Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Mládež

Stoprocentní víkend pro juniory, vysoká výhra sedmáků, ale také debakly pro dorostence

5. 3. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Uplynulý víkend nabídl hned několik zajímavých výsledku kladenské mládeže. Rytířská juniorka dokázala na domácí půdě získat maximum bodů za duely s Třemošnou a Brnem. Na druhou stranu se s vyššími prohrami vrátili ze severočeského tripu dorostenci. Sedmáci s páťáky opět natáhli své vítězné šňůry. Žáky devátých tříd čekal prestižní dvojboj s rakouským týmem RB Salzburg, ze kterého nicméně nevytěžili ani bod.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Třemošná 5:2; Rytíři vs. Technika Brno 3:2

Juniorka hájící barvy Rytířů měla v uplynulém víkendu na programu dvě domácí střetnutí. K prvnímu dorazil na kladenský stadion soupeř Meteor Třemošná. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kdy první gól utkání obstaral Šabada. Druhá perioda následně nabídla po dvou brankách na obou stranách, proto se po této části odcházelo do kabin za stavu 3:2 pro Kladno. Za Rytíře se dvakrát trefil Vishneuski. Ten zvládl zhruba deset minut před koncem dokonat hattrick, když navyšoval na konečných 5:2. Před ním se ještě krátce po uplynutí přesilové hry prosadil Typolt.

Branky: 9. Šabada (Kurzenkov), 27. Vishneuski (Šíma), 30. Vishneuski (Šíma, Nedvěd), 46. Typolt (Vishneuski, Šeba), 49. Vishneuski (Typolt, Šíma) – 24. Kaiser (Le), 37. Kaiser (Sieger, Krasanovský)

Sestava Rytířů: P. Přikryl (M. Zavoral) — A. Hvězda, O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, O. Kurzenkov, M. Novák — J. Kupčo, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, A. Vishneuski

Druhý domácí zápas v jednom víkendu měl datum 3. března a Kladeňáci se v něm utkali s Technikou Brno. Rytíři v něm předvedli vskutku skvělý obrat. Úvod se totiž lépe podařil hostům, kteří po první části vedli 0:1. Následující změna skóre přišla až necelých 12 minut před koncem, kdy za Kladno vyrovnával Šátek. Zanedlouho však Brno znovu vedlo a Rytíři tak měli pouze závěrečnou desetiminutovku na to s výsledkem ještě něco udělat. Přesně 56 vteřin před poslední sirénou se Vishneuski trefil v přesilové hře. Aliaksandr Vishneuski následně vystřelil Kladeňákům výhru za tři body, protože o 15 sekund později skóroval na konečných 3:2.

Branky: 49. Šátek (Typolt, Vishneuski), 60. Vishneuski (Spilka, Mišovic), 60. Vishneuski (Typolt, Šíma) – 7. Rossokha (Spanel), 51. Červenka (Sladký, Spanel)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — A. Hvězda, O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, O. Kurzenkov, M. Novák — J. Kupčo, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, D. Beran, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, A. Vishneuski

DOROST, Liberec vs. Rytíři 11:0; Litvínov vs. Rytíři 7:2

Nejen juniory, ale i dorostence čekala hned dvojice utkání ve skupině O účast v play-off. K prvnímu duelu vyjeli Rytíři do Liberce. Začátek zápasu byl bohužel v režii domácích, kteří i díky přesilové hře vedli už za 5 minut 2:0. Do přestávky nakonec přidali ještě jednu branku. Ve druhé periodě dokonce Kladeňáci inkasovali ještě o gól víc, kdy nepomohla ani výměna brankářů. V poslední části se nakonec nezmohli hráči Kladna ani na jeden přesný zásah, naopak obdrželi další čtyři a konečný výsledek byl tak 11:0 pro Liberec.

Branky: 2. Šejc (Bělohorský), 6. D. Hrouda (Šťástka, Rozsíval), 16. Šťástka (Rozsíval), 23. Kachlíř (Rozsíval), 26. Rozsíval (D. Hrouda, Grebeníček), 26. Bělohorský (Krajdl, Šejc), 34. Vaněček (Bělohorský, Šejc), 42. Bělohorský, 46. Krajdl (Šejc, Kachlíř), 57. Bělohorský (Krajdl, Kachlíř), 58. Šťástka (D. Hrouda, Ehrenberger)

Sestava Rytířů: J. Hájek (26. Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, Háž, Müller – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I(A) – T. Kozák, Rambousek, Valuš – O. Polášek, V. Trojna, Pěch – Klempíř, Šubin.

Ačkoli i druhý zápas nakonec dopadl vyšším rozdílem v neprospěch kladenských dorostenců, tak to v Litínově ze začátku nebyl tak jednoznačný průběh jako v Liberci. Po první části totiž domácí vedli pouze 1:0 a krátce po začátku druhé třetiny vyrovnával stav Kozák. Hráči Litvínova si však svůj náskok tvořili postupně. Ještě do druhé sirény už byl stav 4:1. V čase 51:07 se dokázali domácí prosadit z trestného střílení a navyšovali na 7:1. Kosmetickou úpravu skóre na konečných 7:2 přinesl o pár minut později Pytlík v přesilové hře pět na tři.

Branky: 16. Bozseník (Koky), 25. Koky (Bednařík, Raichl), 33. M. Peroutka (Bozseník, Trefný), 34. Koky, 48. Raichl (Honzík), 50. Koky (Raichl, Bednařík), 52. Trefný (TS) – 25. T. Kozák (D. Beran I), 53. Pytlík(Rambousek, Borkovec)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Müller, Hausner, Háž – Klempíř, V. Trojna, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – D. Beran I(A), Pěch, T. Kozák – Burger, Valuš.

9. TŘÍDA, Rytíři vs. RB Salzburg 2:10; RB Salzburg vs. Rytíři 6:4

Deváťáci nastupující v Extralize 9. tříd měli minulý víkend před sebou dvojutkání s rakouským týmem RB Salzburg. První střetnutí hráli na domácím ledě a první třetina vyšla Kladeňákům rozhodně dle představ. Stav po jejím skončení byl totiž 2:0, díky trefám Platila a Šubina. V následujících minutách utkání už ale skórovali pouze hosté. Ti už do druhé sirény dokázali průběžný výsledek otočit na 2:4. Ve třetím dějství nevyužili Rytíři některou ze svých přesilových her, naopak Salzburg navýšil skóre až na 2:10.

Branky: 10. Platil (Koudelka, Kučera), 13. Šubin (Kováč) – 26. Hartl (Hartmann, Beckel), 31. Schaffarzyk (Bloch, Hauert), 34. Hartl (Ferner, Hartmann), 34. Hartl (Wagner, Hartmann), 42. Schuster (Bloch, Dietz), 42. Bloch (Schuster, Schaffarzyk), 44. Hartmann, 55. Schuster (Dietz, Beckel), 56. Lußnig (Hartl, Beckel), 60. Ferner (Hartl, Hartmann)

Sestava Rytířů: M. Damašek (M. Pospíšil) — F. Ulrych, P. Šelicha, M. Soriano, Š. Kučera, T. Lukeš, J. Matějka — A. Jalovecký, V. Sivek, I. Snopek, J. Štajer, J. Kováč, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, P. Koudelka, J. Šubin

V neděli 3. března se role z pátečního klání pouze prohodily, tedy Salzburg byl domácím týmem a Rytíři hostujícím. Průběh první třetiny byl však stejný jako v pátek, a sice domácí vedli 2:0. Na průběžných 2:1 dokázal snížit Šubin. Ačkoli byl stav ve 47. minutě už 5:1 pro rakouský celek, prokázali Kladeňáci možná větší zkušenosti z pátečního střetnutí a v rozmezí pěti minut snížili na 5:3, zásluhou Matějky a Irlbeka. Salzburg ale zanedlouho vsítil ještě jeden gól, proto přesný zásah Kováče na konečných 6:4 už příliš neznamenal.

Branky: 9. Hauert (Baumann), 17. Beckel (Hartmann, Hartl), 40. Bloch (Schuster, Schaffarzyk), 46. Dietz (Schuster, Bloch), 48. Beckel (Hartl, Lußnig), 56. Hartl (Lußnig, Hartmann) – 32. Šubin (Kováč, Matějka), 49. Matějka (Šubin, Kováč), 54. Irlbek (Kováč, Matějka), 58. Kováč (Matějka, Šubin)

Sestava Rytířů: M. Damašek (J. Vláčil) — D. Malík, M. Soriano, Š. Kučera, A. Jalovecký, T. Lukeš, J. Matějka — P. Koudelka, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, J. Šubin

8. TŘÍDA, Sparta Praha vs. Rytíři 4:2

Duel kladenských osmáků se odehrál už v pondělí 26. února na ledě pražské Sparty. Utkání nezačalo nicméně pro Rytíře úplně nejlépe. Po první třetině Sparta vedla 2:0 a na začátku té druhé dokázala skóre navýšit na 3:0. Rytíři nicméně zdaleka nesložili zbraně, jelikož v rozmezí dvou minut přesně zamířili Vosmík a Chaloupka. Skóre tak bylo rázem 3:2 a drama bylo na světě. Přesně deset vteřin před druhou sirénou však vstřelila Sparta svůj čtvrtý gól, který se nakonec ukázal jako poslední v zápase. I přes velkou snahu Kladeňáků ve třetí periodě s výsledkem něco udělat, se nakonec ani jeden gól vsítit nepodařilo.

Branky: 10. Hliněný (Němec), 12. Nábělek (Hliněný, Horáček), 23. Kubík (Němec), 40. Janáč (Kubík, Nejčev) – 33. Vosmík (Vycpálek, Procházka), 35. Chaloupka (Procházka)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, M. Procházka — Š. Klement, V. Vycpálek, T. Bejček, A. Petrs, F. Reichl, J. Klempíř, J. Kováč, J. Chaloupka, J. Vosmík, D. Pollák, J. Darsa

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Nymburský Lev 17:2

V Lize starších žáků B bylo pro rytířské sedmáky přichystané střetnutí s týmem HC Nymburský Lev. O tom, že Kladeňáci chtějí nadále pokračovat ve vítězném tažení, bylo prakticky rozhodnuto už po prvních dvaceti minutách hry. Skóre bylo totiž 7:1 pro domácí. Ve druhé třetině mladí Rytíři ani trochu neslevili z tempa, protože opět nasázeli sedm branek. Hattrick dokonal Tatíček. Ve třetí třetině už to nebylo tak gólově bohaté, přesto padly tři góly, kdy si další hattricky připsali Vycpálek a Klempíř. Konečný výsledek se tak zastavil až na 17:2 pro hráče Kladna.

Branky: 1. Hamza (Halamka, Tatíček), 5. Kučera (Petříček), 8. Petrs (Polák, Klempíř), 11. Tatíček, 12. Tatíček, 19. Klempíř (Petrs), 20. Vycpálek (Bejček), 26. Petrs (Bejček), 29. Klement (Bejček, Petrs), 29. Tatíček (Petrs), 31. Bejček (Procházka, Klement), 33. Mařík (Chaloupka), 39. Klempíř (Petrs, Andrejsek), 40. Vycpálek, 41. Vycpálek (Chaloupka, Petrs), 44. Klempíř (Petrs), 54. Bejček (Vycpálek, Andrejsek) – 3. Novák, 34. Novák

Sestava Rytířů: D. Andrejsek — M. Kučera, M. Procházka, T. Procházka, R. Petříček — F. Polák, V. Vycpálek, Š. Klement, T. Bejček, Š. Hamza, A. Petrs, D. Pollák, J. Klempíř, M. Halamka, J. Chaloupka, J. Tatíček, D. Mařík

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Děčín 3:6

Žáci šestých tříd, reprezentující klub Rytířů, chtěli odčinit předchozí duely, kdy v posledních dvou obdrželi deset branek. Možnost toto napravit měli v sobotu na domácí půdě proti soupeři z Děčína. První část se hlavně vyznačovala několika vyloučeními na obou stranách, čehož Kladeňáci využili a v přesilové hře na 1:0 upravil Bešťák. Ještě do první sirény byl však stav vyrovnaný. To platilo i když se šlo do šaten podruhé, jelikož oba týmy zvládly ve druhé dvacetiminutovce jedenkrát přesně zamířit. Za Rytíře to jmenovitě Švub. Na závěrečných deset minut zápasu však budou chtít hráči Kladna patrně zapomenout. Za průběžného stavu 3:3 dokázal Děčín využít přesilovku a převrátil skóre ve svůj prospěch. Navíc v rozmezí čtyř minut zvládl přidat další dvě branky a rozhodl tak o prohře Kladna 3:6.

Branky: 12. Bešťák (Havlín), 24. Švub (Grasser), 43. Grasser – 16. Šejc, 23. Sanktus (Koval), 42. Kubíska (Koval), 55. Kubíska (Patrman), 57. Šejc (Patrman), 59. Koval

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — D. Dočekal, V. Petrášek, M. Bešťák, E. Grasser, T. Sobota, I. Sirotěnko, M. Švub, J. Kestner, J. Kosaka, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

5. TŘÍDA, Hvězda Praha vs. Rytíři 2:8

V Lize mladších žáků B se v uplynulém víkendu představil k mistrovskému utkání pouze tabulkově lépe postavený tým Rytířů. Ten zavítal do hlavního města na led Hvězdy Praha. Kladeňáci chtěli o svém vítězství rozhodnout co nejdříve, proto si už po první části zvládli vytvořit náskok 0:3. Gólově chudší druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách, kdy za tu kladenskou se trefil Tichý. I přes lehké zdramatizování skóre pražským celkem, nakonec postupně hosté navyšovali vedení až na konečných 2:8 pro Kladno. Hattrickem se blýsknul Honzů.

Branky Rytířů: 4. Michalovič (Kuchler), 10. Tichý, 17. Honzů (Bejček), 38. Tichý, 44. Jirásek, 47. Honzů, 48. Knaifl (Honzů, Tichý), 57. Honzů (Bejček)

Sestava Rytířů: K. Pánek (M. Havlíček) — F. Petrášek, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, S. Knaifl, J. Jirásek, T. Tichý, J. Bejček