Obrázek
Ohlasy

Střelec Procházka po Hradci: Vedení v těchto zápasech si musíme uhlídat

7. 10. 2023 od Jakub Liška / Foto: Josef Poláček
První vzájemný duel sezony s královéhradeckým Mountfieldem dopadl o něco lépe pro hosty. V zápase, který nabídl hned několik zajímavých příběhů, se podruhé v sezoně prosadil Martin Procházka: „Zahlédl jsem, jak šel brankář dolů, tak jsem to chtěl trefit jemu nad ramenem a povedlo se,“ popisuje úvodní branku utkání. Do zápasu nastoupil v jedné formaci po boku Radka Smoleňáka. Také o tom se po zápase rozpovídal pro klubový web.

Po vyrovnaném souboji nakonec bereme bod. Co říct na úvod k výsledku?

Určitě, že to je škoda. Vedli jsme 2:0 a sahali jsme po třech, nebo minimálně po dvou bodech. Bohužel z toho je nakonec jenom 1 bod, což nás mrzí. V těchto zápasech si tyto výsledky musíme pohlídat. Po ztrátě vedení 2:0 na 2:2 se dostaneme znovu do vedení, což už musíme udržet.

Dneska jsi nastoupil ve formaci se Smolim. Obdržel jsi hned nějaké rady?

Jo, samozřejmě obdržel. Vlastně základ toho, co jsme chtěli se Smolim hrát, bylo se dostávat jednoduše od nás z pásma. To se i nám jako lajně celkem dařilo, potom i celkově jako týmu. Následně v útočném pásmu být silný na puku, v čem jsme silní jak já, tak Smoli. Tonda nás tam pak vždy dobře podpoří, takže tohle se nám dnes dařilo.

Ve druhé třetině jsi otevřel skóre svou druhou brankou v sezoně, kdy jsi se dostal k volnému puku u mantinelu…

Je to tak, dostal jsem se tam k puku u mantinelu, popravdě už ani nevím jak. Vím, že jsme se tam snažili aktivně forčekovat, kdy tomu předcházelo několik vybojovaných puků už předtím. Bohužel to se nám nedařilo zakončit. U té mé situace jsem viděl, že jsem sám na gólmana. V poslední chvíli mě tam ještě křižoval obránce, který mi ještě lehl. Jediné, co mě napadlo, je udělat tuto kličku, kterou i trénujeme. Poté jsem jen zahlédl, jak brankář šel dolů, tak jsem to chtěl trefit jemu nad ramenem a povedlo se.

Bohužel jsme ještě do pauzy inkasovali dva góly. Co proběhlo v kabině před třetí třetinou?

Víceméně to bylo pozitivní. V té druhé třetině jsme tam měli spoustu dobrých věcí, ačkoli bohužel nám tam padly dva góly. Myslím si, že jsme to mohli lépe pohlídat. Za mě ty jejich góly padly trochu se štěstím a do třetí třetiny jsme šli určitě pozitivně. Chtěli jsme tam vstoupit se sebevědomím a troufnu si říct i s tím, že jsme byli lepším mužstvem. Chtěli jsme dát aspoň jeden gól, což se i povedlo. Potom jsme nicméně i jeden inkasovali. Jak jsem říkal, toto si musíme lépe pohlídat, ale to je bohužel hokej.

Během třetí třetiny jsme dali gól z přesilovky po jednoduché kombinaci. Je právě jednoduchost to, co nám chybí nebo chybělo v minulých zápasech?

Jasně. Jednoduchost byla určitě základem. I v přesilovce jsou zas ale signály, které jsou nacvičené. Tohle kluci zahráli výborně a na konci byl Eddie, který to výborně trefil.

Po zápase jsme rádi za bod, nebo spíše převládá zklamání, když jsme dvakrát v zápase vedli?

Jsou to takové smíšené pocity. Aktuálně jsme spíš zklamaní, ačkoli je pro nás každý bod dobrý. Když se na zápas ale podívám zpětně, tak je to zklamání, protože jsme mohli mít klidně tři, případně dva body. Musíme jít teď do dalších zápasů se vztyčenou hlavou. Uvědomujeme si, že to dnes nebyl vůbec špatný výkon, potřebujeme se od toho nyní odrazit a hrát takto dál a dál.