43. kolo,  neděle 18.1.2026
Kladno
Olomouc
2:0
44. kolo,  pátek 23.1.2026
Budějovice
Kladno
2:3p
45. kolo,  neděle 25.1.2026
Kladno
Liberec
0:2
46. kolo,  úterý 27.1.2026
Pardubice
Kladno
2:1p
47. kolo,  čtvrtek 29.1.2026
Kladno
Plzeň
4:1
 čtvrtek 19.2.2026
Kladno
Karlovy Vary
16:00
48. kolo,  středa 25.2.2026
Kladno
Třinec
18:00
49. kolo,  pátek 27.2.2026
Karlovy Vary
Kladno
18:00
50. kolo,  neděle 1.3.2026
Kladno
Kometa Brno
16:00
51. kolo,  středa 4.3.2026
Sparta
Kladno
18:00
Obrázek
Preview

Zlatá adventní neděle ve znamení hokeje! Kladeňáky čeká cesta do Liberce

20. 12. 2025 od Martin Kolačkovský/ Foto: Roman Mareš
Po domácím duelu s Českými Budějovicemi vyjedou Rytíři na sever Čech, pod ikonickým Ještědem vyzveme v neděli 21. prosince Bílé Tygry Liberec!

Dva kanadské body Kellyho Klímy Kladno k bodům nenasměrovali

 

Rytíři naposledy vyjeli na extraligová kluziště v pátek 19. prosince. První perioda duelu branku nenabídla, největší šanci Kladna nevyužil Audette, jehož pokus ale hostující maskovaný muž vychytal. Ve druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu, nejprve se do vedení dostali Rytíři, když přečíslení zakončil nechytatelnou střelou Klíma, hosté ovšem zvládli po trefách Beránka a Kubíka stav otočit. Kladeňáci však stihli ještě v téže dvacetiminutovce srovnat, Klímovu bravurní přihrávku dopravil za Kloučkova záda Robins. V posledním dějství padla jediná branka, tu vsítil českobudějovický Štencl v signalizované výhodě. Kladno prohrálo na ČEZ stadionu s Motorem 2:3.

Jednoznačná jednička v brance a navrátivší střelec

Za Liberec chytá v tomto ročníku primárně Petr Kváča. Osmadvacetiletý maskovaný muž zasáhl do šestadvaceti klání, během kterých si připsal úspěšnost zákroků ve výši 92,11 %. Tři zápasy zvládl odchytat Petr Hamalčík, ten se však zranil a už delší dobu je mimo sestavu. Liberečtí naopak mohou na Rytíře vyslat exkladeňáka Štěpána Lukeše, jenž kryje během Hamalčíkovy absence záda už jednou zmiňovanému Kváčovi. V novém působišti si po příchodu ovšem zachytal zatím pouze dvakrát. Zápasovou praxi si ale nahrazuje v Maxa lize, kde vypomáhá Pirátům Chomutov.   

Produktivitu Tygrů táhne švédský útočník Filip Sandberg s jednadvaceti kanadskými body. Nejlepším střelcem je Radan Lenc s čtrnácti góly, na něj pak navazují s přesně polovinou přesných tref Adam Musil, Jaromír Pytlík a Martin Faško-Rudáš.

Na buly nejčastěji nastupuje Adam Musil, zkušený forvard jich stihl sehrát už 602. Nejvytěžovanějším hráčem severočeského mužstva je obránce Radim Šimek, jenž stihl odehrát už 636 minut a 43 sekund.

Hvězda soupeře:

Liberec jeho příchodem během léta trefil jackpot. Tehdy se pod Ještěd vrátil útočník Radan Lenc, který se v české Tipsport extralize dokázal znovu velmi rychle aklimatizovat, což nejlépe dokazují jeho statistiky. Jak už bylo zmíněno, tento hokejista už vstřelil čtrnáct tref, deset z nich navíc vsítil při hře 5 na 5. V této statistice mu patří druhá příčka, výše je pouze Jakub Flek z Brna.

Výsledky Bílých Tygrů jsou jako na houpačce

Liberečtí naposledy vyrazili na led brněnské Komety. Utkání hrané v pátek 19. prosince jim ale nevyšlo a prohráli 1:3. Před reprezentační přestávkou navíc prohráli s posledním Litvínovem. Naopak předtím ale dokázali porazit silný Třinec a Pardubice. V předcházejícím zápase v Plzni se dokázali prosadit pouze jednou, což nakonec stačilo na zisk jednoho bodu. Z posledních pěti klání vybojovali sedm bodů, celkem jich nasbírali už padesát a v tabulce jim patří šestá příčka.

Poslední klání proti severočeskému celku odehráli Rytíři v neděli 28. října na ČEZ stadionu. V domácím prostředí Kladno uspělo a získalo dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Předchozí zápas v liberecké Home Credit Areně vyšel lépe soupeři, který vyhrál 4:1. Na severočeském ledě Kladeňáci naposledy zvítězili 14. února, tehdy získalo Čermákovo mužstvo všechny tři body za výhru 5:3.


Posledních pět vzájemných střetnutí v Tipsport extralize:

15. listopadu 2024: Kladno vs. Liberec – 1:4

3. ledna 2025: Kladno vs. Liberec – 3:2

14. února 2025: Liberec vs. Kladno – 3:5

21. září 2025: Liberec vs. Kladno – 4:1

28. října 2025: Kladno vs. Liberec – 4:3 sn


Utkání 32. kola Tipsport Extraligy odehrají Rytíři v neděli 21. prosince na ledě libereckých Bílých Tygrů. Zápas má naplánovaný začátek na čas 16:00. I tento souboj odvysílá platforma Oneplay.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rozhovor
Jáchym Faber/ Foto: Petr Kotala | 22. 12. 2025

Výhry a prohry platí do půlnoci, má jasno Michal Houdek

A tým - zápasy
Jáchym Faber/ Foto: Marek Sekáč | 21. 12. 2025

Zmar v Liberci, Kladno se trápilo a prohrálo

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU