešťák (Dočekal, Sirotěnko), 53. Sirotěnko (Bešťák)

Sestava Rytířů: Š. Šopík — R. Schulz, J. Libecajt — V. Petrášek, D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, J. Kestner, J. Vlček, M. Švub, J. Kosaka, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal, Š. Kohout

5. TŘÍDA, Rytíři vs. Černošice 8:0; Rytíři vs. Hvězda Praha 6:8

Ke svým zápasům nastoupili také žáci páté třídy v Lize mladších žáků B. Lépe postavený tým Rytířů v tabulce vyzval na domácí půdě v sobotním klání Černošice. Hráči Kladna chtěli potvrdit svou formu a připsat další vítězství, nicméně průběh první třetiny tomu tolik neodpovídal, jelikož byl po ní stav 0:0. Gólový pytel se roztrhl až v polovině hrací doby, kdy v rozmezí čtyř minut zaznamenali Kladeňáci čtyři branky, z toho dvě branky si připsal Bažant. Ještě do druhé sirény se stačili trefit Kuchler a Jirásek a bylo prakticky po zápase. Ve třetí části dovršil necelé tři minuty před koncem hattrick Jakub Bažant, když upravoval na konečných 8:0 pro domácí.

Branky Rytířů: 29. Honzů (Bejček), 30. Bažant (Petrášek), 33. Bejček (Klimeš, Jirásek), 33. Bažant (Černý, Honzů), 37. Kuchler (Svatoš, Černý), 40. Jirásek (Kolafa), 53. Honzů (Bejček, Petrášek), 58. Bažant (Jirásek)

Sestava Rytířů: M. Havlíček — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, J. Kuchler, M. Honzů, J. Přibík, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant

Druhý tým kladenských páťáků, který se nachází o jednu příčku níže než jejich parťáci, svedli souboj v neděli s Hvězdou Praha. Start do utkání se Rytířům moc nepovedl, jelikož už po necelé minutě prohrávali 0:1. První část ale přece jen skončila rmeízou, kdy dokázal vyrovnat Pavlíček. Druhá perioda přinesla velkou přetahovanou o výsledek, kdy hráči Kladna třikrát vedli, zásluhou hattricku Olivera Skály. Pražanům se ovšem poakždé podařilo srovnat a krátce před odchodem do šaten otočili výsledek na průběžných 4:6. Bohužel dorovnání Kladeňáků se již nekonalo, ba naopak Hvězda zvýšila na 4:8. Na jejich vítězství nezměnila nic ani snižující branka Louthana v poslední minutě střetnutí na konečných 6:8.

Branky Rytířů: 16. Pavlíček (Přibík, Skála), 24. Skála (Pavlíček), 31. Skála (Tichý, Pavlíček), 34. Skála (Pavlíček, Rambousek), 53. Rambousek (Pavlíček, Skála), 60. Louthan (Skála, Pavlíček)

Sestava Rytířů: Š. Fiman — V. Filipovič, T. Prchal, J. Kovařík, M. Anděl, M. Storkup, L. Tichý — M. Louthan, D. Kalík, J. Přibík, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, J. Pavlíček, T. Tichý, O. Skála