SPUSTIT VIDEO
A tým - zápasy

Rytíři načali Generali Česká Cup cennou výhrou, doma porazili Spartu

11. 8. 2020 od Filip Ardon
Rytíři odstartovali opožděnou přípravu na nadcházející sezonu na jedničku! Na domácím ledě udrželi proti pražské Spartě vedení a zapsali cenné vítězství 3:2. Do tabulky Generali Česká Cupu tak berou důležité tři body.
Příprava + Generali Česká Cup, 2. kolo,  úterý 11.8.2020, ČEZ stadion Kladno
Sparta
3:2
0:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 23. Š. Bláha (Hlava), 30. Jelínek, 54. O. Bláha (Urban) - 43. Tomášek (Jandus, Kalina), 59. Pavelka (Sukel, Buchtele).
Rozhodčí: Horák, Sýkora - Komárek, Hnát
vyloučení5:6
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku21:34
diváci500
Kladno: Košarišťan - Zelingr, Kehar, Sorokin, Štochl, Zajíc, Mikliš, Ticháček - Bernat, Račuk, Š. Bláha - Routa, Kubík, Guman - Jelínek, Pitule, Hlava - O. Bláha, Filip, Urban.
Sparta: Neužil - Košťálek, Piskáček, Kalina, Jandus, Jeřábek, Pavelka, Klodner - Řepík, Horák, Rousek - Zikmund, Sukel, Kudrna - Pšenička, Říčka, Dvořáček - Tomášek, Pech, Buchtele.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

První utkání Rytířů v letní části odstartovalo v hodně opatrném rytmu. Sparta byla od úvodu aktivnější, větší šance ale ze svého pobytu v útočném pásmu nevytvořila. Domácí mohli zahrozit z přesilové hry, kterou vybojoval Martin Kehar, v početní výhodě se však projevila dosavadní nesehranost. V polovině třetiny mohl střelou z kruhu otevřít skóre Ladislav Zikmund, dal ovšem vyniknout Andreji Košarišťanovi. Pražané posléze sami nesehráli přesilovku ideálně a při oslabení mělo dobrou možnost Kladno! Jakub Neužil vystartoval daleko z branky proti rozjetému Tomáši Gumanovi a kotouč odklidil do bezpečí v poslední možnou chvíli. Posléze se ještě prezentoval svižnou ranou z levého kruhu Nicolas Hlava, který trefil Neužilovo rameno.

Na začátku druhé části už ale domácí dokázali potrestat nedisciplinovanost hostů! Štěpán Bláha měl v přesilovce hodně prostoru na středu útočného pásma a přesnou ranou rozvlnil síť za Neužilovými zády – 1:0. A vstřelená branka přidala Rytířům potřebné sebevědomí! Tomáš Bernat ještě v dobré pozici neuspěl, ukázkovou zarputilost ale za chvíli ukázal Šimon Jelínek a ten už byl odměněn. Mladý útočník vybojoval puk, po své střele se dostal k odraženému kotouči, obkroužil klec a překonal přesouvajícího se Neužila – 2:0. Zbytek třetiny pak hodně ovlivnily další přesilové hry na obou stranách, skóre už se však neměnilo.

Do závěrečné dvacetiminutovky už ale vstoupili sparťané daleko lépe! V úvodních minutách Rytíře vůbec nepouštěli z pásma a nakonec se mohli radovat ze snížení. Petr Kalina vypálil tvrdě od modré a kotouč tečoval do brány David Tomášek – 2:1. A následovalo tak kladenské odolávání sparťanským útokům. Pražané měli enormní tlak, všechny pokusy však končily na skvělém Andreji Košarišťanovi. Když pak necelých devět minut před koncem pláchl Martin Jandus, mohl slovenský gólman ukázat svůj klenot – tedy lapání úniků. To Kladeňáci se s protiútoky nemazali. Ujeli ve třech na jednoho, Ondřej Bláha zachoval chladnou hlavu a vymetl bližší růžek branky – 3:1. Hosté pak dvě a půl minuty před koncem odvolali brankáře a ještě to mělo být drama. Tomáš Pavelka vypálil do hustého provozu před brankovištěm a kotouč Košarišťanovi nešťastně propadl až do sítě – 3:2. Zbytek zápasu už ale Rytíři přestáli a mohli oslavit první vítězství v předsezonní fázi.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: Zápas měl tempo. Na začátku jsme sice byli zakřiknutí, ale pak se to zlepšilo. V poslední třetině Sparta zvýšila aktivitu a nám trošku docházeli síly, takže jsme to se štěstím ubránili - hlavně díky gólmanovi. Byl to velmi dobrý zápas.

Sparta: Miloslav Hořava: Na srpnovou přípravu to byl parádní zápas. Jsem hrozně rád, že zápas v takovém tempu a nasazení proběhl. Vynikající. Nejsme spokojení s výsledkem, ale jinak jsme hrozně rádi, že jsme takový zápas mohli hrát.