Zrušeno
A tým - zápasy

Rytíři doma podlehli Plzni v prodloužení i přes slibný náskok

18. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Po vydařeném utkání v Brně se Rytíři představili opět na domácím ledě. Tentokrát vyzvali západočeského soupeře z Plzně. Ačkoli byla první dvacetiminutovka vyrovnaná, radovali se v ní z gólu pouze hosté. Na vyrovnání si kladenský fanoušek musel počkat až do závěru druhého dějství. Poslední část nabídla sice dva góly Rytířů, nicméně v závěrečných dvou minutách i srovnání výsledku. V prodloužení se dokázal prosadit hostující Holešinský, který určil bonusový bod Škodovákům.
2023/2024, Tipsport extraliga, 46. kolo,  neděle 18.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Plzeň
3:4p
0:1, 1:0, 2:2 – 0:1

Branky a nahrávky: 39. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš) – 19. Zámorský (Lev), 28. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský. Vyloučení: 7:5 + Martenet (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Landon Bow – Petr Zámorský.

diváci1637
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber – Tralmaks, Melka, Sideroff – Procházka, Klepiš, Smoleňák – Jarůšek, Pytlík, Strnad – Vimmer.
Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Piskáček, Bučko, Laakso, Dujsík, Kvasnička – Holešinský, Indrák, Schleiss – Šiler, Mertl, Lev – Pour, Benák, Rekonen – Matýs, Soukup, Jansa.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Do nedělního střetnutí vlétli Rytíři s odhodláním vstřelit první branku, když během tlaku domácích nastřelil břevno Klepiš. V přesilové hře Kladna se pohledně proháčkoval obranou hostí Tralmaks, za Hlavaje však puk nezasunul. Hráči Plzně se dostávali do větších šancí spíše po nedorozuměních v obranném pásmu Rytířů. Pozornost Bowa například ověřil ostrou ranou Dujsík. V závěru periody se radovali hosté během své přesilovky, když Zámorského nahození proletělo čistě až do sítě - 0:1.

Z kraje druhé části si zahráli Plzeňáci v početní převaze, s čímž si ovšem kladenské defenziva poradila. Krátce nato ujeli sami na Hlavaje Procházka se Smoleňákem, nicméně na betony plzeňského brankáře nevyzráli. Na druhé straně se nenechal zahanbit Bow, který si počíhal na zakončení Soukupa. Následně si na téhož hráče počkal ještě jednou při dorážce z brankoviště. Z pravé strany si najížděl Mertl, ale beton strážce kladenské svatyně zůstal pevný. Necelé dvě minuty před druhou sirénou se při velmi nepřehledné situaci nejlépe zorientoval MArtin Procházka, který dorazil puk za brankovou čáru - 1:1.

Závěrečnou třetinu načal nepříjemnou střelou ze slotu Indrák, pálil však jen do Bowa. Vzápětí nicméně z podobné pozice na druhé straně přesně zamířil Radek Smoleňák a otočil skóre pro Kladno na 2:1.  Následující pasáž přinesla hned několik vyloučení na obou stranách, avšak branku žádnou. Nebezpečné zakončení Lva našlo poté pouze svůj cíl na zadním mantinelu. Průnik po levém mantinelu následně předvedl Schleiss, Bow si však připsal výtečný zákrok. Při početní výhodě Kladeňáků se již po 6 vteřinách dokázal pohotově prosadit Eduards Tralmaks - 3:1. Při risku hostů bez brankáře se dokázal po ráně od modré a nešťastné teči jednoho z Rytířů Rekonen - 3:2. Uběhlo však pouze pár vteřin a při stavu šest na čtyři skórovali hráči Plzně znovu, tentokrát z dorážky Holešinský - 3:3. Podruhé za sebou tak hráči Kladna šli do prodloužení. Zde se po samostatném úniku prosadil Holešinský a rozhodl utkání - 3:4.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Pavel Skrbek: Tohle utkání charakterizuje naši celou sezonu. Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, do konce zápasu byly dvě a půl minuty a vedli jsme 3:1. Zbytek lidí, kteří sem ještě chodí, i když se nám nedaří, a fandí nám, stál za námi a fandil. Vedeme 3:1, během dvou minut ztratíme dvakrát puk na modré čáře, soupeř to dvakrát otočí, jdeme do šest na pět, nevyhodíme puk a pak se stane takováhle hloupost. To se absolutně stát nesmí, nám se takové věci ale staly v sezoně vícekrát. Darovali jsme soupeři pětiminutovou přesilovku, ve které bohužel dvakrát skóroval. Místo abychom měli tři body, tak máme jeden. Z vyhraného utkání se stal takový guláš. Vlastní nedisciplinovanost a vlastní hloupost. Hrozné.

Plzeň: Petr Kořínek: Dostali jsme se do vedení, ve druhé třetině jsme ale bohužel pohrdli přesilovkami, které jsme tam měli. Soupeři jsme dali šanci, je špatné nedat v přesilovkách branky a navýšit náskok. Soupeř vyrovnal a ve třetí třetině se mu povedlo odskočit. Na druhou stranu musíme kluky pochválit za závěr, že dokázali srovnat. Je to paradox. Včera jsme odehráli velmi dobré utkání v Německu s Vary, dneska zápas nebyl úplně ideální z naší strany. Dvou bodů si ale vážíme.