1:4
A tým - zápasy

První výhru v sezoně zajistil dvěma góly Jaromír Jágr!

19. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři na domácím ledě v Chomutově porazili Litvínov 3:2 a zapsali první tři body do extraligové tabulky! Kladno vedlo po gólu Nicolase Hlavy a když Verva vyrovnala, opět mu zajistil náskok Jaromír Jágr. Sama legendární osmašedesátka se pak trefila za vyrovnaného stavu i podruhé a zajistila svému týmu první vítězství v sezoně!
2021/2022, Tipsport extraliga, 5. kolo,  neděle 19.9.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
3:2
1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Hlava (Jágr, Baránek), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec) – 23. Stehlík (Havelka), 45. Straka (Stříteský). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Jaromír Jágr – Denis Godla.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Komárek, Frodl
vyloučení5:5
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku20:30
diváci4700
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Wood, Suchánek, Nilsen – Jágr, Plekanec, Hlava – Kristo, Kubík, Strnad – Račuk, Filip, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Beran.
Litvínov: Godla – Demel, Irving, Balinskis, Zeman, Hrbas, Stříteský, Strejček – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Straka, Jícha, Jarůšek – Stehlík, Havelka, Zygmunt.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Kladno si zkomplikovalo úvod zápasu vyloučeními, protože Verva se při přesilových hrách dostala do tlaku. Při druhé výhodě už dostal přihrávku do tutové možnosti Pospíšil, ztroskotal ovšem na skvělém brankáři Bowovi. Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se dostal do dobré střelecké pozice Jarůšek, kladenská defenziva ale jeho pokus přizvedla do ochranné sítě. Při kladenské přesilovce pak měli na hokejce úvodní gól Kristo i Hlava, oba ale ve výborné příležitosti těsně minuli. Neúspěšný byl vzápětí i Filip, který v přečíslení nezužitkoval Dvořáčkovu přihrávku. Skóre se tak poprvé měnilo až čtyři minuty před sirénou. Rytíři rychle přejeli do pásma, Jágr dal puk na střed Nicolasi Hlavovi a ten zamířil naprosto přesně – 1:0. Sám Hlava mohl ještě v první části navýšit, v úniku však neuspěl.

A jak první část skončila sérií velkých šancí, tak stejně odstartovala ta druhá. Rozjetý Račuk nejprve neusměrnil puk do odkryté sítě a na druhé straně vzápětí Bow hokejkou chytil jistý gól. Litvínov ale pokračoval v náporu a byl odměněn. Lukáš Stehlík se dostal k vyraženému puku a zakončil přesně za rozhozeného brankáře – 1:1. Rytíři si poté nepomohli přesilovou hrou pěti proti třem, ve standardní výhodě v závěru třetiny už se ale radovali. Baránek nic nevymýšlel, vypálil od modré čáry a Jaromír Jágr dometl vypadlý kotouč do sítě – 2:1.

Ze třetího dějství ale neuplynulo ještě ani pět minut a opět bylo vyrovnáno. První ránu Petra Straky ještě Bow vyrazil maskou, druhá rána stejného střelce už však byla úspěšná – 2:2. Jenže odpověď domácích byla blesková! Jaromír Jágr sám dobruslil vlastní střelu, obkroužil klec a zasunul puk za Godlova záda – 3:2. Ale Kladno si samo další minuty zkomplikovalo vlastními vyloučeními. Při druhé přesilovce už zvonila za Bowem tyč, stav se ovšem neměnil. Litvínov v poslední minutě zkusil zahrozit při hře bez brankáře, Rytíři už ale svoje vedení nepustili.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: Pro nás to byl velmi důležitý zápas, protože jsme měli pořád nula bodů. Navázali jsme na výkon z Liberce, kde už to bylo lepší. Jsme rádi za tři body.

Litvínov: Vladimír Országh: Nehodnotí se mi to snadno, protože jsme prohráli a nemůžeme být spokojení ani s předvedenou hrou. Všude jsme byli o krok později, Kladno hrálo velmi jednoduše, ale bylo rychlejší a silovější. Domácí byli všude dříve než my a zaslouženě vyhráli.