Obrázek
Preview

Rytíři se po přestávce vrací do boje! Ve středu přivítají Prostějov

16. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Desetidenní zápasová přestávka je pryč a Rytíři už před sebou mají jen posledních sedm zápasů základní části! První z nich odehrají už ve středu, kdy od 18 hodin přivítají na ČEZ stadionu prostějovské Jestřáby. Utkání bude předcházet minuta ticha za zesnulého Otakara Černého staršího.

Základní část Chance ligy přerušila reprezentační přestávka, po deseti dnech se ale Rytíři opět vrací do zápasu! Před sebou mají už jen sedm utkání základní části a během nich by se rádi posunuli na první místo tabulky. Kladno je momentálně třetí, má však stejně bodů jako druhá Jihlava i první Vrchlabí. Současné pořadí tak určuje dosavadní celkové skóre, na konci dlouhodobé soutěže ale budou hrát hlavní roli vzájemné zápasy. Rytíři naposledy neuspěli v Ústí nad Labem, kde mohli útočit na čelo tabulky, a prohráli 1:2.

Sedm kol před koncem základní části je nejproduktivnějším Rytířem Tomáš Plekanec (12+16), který je zároveň spolu s Nicolasem Hlavou (12+15) i nejlepším kladenským střelcem. Přes dvacet bodů se dostali ještě Antonín Melka (10+13), Tomáš Pitule (9+13), Tomáš Guman (9+13) a Marek Račuk (5+17).

Chvíle před středečním zápasem se ale neponesou jen v duchu sportovního zápolení, ale také v duchu vzpomínání. Hráči budou před úvodním vhazováním držet minutu ticha za zesnulého novináře a obrovského kladenského patriota Otakara Černého staršího, který zemřel v úterý ve věku 77 let.

Jestřábi se před přestávkou rozjeli

Prostějov v průběhu sezony nepředváděl ideální výkony, před uplynulou reprezentační přestávkou ale nabral parádní formu! Jestřábi vyhráli pětkrát v řadě a se 47 body se usadili na sedmém místě tabulky. Před svými pronásledovateli mají k dobru tři body, na šestou Třebíč pak mají čtyřbodovou ztrátu. Prostějovští v posledních kolech vyhrávali jak v zápasech, kde byli favoritem (9:2 nad Kadaní a 6:3 nad Šumperkem), tak v zápasech proti nejsilnějším soupeřům. Naposledy Jestřábi na domácím ledě porazili vedoucí Vrchlabí 4:1!

Prostějov našel jasného lídra týmu v útočníkovi Petru Mrázkovi (19+19), který je s velkým ostupem nejproduktivnějším hráčem mužstva. S desetibodovým mankem je za ním nejlepší David Bartoš (7+21). Dobré bodové příspěvky pak přidali ještě Petr Chlán (13+14), Lukáš Žálčík (10+14) a Dominik Hrníčko (15+8). Nejproduktivnějším bekem týmu je Tomáš Drtil (4+13), který v minulosti odehrál několik zápasů i za Kladno. V brankovišti Jestřábů je jasnou jedničkou Ondřej Bláha (90,93 %), který odchytal všechny dosavadní zápasy kromě jediného!

První vzájemný zápas sehráli Rytíři s Jestřáby 1. prosince v Prostějově. Na góly bohatý zápas tehdy dospěl až do prodloužení, v nichž vystřelil Kladnu bonusový bod Stěpan Zacharčuk. Kladeňáci tehdy v zápase prohrávali už v první třetině o tři branky, předvedli ale veliký obrat a nakonec zapsali výhru 5:4 po prodloužení.

Utkání 28. kola Chance ligy Rytíři Kladno - LHK Jestřábi Prostějov se odehraje na ČEZ stadionu ve středu 17. února od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.