18:00
A tým - zápasy

Rytíři dokonali obrat a v Ostravě berou dva body!

před 2 dny od Martin Kolačkovský / Foto: HC Vítkovice Ridera
Úvodní pasáž zápasu se Kladnu nevydařila a brzy inkasovalo tři branky. Naději na zdramatizování klání vykřesal Šenkeřík, na konci prvního dějství se ale domácím podařilo opět navýšit stav. Ve druhé části Rytíři sice snížili na jednobrankový rozdíl, klid na hokejky dal Ostravanům gólem pár sekund před sirénou Bambula. Ve třetí třetině Kladno srovnalo a obrat dokonal v prodloužení Hults!
2024/2025 Tipsport extraliga, 12. kolo,  středa 16.10.2024, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA
Vítkovice
Kladno
5:6p
4:1, 1:2, 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 3. Hašek (Claireaux, Marcel), 3. Zdráhal (Barinka), 5. Nellis (Yetman, Hašek), 20. Kalus (Barinka, Zdráhal), 40. Bambula (Claireaux, Košťálek)  – 16. Šenkeřík (Straka, Bláha), 38. Ticháček (Tralmaks, Procházka), 39. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 41. Jarůšek (Smoleňák, Pietroniro), 58. Šenkeřík (Procházka), 64. Hults (Tralmaks)

diváci7879
Vítkovice: Klimeš – Marcel, Košťálek, Auvitu, Demel, Mikuš, Kovář, Percy – Abdul, Yetman, Nellis – Kalus, Barinka, Zdráhal, Bukarts, Hladonik, Bambula – Hašek, Claireaux, Lednický
Kladno: Brízgala – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietorniro, Hanousek, Jeřábek, Nemčík – Procházka, Hults, Tralmaks – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Pytlík, Filip, Jágr – Strnad, Bláha, Straka – Redlich

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Vstup do duelu se Rytířům nevydařil a brzo vysoko prohrávali. Nejprve našel za kladenskou brankou pohybující se Claireaux Haška, který ze slotu propálil Brízgalu – 1:0. Ještě v téže minutě vyhrál Barinka vhazování, nasměroval puk na Zdráhala a ten přesnou střelou přidal druhý zásah Vítkovic – 2:0. Špatnou první pětiminutovku Kladna završila branka Nellise, jehož našel ve výhodné pozici Yetman – 3:0. Kladenští se snažili odpovědět, Hultsova dělovka z první kýžený cíl nepřinesla, snížení stavu se ale nakonec hosté dočkali. Šenkeřík zkusil využít přehuštěného prostoru před brankovištěm Ostravanů a jeho střelecký pokus i s přispěním teče zapadl až za Klimešova záda – 3:1. Minutu před první sirénou byl vyloučen Procházka a Vítkovičtí dokázali tuto početní výhodu v posledních vteřinách třetiny využít. Barinka vystřelil od modré čáry, Brízgala vyrazil puk betonem, před brankou pohybující se Kalus ovšem bez větších potíží dorazil kotouč za záda kladenského gólmana – 4:1.

Na počátku prostředního dějství si ostravští hokejisté zahráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem, kladenská defenziva však zvládla toto oslabení na jedničku. Při Rytířích stálo během početní nevýhody i štěstí, jelikož Abdul trefil pouze tyč. Bláhovi se o chvíli později podařilo díky dobrému důrazu překonat Klimeše, ale kvůli kopnutí rozhodčí jeho trefu neuznali. Kladenští byli i v dalších minutách více na puku a snažili se zdramatizovat dění, v jednom ze závarů pálil Hanousek pouze do připraveného Klimeše. V posledních minutách této dvacetiminutovky přišla velice povedená pasáž Kladna. Nejprve si Tralmaks počkal na Ticháčka přijíždějícího z druhé vlny a kladenský bek střelou mezi betony překonal vítkovického gólmana – 4:2. O jednašedesát vteřin později vsítil kontaktní branku kapitán Smoleňák, jehož vybídl ke skórování Melka – 4:3. Vítkovice ovšem v poslední minutě opět odskočily, rychlý Claireaux poslal puk před brankoviště, kde dorážel Bambula – 5:3.

Vstup do poslední třetiny vyšel modrobílým hokejistům na výbornou. Smoleňák poslal kotouč na dorážejícího Jarůška a kladenský forvard se z hranice brankoviště nemýlil – 5:4. Domácí fanoušky mohl uklidnit Abdul, jeho dělovku z první vyrazil Brízgala ramenem nad nebezpečný prostor. V jedné z přesilovek vyslal puk na Klimeše Hults, americký útočník ale těsně neuspěl. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby využil nedobrého postavení vítkovického brankáře a velkého kladenského tlaku Šenkeřík – 5:5!

Prodloužení bylo ve znamení útočného hokeje. Rozuzlení celého duelu obstaral americký útočník v kladenských barvách Hults, který ze vzduchu sklepl "centr" Tralmakse – 5:6! Rytíři tak po velkém obratu vezou domů dva body.