Obrázek
Ohlasy

Ostuda. Fanoušci si zaslouží naši omluvu, říká po vysoké porážce Matěj Beran

9. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Na ledě rozjetých Pardubic vybojovali Rytíři srdnatým výkonem bod, doma ale na předvedenou hru nenavázali a s Plzní prohráli vysoko 1:8. Kladno drželo se soupeřem krok pouze v první třetině a ve zbylých dvou částech inkasovalo sedm gólů. „Ztratili jsme další tři body doma. Sezona jde hrozně rychle dál a my furt prohráváme. To se musí okamžitě změnit, není na co čekat,“ vyhlásil po zápase útočník Matěj Beran.

Co říct k zápasu proti Plzni? Pozitiva se asi budou hledat hodně těžko, že?

Od první minuty do poslední to byla katastrofa. Ostuda. Musím se omluvit všem našim fanouškům. Pro nás to byl trapas a lidi si zaslouží naši omluvu.

Po našem jediném gólu jsem měl ale pocit, že jsme soupeře do přestávky přehrávali. Nesouhlasíš?

Prvních patnáct minut jsme hráli šíleně. Hráli jsem jen pět minut po gólu, jak říkáš. Ve druhé třetině jsme ale neměli zase nic. Dostali jsme strašně gólů v oslabení.

Co se ve druhé třetině stalo? Vypadalo to, že už je zvládáme lépe.

Říkáme si to pořád dokola, jsou to furt ty stejné věci. Dostali jsme plno gólů z předbrankového prostoru. Je úplně jedno, jaká třetina to je. Měli jsme špatný vstup do první, druhé i do třetí. Tentokrát to nebylo o druhé třetině, ale o celém zápasu.

Aby toho nebylo málo, tak ze zápasu ještě odstoupili Jaromír Jágr a Jakub Strnad. To jsou velké ztráty, že?

Určitě. Džegr hrál jenom chvíli a pak jsme hráli už jenom na jedenáct útočníků, takže se to tam různě točilo. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Musíme to zvládnout i na dvě a půl lajny. To není žádná výmluva.

V čem konkrétně byla Plzeň lepší?

Plzeň byla ve všem lepší. V každé věci, kterou si v hokeji dokážete představit. Naprosto zaslouženě vyhrála.

„V neděli je nový zápas a my ho musíme za každou cenu vyhrát“

Ty z Plzně jsi. Měl jsi do zápasu větší motivaci?

Ne, mám motivaci na každý zápas. Mám tam pár dobrých kamarádů, třeba Honzu Schleisse, kterému jsem byl jako svědek na svatbě. Motivaci mám ale úplně na každý zápas. Vůbec neřeším, jestli je to Plzeň, Brno nebo Litvínov.

Vyslechneš si od Schleisse něco po zápase?

Jo, to je možné, že si to od něj vyslechnu. Hlavní je ale to, že jsme ztratili další tři body doma. Sezona jde hrozně rychle dál a my furt prohráváme. To se musí okamžitě změnit, není na co čekat.

Ve třetí třetině šel do branky David Stahl, který chytal v extralize poprvé. Moc jste mu to neusnadnili, že?

Ne, měl to hrozně těžké. Chudák za to vůbec nemohl. Pro něj je to nejhorší možný start, jaký mohl být. Je nám ho líto.

Co vám běží hlavou během zápasu, který už je takhle rozhodnutý? Byla tam už trochu frustrace?

Hlavně jsme si pořád říkali, že musíme dohrávat souboje. Moc se nám to nedařilo, až ve třetí třetině, kdy už moc o nic nešlo. Frustrace tam je, každý je nas*aný sám na sebe i na všechno okolo.

Co jste si říkali v kabině? Chtěli jste to nakopnout právě souboji?

Určitě. Od první minuty nám chyběla bojovnost a vyhrávání soubojů. Je to zápas co zápas, úplně stejné věci. Přesně ty detaily, které nám chybí.

Další zápas nás čeká už v neděli v Mladé Boleslavi. Jak se na něj připravit, hlavně tohle hodit za hlavu?

Určitě. Nesmíme na to myslet. Ukážeme si chyby na videu, ale v neděli je nový zápas a my ho musíme za každou cenu vyhrát.