Obrázek
Ohlasy

Třetí třetina je to, od čeho se musíme odrazit, velí k dalšímu utkání Procházka

26. 12. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři se na svatého Štěpána představili v pražské O2 areně proti Spartě. K vidění byl atraktivní hokej, kdy ovšem až do druhé třetiny skóroval pouze domácí tým. Úvodní branku Kladna si připsal až ve třetí části Martin Procházka: „Zkusil jsem jen vystřelit přes obránce a naštěstí jsem to trefil," říká skromně ke své trefě. Prostřední dějství nabídlo nicméně tři branky Pražanů, které plynuly z laciných chyb: „Musíme se z toho hlavně poučit . Bylo tam mockrát vrácení se zpátky s pukem, což my nechceme...," hodnotí průběh nepovedené periody z pohledu Kladeňáků.

Co říct na úvod k zápasu?

Myslím si, že jsme neměli úplně špatný vstup do zápasu. Je ale škoda velkých chyb ve druhé třetině, kde jsme hrozně propadali. Nebýt Brízgyho, který tam chytil ještě dalších pět gólů z pěti přečíslení, tak by to bylo hotové ještě dříve.

Je druhá třetina to, na co je lepší zapomenout?

Neřekl bych, že úplně zapomenout, spíše se z toho poučit. Právě naopak se na to musíme v kabině podívat, rozebrat si video a poučit se z toho. Bylo tam za mě až mockrát vrácení se zpátky s pukem, což tolik nechceme. Z toho pak vyplývaly ty chyby a přečíslení Sparty, tohle si nesmíme dovolit.

Vzali jste po obdržených gólech i oddechový čas, kdo tam měl hlavní slovo?

Upřímně já jsem byl trochu zavařený, takže jsem to popravdě moc nevnímal, kdo měl hlavní slovo. Proběhlo tam opravdu hodně informací. Bylo to spíš o tom, abychom se uklidnili, dostali se zpátky na zem a začali hrát jednodušeji. Informace směřovaly hlavně jednotlivě pro hráče. Byl to hlavně timeout na uklidnění týmu, protože to nebylo to, co chceme hrát.

Hráli jsme pak i docela otevřeně dozadu, z čeho to vyplynulo?

My jsme si potom řekli, že už není co ztratit a půjdeme prostě do všeho naplno. Pokusit se soupeře nějak překvapit, což se nám i povedlo. Vrátili jsme se do zápasu a měli jsme nějakou šanci ten zápas ještě zkomplikovat.

Vstřelil jsi náš první gól v utkání, jak ses tam ocitl?

Byl tam tuším odražený puk u nás v pásmu. Jirka Ticháček mi to jen lehce přiklepl a přede mnou se to najednou otevřelo, tak jsem do toho přes střední pásmo kopnul. Zkusil jsem prostě jen vystřelit přes obránce a naštěstí se mi povedlo to trefit.

Spartě se pak stalo to, co nám ve druhé třetině, tedy několik inkasovaných branek hned za sebou. Objevil ses i u gólu Radka Smoleňáka, kde jste měli dostatek prostoru…

Popravdě mě to trochu překvapilo, že toho prostoru v útočném pásmu bylo dost. Bylo to ale přesně to, co jsme chtěli. A sice otáčet hru, chodit do těchto přečíslení, přesně co dělala Sparta ve druhé třetině. Naštěstí se nám to tam otevřelo, padnul nám třetí gól, co dával Radek. Měli jsme tam i další příležitosti z toho rychlého otáčení, pak jsme se i díky tomu dostali do zápasu.

Je oživená hra to pozitivum, které si přenést do čtvrtečního zápasu v Liberci?

Jednoznačně ano. My jsme si tady v kabině řekli, že po té druhé třetině, kdy to bylo 4:0, tak tu třetí jdeme vyhrát. Pokusit se s tím ještě něco udělat. Myslím si, že jsme tu třetí třetinu odehráli slušně. Škoda, že jsme takto nehráli celý zápas, ale od této třetí třetiny bychom se měli odrazit. Musíme si dát do hlavy, že i s tímto týmem se dokážeme vrátit do zápasu a v určitých situacích i soupeře přehrávat.

Jaký vás teď čeká program, kdy přichází zápasy v rychlém sledu?

Zítra nás čeká normální trénink na vybruslení. Potrénujeme a řekneme si něco k dnešnímu zápasu, hlavně asi ke druhé třetině, která z naší strany nebyla úplně dobrá a přichystáme se na další zápas.