Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Premiérový střelec Strnad: Rozhodla naše přesilovka, během níž jsme inkasovali gól

6. 11. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři proti Liberci zakončili sled čtyř domácích utkání, bohužel nevítězně. Bílí Tygři dokázali rozhodnout třemi rychlými góly na začátku třetí třetiny. „Je to už několikátý zápas, co takto ztratíme body,” kroutil po utkání hlavou Jakub Strnad, který zaznamenal svou první branku v sezóně.

Nepředvedli jsme dnes opět špatný výkon, podobně jako proti Spartě, o to hůře se prohry koušou. Je tam nějaký společný jmenovatel z těchto zápasů?

Za mě to bude určitá herní nedisciplinovanost, možná nesoustředěnost. Ten krátký výpadek vždy dokáže rozhodnout ten celý zápas. Přitom to jen třeba i pětiminutovka, kdy dostaneme tři rychlé góly z našich vlastních chyb.

Měli jsme opět bleskový úvod do zápasu, je to něco na co si může kladenský fanoušek zvykat?

To je těžké říct. Občas se to takto stane a povede. Nicméně je škoda, že když se nám takto podaří vstřelit branku, tak hned jdeme do nějakého oslabení. Potřebovali bychom to vedení udržet déle. Vyprodukovat hned něco z toho náporu, místo toho se zase sami srazíme dolů.

Sice jsi zaznamenal premiérový gól v sezoně, nicméně to zřejmě přebije zklamání po třetí třetině, kdy to není poprvé, co se nám to stalo, že?

Je to tak, bohužel. Nestalo se nám to poprvé a my se teď během té reprezentační přestávky nad tím musíme zamyslet. Měli bychom přijít na něco, co změnit. To už je několikátý zápas, kdy lehce ztratíme body.

Spadl ti přece jen trochu kámen ze srdce za ten první gól v sezoně…

To je jasný. Zas nemám tu roli tak velkou. Jsem zas i určený na oslabení, takže jsem rád za každý bod, ještě lépe za každý gól.

Jak se střídačkou zamával ten trochu sporný, respektive smolný gól, po němž jsme hned záhy šli do oslabení…

Já popravdě nevím, jak se to tam seběhlo. Myslím, že to byl i vlastní gól, kdy to někoho z nás trefilo. Zkusili jsme si vzít výzvu, což nám bohužel nevyšlo. To následné oslabení jsme pak poměrně zvládli. Nicméně přišel hned gól na 3:4 a naše přesilovka, během níž jsme zase inkasovali. To podle mě rozhodlo.

Dá se přesto ta smolná vyrovnávací branka označit jako zlomový moment utkání?

Úplně si to nemyslím. Spíš to byla situace, kdy se hrálo čtyři na čtyři a inkasujeme gól. Následná naše přesilovka nám nepomůže a sami obdržíme další branku. Ten gól na 3:3 byl pořád dost dlouho do závěru utkání, kdy by se šlo případně do prodloužení…

Po bodové sérii sedmi zápasů v řadě nyní přišli tři nepříjemné porážky, jak se z toho opět odrazit?

Musíme na to zapomenout. Nemůžeme z toho žít celou sezonu, že jsme měli nějakou dobrou sérii sedmi zápasů. Musíme zas bodovat zápas od zápasu, abychom nějakou tu šňůru opět udělali. Nesmíme se ohlížet nebo těžit z minulosti, co už bylo.

Byli jste nyní nějakou dobu zavření v šatně, kdo nejvíce promlouval, případně co se tam odehrávalo?

Určitě z těch starších, nebo zkušenějších hráčů k tomu měl každý co říct. Více by asi mělo zůstat stále za dveřmi kabiny.

Můžeš nám nastínit předběžný program během nadcházející reprezentační přestávky?

Aktuálně nás nejspíš čekají dva dny volna. Poté budeme mít každý všední den tréninky. Příští víkend budeme mít pravděpodobně volný. Následně budeme opět trénovat až do dalšího zápasu, který nás čeká za čtrnáct dní v pátek.