Zrušeno
A tým - zápasy

Z Třince po bojovném výkonu vezeme bod, dvě trefy zapsal Tralmaks

28. 11. 2023 od Jakub Liška / Foto: HC Oceláři Třinec
Vložené úterní kolo extraligy nabídlo souboj třineckých Ocelářů s kladenskými Rytíři. Kladenští hokejisté dokázali ovládnout první třetinu, díky dvěma trefám Tralmakse. Druhá část i přes líbivý hokej přinesla bohužel jen srovnání domácích. Třetí perioda nabídla po jedné brance na obou stranách, šlo se tak do prodloužení. Tam se během početní výhody prosadili hráči Třince a bod navíc zůstává ve Slezsku.
2023/2024, Tipsport extraliga, 23. kolo,  úterý 28.11.2023, Třinec, WERK ARENA
Třinec
4:3p
1:2, 1:0, 1:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 10. Pánik (Marinčin), 21. Pánik (Nestrašil, Jeřábek), 45. Voženílek (Nestrašil, Jeřábek), 62. Voženílek (Nestrašil) 4. Tralmaks (Kusý), 17. Tralmaks (Klepiš, Smoleňák), 50. Ticháček (Tralmaks, Martenet). Vyloučení: 4:7Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Richard Pánik Eduards Tralmaks.

diváci3939
Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel – Voženílek, Vrána, Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, Holinka, Roman – Doktor, Čacho, Dravecký.
Kladno: Bow – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Frolík, Pytlík, Sideroff – Procházka, Melka, Jarůšek – Smoleňák, Babka, Strnad – Bláha.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Úvod střetnutí se silným sokem vyšel Kladeňákům dle představ. Kusému se povedlo vybojovat puk ve středním pásmu a předložil ho Eduardsu Tralmaksovi do jízdy. Ten zamířil svou střelu přesně nad lapačku Mazance - 0:1. O pár minut později si ovšem najel ze strany do útočného pásma domácí Pánik. O tyčku dostal puk za brankovou čáru, což však rozhodčí rozpoznali až zpětně po záznamu videa - 1:1. Rytíři se i přes vyrovnání dostali do tlaku a přišla nebezpečná zakončení z hokejek Klepiše a Ticháčka, Mazanec však byl připraven. Hosté si v závěru třetiny zahráli přesilovku, během které Klepiš našel křižnou přihrávkou Tralmakse. Ten se ranou z první nemýlil a zapsal svůj druhý gól v zápase - 1:2.

Hned v první minutě prostřední části hráli domácí přesilovou hru. Už po devíti sekundách se dokázal po kombinaci prosadit Pánik, ze střely na bližší tyč - 2:2. Možnost početní výhody dostalo i Kladno, kde bylo k vidění několik nebezpečných momentů, ale bez kýženého úspěchu. Šance měly poté týmy na obou stranách. V případě Rytířů dokázal Pytlíka vychytat betonem Mazanec a na druhé straně si Bow počíhal na Nestrašila. Při další přesilovce Třince čaroval na brankovišti Bow, kdy dokonce po jednom z perfektních zákroků musel vyměnit svou masku. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina nejprve nabídla další skvělý zákrok Bowa, který tentokrát vychytal Poláška. Vzápětí nicméně dostal Třinec opět možnost přesilovky a dokázal ji využít. Střelu Nestrašila totiž přesně tečoval Voženílek - 3:2. O pár minut později si skrze obránce najel Sideroff, svá mířidla však neseřídil přesně a jeho střela gól nepřinesla. Krátce nato si za branku najel Tralmaks a skrytou přihrávkou našel Jiřího Ticháčka, který vyslal dělovou ránu pod horní tyč - 3:3. Do další příležitosti se dostal Tralmaks, střelou z otočky ale Mazance nepřekvapil. V závěru už žádná branka nepadla a druhé prodloužení pro Rytíře za sebou bylo na světě.

Nastavený čas začal přesilovou hrou domácích, během níž si hráči Třince vytvořili velký tlak a po střele do tyče dotlačil puk do sítě Voženílek. Ten tak určil druhý bonusový bod domácím - 4:3.

OHLASY TRENÉRŮ

Třinec: Zdeněk Moták: Byl to vyrovnaný zápas. Potýkáme se s první třetinou, kterou jsme znovu prohráli. Ale bojovali jsme, urvali jsme to. Nechtěli jsme v žádném případě před domácími fanoušky prohrát. Do zápasu jsme dali všechno, pracovali jsme na sto procent. Možná někdy i více a nakonec jsme si vzali i druhý bod.

Kladno: Otakar Vejvoda: První třetina nebyla z naší strany špatná. Klukům jsme akorát říkali, že jsme ztratili několik puků kolem modrých čar. Ve druhé třetině jsme byli nespokojení s vyloučeními, která pramenila z podobných chyb. To byla písnička celého zápasu. Nemuseli jsme faulovat, nešlo o krajní situace, ve kterých by se zachraňoval gól. Nakonec nás to stálo i zápas.