SPUSTIT VIDEO
A tým - zápasy

Rytíři srazili Sokolov a zvítězili popáté v řadě

3. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo vyhecovaný zápas se Sokolovem a díky výhře 5:2 zapsalo další tři body! Rytíři si v první části vytvořili dvougólový náskok zásluhou Ondřeje Machaly a Matyáše Filipa. Soupeř v prostředním dějství vyrovnal, domácím ale vrátili vedení Nicolas Hlava a Adam Kubík. V závěrečném dějství stanovil konečnou podobu skóre druhou trefou Machala. Kladeňáci tak dál zůstávají na prvním místě tabulky o bod před Přerovem.
2020/2021, Chance liga, 34. kolo,  středa 3.3.2021, ČEZ stadion Kladno
Sokolov
5:2
2:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Machala (Jágr), 17. Filip (Hajný), 35. Hlava (Kubík), 40. Kubík (Marosz, Račuk), 52. Machala (Jágr, Frye) - 28. Vracovský (Gut, Rohan), 33. Vracovský (Pohl, Gut). Vyloučení: 8:4 + Plekanec a Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Belko, Tvrdík
vyloučení8:4
využití1:2
oslabení0:0
střely na branku38:20
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zacharčuk, Sorokin, Kehar, Zajíc - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Melka, Kubík, Hlava - Hajný, Filip, Bílek.
Sokolov: Neužil - Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, Březák, Tureček - Švec, Rohan, Tůma - Vitouch, Gut, Hašek - Vracovský, Vrána, Kropáček - Rulík, Prymula, Křemen.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři vstoupili do zápasu s obrovskou vervou a hned při prvním střídání měli tři dobré možnosti, které Sokolov se štěstím přestál. V přesilové hře pak už měl na hokejce gól Ondřej Machala, proti jeho zakončení z pravého kruhu do odkryté klece se ovšem Jakub Neužil výborně přesunul. V oslabení mohl otevřít skóre v úniku Tomáš Plekanec, bekhendem ale nedokázal zasunout kotouč za Neužilův beton. Stav se tak poprvé měnil až po polovině úvodní třetiny. Rytíři přečíslili soupeře a Ondřej Machala zamířil po obdržení Jágrovy přihrávky přesně do rohu branky – 1:0. Jakub Hajný vzápětí neuspěl v obrovské šanci, a tak to za něj musel vzít v dalším střídání centr jeho formace. Matyáš Filip si vytáhl Neužila z branky a z ostrého úhlu navýšil – 2:0.

Ve druhé části se hosté poprvé v zápase dočkali a překonali Andreje Košarišťana. Petr Hašek ale zahrál vysokou holí, a tak branka nemohla platit. Jenže domácí byli ve druhé části hodně vylučovaní a Baník nakonec v přesilové hře snížil. Tomáš Vracovský dostal puk mezi kruhy a zamířil naprosto přesně – 2:1. A z další početní výhody přišlo i vyrovnání. Vracovský si tentokrát udělal prostor na levém kruhu a tvrdou ranou propálil Košarišťana – 2:2. Na ledě během celého prostředního dějství gradovaly emoce, jenže Rytíři se tím strhnout nenechali a pádně odpověděli na soupeřovo vyrovnání. Nicolas Hlava zachoval před brankovištěm chladnou hlavu a zavěsil přesně do bližšího rohu – 3:2. V závěru třetiny hráli domácí dlouho přesilovku pěti proti třem a s návratem prvního hráče z trestné opět odskočili o dva! Rostislav Marosz našel krásnou přihrávkou volného Adama Kubíka, který nezaváhal – 4:2.

V závěrečné části si Rytíři mohli svoji pozici ještě vylepšit další brankou. Adam Kubík ale v oslabení vzal přečíslení na sebe a Neužila nepropálil. Na druhé straně se po Snuggerudově chybné rozehrávce snažil dotlačit puk do sítě Adam Rulík, Josef Zajíc ho ovšem zpacifikoval. Kladno mohlo přidat pátou branku po nádherné kombinaci až do prázdné branky. Antonín Melka však nesmyslně ještě přihrával a celou akci pohřbil. Rytíři se ale i tak dočkali. Jaromír Jágr u modré čáry krásně obešel soupeře a následně nastřelil puk přesně na hokejku tečujícího Ondřeje Machaly – 5:2. Sokolovští už ve zbytku času nedokázali snížit a zdramatizovat utkání.

Trenéři po zápase

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: Byli jsme spokojení s první třetinou, ve které jsme hráli velmi dobře. Takhle bychom chtěli hrát v play off. Měli jsme důraz a získávali jsme puky v útočném pásmu. Bohužel ve druhé třetině se to rozkouskovalo vyloučeními a Sokolov srovnal na 2:2. Potom jsme ale zápas zlomili a zaslouženě zvítězili.

Sokolov: Petr Holejšovský: Zápas se rozhodl v první třetině, kdy jsme do zápasu vstoupili hodně bojácně a s velkým, naprosto zbytečným respektem vůči soupeři. Prohrávat tady 0:2 po první třetině je těžké a pak se to horko těžko otáčí. Nám se to sice povedlo, ale zápas ve druhé třetině byl hrozně rozkouskovaný častými vyloučeními a plno hráčů se nedostalo do tempa. Naopak plno hráčů tam bylo hodně a v závěru nám chyběly síly na to, abychom srovnali nebo otočili vývoj.