1:4
Mládež - Zápasy

Dorost v úvodním kole přestřílel Třemošnou

17. 9. 2020 od Vodičková Daniela
První kolo Extraligy dorostenců odehráli kladenští na domácím hřišti. Zasloužené 3 body zůstaly v Kladně. Třemošnou zdolali s šestigólovým rozdílem.
Extraliga dorostu 2020/2021, 1. kolo,  čtvrtek 17.9.2020, ČEZ stadion, Kladno (1. plocha)
Třemošná
9:3
1:2, 5:0, 3:1
18. Holeček (Vimmer), 24. Holeček (Vimmer, Redlich), 26. Hrabík (Bareš), 28. Bareš (Hrabík), 34. Bareš (Hrabík), 40. Hrabík (Malý, Bareš), 43. Mejtský (Holub, Váňa), 45. Redlich (Holeček), 49. Hrabík (Bareš, Rájek) – 3. Prokop (Reiser), 19. Albrecht (Reiser, Čarda), 60. Malkovský (Albrecht)
diváci75
Kladno: Jaňour (Stránský) – Šátek, Burger, Havel, Malý, Hvězda, Novák, Rájek – Váňa, Holeček, Mejtský, Redlich, Hrabík, Cihelka, Kouba, Bareš, Vimmer, Holub
Třemošná: Kubeš (Smola) – Tran, Matoušek, Hromádka, Šipla, Malkovský, Čarda, Staněk – Albrecht, Stejskal, Kaiser, Pluhař, Reiser, Fiala, Komínek, Beran, Prokop

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Úvodní třetina nezačala pro kladenské dorostence nijak hezky. Po necelých třech minutách utkání se prosadil hostující Marek Prokop, kterému v akci pomohl Jiří Reiser - 0:1. Až po 15 minutách a po několika faulech z obou týmů se povedlo domácím vyrovnat. Tomáš Holeček se ve vlastním oslabení dostal až k protihráčově bráně a vyrovnal tak stav - 1:1. Faulující Váňa však připravil přesilovou hru pro Třemošnou, která tuto šanci bleskově využila pro svůj prospěch. Šimon Albrecht krátce před koncem první třetiny převedl vedení opět na stranu svého týmu - 1:2.

Druhá část utkání byla v režii kladeských. Pěti góly dostali tým do vedení. Tomáš Holeček si vstřelil druhý gól v utkání ve spolupráci se Štěpánem Vimmerem a Sebastianem Redlichem - 2:2. Následovala výborná sehranost Adama Bareše a Ondřeje Hrabíka, kteří spolu třemi góly dokázali překlopit score v prospěch domácích. Na třetím z nich se podílel i obránce Matyáš Malý - 6:2. Hokejisty Třemošné k šancím nepustili, Vojtěch Jaňour byl na všechny střely řádně připraven.

Poslední třetina přinesla první bod v dorosteneckém hokeji Matyáši Mejtskému, který trefil branku soupeře v zahájení třetiny - 7:2. Osmý gól pro Kladno patřil Sebastianu Redlichovi - 8:2. Ondřej Fiala a Josef Váňa se na ledě nepohodli a rozhodčí je oba odeslali na trestnou lavici. Na kladenské trestné lavici vystřídal Váňu Milan Cihelka a Třemošné se tak naskytla šance další přesilové hry. Ta se ale paradoxně zjevila výhodnější Rytířům. Ondřej Hrabík si tak vstřelil hattrick a přidal další gól do stavu utkání pro domácí tým - 9:2. Pokus snížit vedení Kladna se povedl v poslední půlminutě Karlu Malkovskému, ale to už na výhru nemohlo dosáhnout - 9:3.