1:4
A tým - zápasy

Na úvod sezony bod. Rytíři ztratili vedení a Pardubicím podlehli v prodloužení

16. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři otevřeli zrekonstruovaný ČEZ stadion porážkou 4:5 v prodloužení s Pardubicemi. Kladno poslal do vedení v první části Kubík, hosté ale v prostředním dějství vývoj otočili. Bleskově však srovnal Albert Michnáč a znovu poslal domácí do trháku Matěj Beran. V závěrečném dějství navýšil svojí druhou trefou Kubík, jenže Dynamo ze závěrečného tlaku smazalo ztrátu a v prodloužení rozhodlo o svém vítězství. Kladeňáci tak berou na úvod extraligy jeden bod.
2022/2023, Tipsport extraliga, 1. kolo,  pátek 16.9.2022, ČEZ Stadion Kladno
Kladno
Pardubice
4:5p
1:0, 2:2, 1:2 – 0:1

Branky a nahrávky: 2. Kubík (Plekanec, Slováček), 27. Michnáč (Procházka, Babka), 31. Beran (Babka), 46. Kubík – 21. Zohorna (Radil, Hyka), 27. Zohorna (Radil, Dvořák), 57. Poulíček (D. Musil, Paulovič), 59. Zohorna (Paulovič, Košťálek), 65. Říčka (Hyka, Košťálek). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Adam Kubík – Tomáš Zohorna.

diváci5200
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis – Kubík, Plekanec, Filip – Procházka, Klepiš, Michnáč – Brodecki, Zikmund, Beran – Bláha, Indrák, Melka.
Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, A. Musil, Rohlík – Paulovič, Poulíček, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Zápas začal pro Kladno nejlepším možným způsobem. Už ve druhé minutě byl totiž vyloučen Matýs a Rytíři v útočném pásmu rozestavili svoji první přesilovkovou formaci. Plekanec krásnou přihrávkou našel na pravém kruhu Adama Kubíka, který se z první nemýlil – 1:0. Dynamo postupně přebralo iniciativu a v jednu chvíli už mělo obrovský tlak, srovnat ale nedokázalo. Říčka byl u pravé tyče sice úplně volný, jenže Landon Bow skvěle zasáhl. Navýšit mohl vzápětí Procházka, v úniku byl ovšem faulovaný. K trestnému střílení se poté postavil Klepiš, ale bekhendovým blafákem se neprosadil. Roman Will zasáhl vyrážečkou.

Start druhé části pak byl v režii hostů. Už po půlminutě hry vypálil z pravé strany rozjetý Radil, Bow kotouč neudržel a Tomáš Zohorna dorážel přesně – 1:1. Druhý gól Rytířů měl na hokejce vzápětí Procházka, jenže slibnou dorážkou trefil jen přesouvajícího se Willa. Na druhé straně pak Radil trefil mezeru mezi Bowovýmy betony a zasáhl tyč. Pardubice to ale dlouho mrzet nemuselo. Tomáš Zohorna hned při dalším útoku obkroužil klec a po jejím objetí propasíroval puk do sítě – 1:2. Tento stav ale platil jen 14 sekund! Albert Michnáč totiž pláchl obraně hostí a vypálil přesně mezi Willovy betony – 2:2. A po polovině zápasu si Rytíři vzali vedení zpět. Matěj Beran se snažil před brankovištěm tečovat Babkovu střelu a posléze dorazil volný puk do brány – 3:2.

Až ve třetí části se na první branku čekalo déle. Oba týmy si nepomohly přesilovými hrami, ale krátce po vypršení kladenského trestu odskočili domácí o dva góly. Adam Kubík ve spolupráci s Plekancem na útočné modré získal puk, pláchl do úniku a mazácky poslal kotouč do horního rohu branky – 4:2. Pardubice ale podle očekávání stupňovaly tlak a čtyři minuty před sirénou snížily. Bow vyrazil tečovaný puk maskou jen před sebe a Patrik Poulíček volný kotouč dorazil do sítě – 4:3. Následně Dynamo odvolalo brankáře a ve výhodě smazalo rozdíl. Tomáš Zohorna se dostal k odraženému puku a zkompletoval hattrick – 4:4.

Dojít tak muselo na prodloužení a rozhodnutí přišlo dvacet sekund před jeho koncem. Michnáč neproměnil velkou šanci, hosté přejeli do útoku a Robert Říčka se z první trefil přesně – 4:5.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Otakar Vejvoda: V první třetině nás podržel gólman, Pardubice nehrály vůbec špatně. Ve druhé třetině strhly vedení na svoji stranu, my jsme ale výborně dali pár vteřin nato na 2:2, což pro nás bylo z psychologického hlediska důležité. Potom jsme dostali pár minut před koncem. Myslím, že jsme to kontrolovali, i když soupeř útočil pořád. Drželi jsme je ale na vnější straně. Přišlo ale jedno prohrané buly, střela a dorážka a to dalo soupeři energii.

Pardubice: Radim Rulík: Byl to bojovný zápas z obou stran. Je začátek sezony, ale mělo to v rámci možností maximální nasazení, které ze sebe hráči v tu chvíli dostali. Pro nás se zápas nevyvíjel dobře, čtyři minuty před koncem jsme prohrávali 2:4 a vypadalo to, že Kladno si to uhraje. Podařilo se nám ale dát kontaktní gól po buly, což bylo pro závěr klíčové. Powerplay jsme pak sehráli slušně a díky tomu jsme srovnali nepovedený výsledek. V prodloužení se nám povedla jedna akce a vezeme si dva body. Jsme strašně rádi.