čtvrtek 5.8.2021
Kladno
Jihlava
17:30
 úterý 10.8.2021
Jihlava
Kladno
18:00
 čtvrtek 12.8.2021
Litvínov
Kladno
17:30
 úterý 17.8.2021
Kladno
Karlovy Vary
17:30
 čtvrtek 19.8.2021
Budějovice
Kladno
17:30
Obrázek
Mládež

Zapište svého prvňáčka na 12. ZŠ: Rozvrh přizpůsobený hokeji? Bylo to skvělé, říká Kehar

11. 2. 2021 od Lukáš Jůdl
Přemýšlíte, na kterou školu zapíšete svého budoucího prvňáčka? Pokud bude hrát hokej, nebo ho už dokonce hraje, rozhodněte se pro 12. ZŠ Brjanská, kde je školní rozvrh uzpůsobený tréninkům. Svou zkušenost k fungování tohoto léty prověřeného modelu, ve kterém se výborně skloubí vzdělání a sport, popisuje bývalý žák "dvanáctky" a současný obránce Rytířů Kladno Martin Kehar.

Jak vzpomínáš na 12. ZŠ, kam jsi chodil jako žák?

Když se řekne "hokejová dvanáctka," okamžitě se mi vybaví pan ředitel Dufek. To je výborný chlap a člověk na svém místě. Dále se mi ale samozřejmě vybaví školní léta a skvělá parta kluků, kterou jsme měli ve třídě. Také se mi vybaví školní tréninky.

Na ty školní tréninky jsem se tě také chtěl zeptat. Jak to za tebe fungovalo?

Bylo to o tom, že na sebe navazovala škola a hokej a dalo se to tak oboje krásně skloubit dohromady. Díky tomu, že pro nás vždy před školu nebo před stadion jezdil autobus, nemuseli jsme se nikam trmácet pěšky. V rozvrhu byl navíc vždy zapsán předmět "školní trénink", takže hokej byl opravdu svým způsobem součástí školy. Hrozně nás to bavilo.

Je pro hokejisty velkou výhodou chodit na 12. ZŠ a mít ten uzpůsobený rozvrh?

Samozřejmě. Díky tomu, že chodíte do "hokejovky", jste na ledě častěji, a to vám pomáhá. Hokejově se tak lépe rozvíjíte a ve škole vše stíháte, protože je to tam dobře zakomponované. Pro všechny, kteří hokej milují, je zápis na 12. ZŠ určitě správná volba.

Vybavíš si současné hokejové profesionály, kteří byli tvými spolužáky?

Určitě. V kabině vedle mě sedí Patrik Machač, to byl i můj spolužák na 12. ZŠ. Dodnes se bavím s Kubou Pípalem, který teď hraje v Táboře. Max Čejka hraje zase v Německu. A moji spolužáci jsou dnes i mými soupeři. Třeba Jirka Fronk hraje za Jihlavu, Dominik Tejnor za Třebíč.

Kdo se pak v hokeji prosadil z těch starších a mladších žáků 12. ZŠ, které jsi potkával na chodbě?

Takovou výraznou tváří na škole byl v té době obránce Milan Doudera, který je teď v Třinci.

A můžeš zavzpomínat na nějaký školní průšvih?

Těch bylo nespočet, a ne každým se mohu takhle pochlubit (směje se). Jednou jsme ale dostali od trenérů pěkně za vyučenou. Při jedné hodině jsme totiž dělali velký nepořádek a dodnes mě to mrzí. Trest jsme však dostali a poučili se, takže dnes už to beru spíše s humorem.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU