Obrázek
Preview

Střelecké trápení pokračuje, prolomí ho Rytíři v neděli v Olomouci?

8. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Střelecká mizérie Rytířů pokračuje. Kladno nedalo branku už ve dvou duelech v řadě a nutně potřebuje svoji produktivitu zlepšit, aby mohlo pomýšlet na body. Šanci na reparát bude mít už v neděli, kdy zavítá do Olomouce. Utkání před televizními kamerami startuje v 16:45.

Osm třetin a celkem 163 minut a 32 sekund. Tak dlouho už Rytíři nedali branku! Hrozivá statistika se táhne od první třetiny utkání proti Třinci, kdy se v oslabení prosadil Jakub Klepiš. Od té doby se kladenští hráči ani fanoušci z branky neradovali. V Mladé Boleslavi Kladeňáci prohráli po špatném výkonu 0:4 a naposledy nestačili ani doma na Plzeň. Rytíři svého soupeře přestříleli, měli tlak, ale gól znovu nevstřelili a znovu padli 0:4. Kladno tak má na svém kontě stále deset bodů a v tabulce extraligy kleslo na devátou příčku. Na dostřel má ale pořád i třetí místo.

Individuální statistiky kladenských hráčů se, co se týče bodování, logicky nikam neposunuly. Rytíře dosud drželi skvělí brankáři, poslední utkání se ale Landonu Bowovi nevydařilo. Ze sedmnácti střel, které na něj mířily, pochytal jen třináct pokusů a z duelu si odnesl hrozivou úspěšnost 76,47 %. Dostane v nedělním utkání přednost Adam Brízgala? Ten naposledy chytal v Mladé Boleslavi, kde skvělými výkony zabránil ještě většímu debaklu. Velmi dobře si vedl předtím také v Brně. Už teď je ale jasné, že nejdůležitějším otázkou bude to, jestli se konečně probudí kladenští střelci.

Olomouc vstoupila do sezony nad očekávání dobře

Jak si Hanáci poradí s odchodem elitního centra Davida Krejčího? Podobné otázky před sezonou zaznívaly mezi hokejovými příznivci velmi často. Začátek sezony ale ukázal, že Olomouc může i bez útočníka Bostonu hrát velmi dobře. V úvodu sezony vyhrála všechny tři zápasy a zatím posbírala třináct bodů, které ji řadí na sedmé místo tabulky. První větší zaváhání v podání kohoutů přišlo až v posledním kole. Olomoučtí nestačili na Bílé Tygry a z Liberce si odvezli vysokou porážku 2:6. Předtím si ale doma poradili s rozjetými Vítkovicemi, které udolali 5:4 po nájezdech.

Jedním z hlavních strůjců olomouckého skvělého startu je zkušený slovenský brankář Branislav Konrád. Ten zatím zasáhl do všech dosavadních zápasů a odnesl si z nich skvělou úspěšnost zákroků 93,06 %. I díky němu inkasovala Olomouc jen patnáct branek, což je druhé nejnižší číslo v soutěži. To dopředu už to z pohledu Hanáků tak slavné není. Kohouti nastříleli osmnáct gólů a v tomto ohledu jsou desátí. Z hráčů v poli se nejvíce daří Jakubu Orsavovi (2+4), Janu Káňovi (3+2) a Lukáši Nahodilovi (2+3).

Utkání 9. kola Tipsport extraligy HC Olomouc – Rytíři Kladno se odehraje na olomouckém zimním stadionu v neděli 9. října od 16:45. Zápas můžete sledovat živě na ČT Sport.