čtvrtek 5.8.2021
Kladno
Jihlava
17:30
 úterý 10.8.2021
Jihlava
Kladno
18:00
 čtvrtek 12.8.2021
Litvínov
Kladno
17:30
 úterý 17.8.2021
Kladno
Karlovy Vary
17:30
 čtvrtek 19.8.2021
Budějovice
Kladno
17:30
Obrázek
Ohlasy

Zapomenutý na stadionu, bez hokejek a sražený spoluhráčem: Začal jsem si říkat, jestli to není osobní, směje se Suchánek

30. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Jakub Suchánek prožil během finálové série hned několik kuriózních situací. Po první návštěvě Jihlavy ho mužstvo zapomnělo na zimním stadionu a na šesté utkání mu zase zapomnělo dovézt hokejky. V závěru utkání ho pak jeho vlastní spoluhráč přimáčkl na mantinel, až ho připravil o vědomí. „Člověk si až říká, jestli to nebylo trošku účelové,“ smál se po vysněném postupu zkušený obránce.

Jaké jsou pocity bezprostředně po postupu?

Euforie a úleva. Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Je to úspěch, nestává se každý rok, aby byl člověk až takhle úspěšný. My si toho hrozně vážíme a jsme rádi, že jsme celou sérii dovedli do úspěšného konce. Všechna čest Jihlavě. Klobouk dolů před ní. V hodně zápasech nám byla více než vyrovnaným soupeřem. Na tomhle sportu je krásné, že i když máte v kabině lepší personál, neznamená to, že vás nemůže přehrát srdnatost, bojovnost a úsilí druhého týmu. Musím před Jihlavou opravdu smeknout. Trochu je mi kluků líto, protože vím, že to hrozně bolí. Co se týče nás, tak my jsme hrozně šťastní.

Jihlava vážně bojovala jako čert. Kolik sil vás celá série stála?

Oboustranně to byla těžká a bojovná série. Žádný zápas nebyl takový, že by se jen dohrával. Každý ze zápasů sebral síly, hrálo se na sedm, takže nás to sil stálo spousty. Zaplaťpánbůh, že to bylo s dobrým koncem pro nás.

Doslechl jsem se, že se ti během série stalo několik kuriozních příhod. Povíš nám o nich?

Je toho víc. Člověk si až říká, jestli to nebylo trošku účelové. To samozřejmě myslím s nadsázkou. Nejdřív mi kluci odjeli z Jihlavy, nechali mě tam na zimáku. Pak mi nevzali hokejky a ve finále mě tam Stěpan vypnul. Začal jsem si říkat, jestli to není osobní.

Existovala šance, že bys po zákroku z minulého zápasu nehrál?

Ne. Když jsem se probudil v kabině, tak to po základním vyšetření bylo dobré. Vědělo se, že to otřes mozku není. Jen jsem na chvíli vypnul a dneska jsem si dával samozřejmě větší pozor na Štěpíka.

Takže jsi byl v bezvědomí?

Dostal jsem to na ucho, takže jsem o sobě chvíli nevěděl. Až zpětně jsem se dozvídal, co se na ledě událo.

Stěpan Zacharčuk to ale zakončil tentokrát hezky gólem do prázdné branky, ne?

Jo, super tečka.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 29. 4. 2021

Věříme, proto jsme zase extraligoví!

Preview
Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 28. 4. 2021

Teď už jde o všechno! O postupujícím do extraligy rozhodne sedmý zápas

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU