Obrázek
Preview

Rytíře čeká další těžká venkovní šichta! Podaří se jim vyzrát na Mountfield HK?

23. 11. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Josef Poláček
Tipsport extraliga nezastavuje a Kladno čeká po týdnu další bitva na ledě soupeře. V pátek 24. listopadu 2023 zavítají Kladeňáci do Hradce Králové, se kterým letos v prvním vzájemném měření sil získali bod. Podaří se Rytířům ukončit neúspěšnou sérii a zapíší na východě Čech příznivý výsledek?

Smolný závěr rozhodl o páté porážce v řadě

Úvod zápasu, kterému předcházel rozlučkový ceremoniál věnovaný Tomáši Plekancovi, se lépe vydařil hostům. Jejich první přesilovka sice gólem neskončila, ale hned po jejím konci se prosadil Šiler. Kladno pak zlepšilo pohyb a dostávalo se postupně do tlaku, ale Plzni se podařilo z minima vytěžit maximum a po sérii příhodných odrazů zvýšil z dorážky Rekonen. Prostřední dějství patřilo Rytířům, kteří po brankách Procházky a Ticháčka srovnali na 2:2 a vypadalo to, že jsou na dobré cestě k zisku minimálně bodu. Proti ale byl Söderlund, který v poslední minutě dvakrát skóroval a rozhodl o tom, že si západočeský celek odvezl z Kladna všechny body za výhru 4:2.

Slibné vedení v prvním vzájemném měření sil k výhře nevedlo

Kladno do utkání s Hradcem Králové vstoupilo aktivně a dočkalo se odměny v podobě první vstřelené branky, ta ale nakonec po přezkumu videa nebyla arbitry uznána. I tak se ale Kladenští dostali v průběhu prostřední periody do dvoubrankového vedení, které zařídila dvojice Procházka – Tralmaks. Mountfieldu se však podařilo ještě v téže třetině vyrovnat. Ve třetím dějství přidali obě mužstva po jedné brance a o osudu klání rozhodlo prodloužení. V něm Rytíři úspěšní nebyli a bonusový bod po výhře 4:3 získali hosté.

V posledních pěti vzájemných bitvách na královehradecké půdě vybojovalo Kladno pět bodů

Rytířům se v letošním ročníku prozatím daří více na ledě soupeře. Z osmi venkovních bitev vyválčili jedenáct bodů, a i přes fakt, že jich odehráli nejméně napříč soutěží, jim v tomto srovnání patří osmá příčka. Poslední bodový zisk v Hradci si Kladno připsalo v bláznivém utkání z 1. listopadu 2023, kdy prohrálo v prodloužení 7:8. Výhru zde Kladeňáci naposledy vybojovali v ročníku 2021/2022, konkrétně 1. února 2022. Domácí byli v tomto zápase velmi dominantní, na branku soupeře vyslali osmašedesát střeleckých pokusů, Landona Bowa v brance ale překonali pouze třikrát a hosté tak získali cenné body za vítězství 4:3.

Speciální utkání čeká Radka Smoleňáka. Ten se vrací na led týmu, za který odehrál značnou část své kariéry. Tentokrát sem ale přijede jako kladenský kapitán.

Hradci se podařilo vyhrát ve čtyřech z pěti posledních zápasů. Jediná porážka přišla proti Třinci, kdy domácí družina ztratila vedení a prohrála 3:5. V minulém extraligovém kole vyšla Mountfieldu prostřední třetina, ve které se prosadil čtyřikrát a zvítězil nad Energií 4:3.

Dojde i na souboj dvou nejproduktivnějších beků

Nejlepším střelcem týmu Patrika Martince je Oliver Okuliar. Slovenský útočník je se čtrnácti brankami střeleckým lídrem celé soutěže. Třiadvacetiletý rodák z Trenčína je zároveň nejproduktivnějším hráčem svého týmu, když si připsal už dvacet bodů.

Kromě střeleckého lídra má hradecký realizační tým k dispozici i druhého nejofenzivnějšího beka extraligy. Kanaďan Jeremie Blain je s bilancí čtyř branek a třinácti asistencí velkou hrozbou pro soupeřovu svatyni. V tomto střetnutí tedy bude k vidění i souboj dvou nejproduktivnějších obránců české nejvyšší soutěže.

Jasnou jedničkou v brankovišti je Patrik Bartošák, který se doplňuje s Finem Henrim Kiviahem.

Přeruší Kladeňáci na ledě loňského finalisty sérii pěti proher v řadě? Odpověď na tuto otázku poznají diváci v královehradecké ČPP aréně, kde v pátek 24. listopadu 2023 změří hostující Kladno síly s Mountfieldem HK. Úvodní vhazování je na programu v 18:00 a přímý přenos zajistí kanál O2 TV Sport.